Aast JPL-coach op ontslag? “Hij wil de jackpot mee”

door
Aast JPL-coach op ontslag? “Hij wil de jackpot mee”

Oud-Heverlee Leuven speelde afgelopen JPL-speeldag 1-1 gelijk tegen Dender en aanvaller Chukwubuikem Ikwuemesi miste een enorme kans. Coach Oscar Garcia was na afloop snoeihard en deed onder meer zijn beklag over de transfers bij OHL.

Bij Extra Time vonden ze de uitspraken van de Spanjaard erg bizar. Ikwuemesi scoorde tegen Charleroi nog knappe goals, maar deze keer ging het mis tegen Dender. Na de match sprak Garcia duidelijke taal. “Ik zou graag een spits hebben die meer dan 10 goals kan maken in een seizoen, maar zo'n aanvaller is te duur voor ons. Het is ook niet makkelijk om 8 à 9 vertrokken spelers te vervangen." De analisten van Extra Time keken met grote ogen.

LEES OOK: Boeckx twijfelt aan JPL-topclub: "Nog geen titelkandidaat"

Vreemde reactie

Volgens Peter Vandenbempt heeft Garcia geen reden tot klagen dit seizoen. "Van die vertrekkers wilden ze toch graag af bij OHL. Vorig jaar had Garcia reden tot klagen, wat hij overigens 3 keer per week deed. Maar dit jaar heben ze een zeer degelijke ploeg om een competitieve middenmoter te zijn. Ze hadden al meer punten kunnen hebben, maar zijn uitspraak slaat nergens op. Dit is zeer motiverend voor de ploeg", aldus een cynische Vandenbempt.

Frank Boeckx noemde de uitspraken een ‘menselijke fout’ van Garcia en volgens Vandenbempt is OHL weldegelijk tevreden over de Spanjaard. "Ik denk dat ze bij OHL wel tevreden zijn over hun coach. We horen goeie dingen over hem, maar nogmaals: dit slaat nergens op”, citeert Sporza de analist.

Ontslag gezocht?

Filip Joos ging echter nog een stapje verder en opperde dat Garcia achter een ontslag aan het zoeken is. "José Mourinho parkeerde de bus. Deze coach gooit zijn speler eronder. Heb je niet het gevoel dat hij hiermee zegt: ontsla me en geef me de jackpot mee. Als je dit als bestuur hoort, denk je toch: waar zijn we mee bezig?"

Denk jij dat Oscar Garcia ontslagen wil worden bij OHL?

Meest recent

Anderlecht troeft Standard en buitenland af: dit is waarom

Anderlecht maakte donderdag bekend dat het nog maar eens schuift in zijn organigram. Nadat de ...

5
5
'Napoli heeft masterplan voor Lukaku klaar'

De terugkeer van Romelu Lukaku nadert met rasse schreden. Meer dan vier maanden lag de Rode Duivel ...

7
7
Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

50
50
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

28
28
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

145
145
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

391
391
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

331
331
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

38
38
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

318
318
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

115
115
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

49
49
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

103
103
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

88
88
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

336
336
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

228
228
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

237
237
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

201
201
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

124
124
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

299
299
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

333
333
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

934
934
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

63
63
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

399
399
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

81
81

Meer sportnieuws