Anderlecht in de aanval: 10 miljoen euro voor nieuwe ster?

door
Anderlecht in de aanval: 10 miljoen euro voor nieuwe ster?

Vitor Rayan, de 18-jarige Braziliaanse flankaanvaller van Vasco da Gama, heeft de aandacht van talrijke Europese clubs én van Anderlecht getrokken. Zijn speelstijl, die doet denken aan Victor Osimhen, maakt hem tot een aantrekkelijke prooi. FC Barcelona heeft zijn interesse hernieuwd, vooral na de aanstelling van Deco, terwijl ook Manchester City zich meldt.

Anderlecht hoopt in de strijd om de jonge ster een rol te spelen, maar de stevige vraagprijs van 10 miljoen euro vormt een obstakel. De Brusselaars zijn niet alleen; de Premier League is in volle gang met clubs zoals West Ham, Nottingham Forest en Brighton, terwijl Italiaanse clubs als Fiorentina en Atalanta ook op de loer liggen.

LEES OOK: Hasi vloekt: Anderlecht-aanwinst nog niet inzetbaar

Braziliaanse groeibriljant: speelstijl zoals Osimhen

Vitor Rayan is 18 jaar, flankaanvaller van beroep, en een Braziliaanse U20 international met een marktwaarde van 7 miljoen euro. Al in de jeugdreeksen viel Rayan op als een productieve doelpuntenmaker, met maar liefst 280 doelpunten vóór zijn elfde verjaardag.

Bij de U17 deed hij het ook niet onverdienstelijk en scoorde hij 29 keer in 34 wedstrijden. Nu, als volwaardig lid van de eerste ploeg van Vasco da Gama, heeft hij drie doelpunten gescoord in 34 wedstrijden.

Rayan kan spelen op beide flanken, maar zijn favoriete plek is aan de linkerkant, waar hij zijn linkervoet laat spreken. Met zijn lengte van 1,86 meter weet hij zijn lichaam effectief in te zetten tegen verdedigers, wat hem helpt om ze van zich af te houden en doelgericht te spelen.

Ondanks zijn gestalte is hij ook verrassend wendbaar en behendig met de bal aan zijn voeten – een eigenschap die je van een Braziliaan mag verwachten. Zijn speelstijl doet denken aan die van Victor Osimhen: sterk, snel en altijd gevaarlijk in de aanval.

Op de lijst van FC Barcelona

De opkomende Braziliaanse ster wordt als een juweel beschouwd door de gerenommeerde talentscout Jacek Kulig. Al twee jaar lang wordt Vitor Rayan in verband gebracht met een transfer naar Europa, waar grote clubs zijn naam al een tijdje in de gaten houden.

Met de  aanstelling van Deco als technisch directeur heeft FC Barcelona zijn focus op de Braziliaanse markt verder versterkt. Deco was eerder al betrokken bij de transfer van Vitor Roque, die in januari voor een flinke som werd overgenomen van Athletico Paranaense.

Het nieuws dat Barcelona geïnteresseerd was in Rayan dateert al van 2022, toen de club zijn oog op hem liet vallen. In de zomer van 2023 werd het spannend, toen verschillende Premier League-clubs hun interesse toonden.

West Ham en Newcastle United stonden in de rij, bereid om maar liefst 23 miljoen euro neer te leggen voor de jonge aanvaller. Maar Rayan moest nog even geduld hebben; een transfer kon pas plaatsvinden in augustus 2024, toen hij 18 jaar werd.

Anderlecht mengt zich in de debatten: 10 miljoen euro

In augustus 2024, op de dag dat Vitor Rayan 18 jaar werd, hernieuwde de interesse van FC Barcelona zich, en ook de Engelse grootmacht Manchester City kwam op de radar.

Het lijkt erop dat de jonge Braziliaan een van de meest gewilde spelers is in het Europese voetbal. 

dat is nog niet alles. Vanuit Italië hebben clubs als Fiorentina, Udinese, Atalanta Bergamo en Bologna hun blik op Rayan gericht. Zelfs Anderlecht werd genoemd als mogelijke bestemming, hoewel de Belgische club nog geen officieel bod had gedaan.

Dat kan ongetwijfeld te maken hebben met de hoge vraagprijs die Vasco da Gama voor Rayan hanteerde: 10 miljoen euro, of een verplichte aankoopoptie van 8 miljoen euro met een initiële betaling van 2 miljoen.

Strijd om Rayan barst los

Vandaag is de strijd om Vitor Rayan opnieuw losgebarsten. Anderlecht komt weer in beeld als mogelijke overnemer van de veelbelovende flankaanvaller, maar de stevige vraagprijs van 10 miljoen euro die Vasco da Gama hanteert, blijft een struikelblok.

Voor de Brusselaars is dit bedrag nog steeds een onhaalbare kaart, en dat terwijl de interesse vanuit andere hoeken alleen maar toeneemt.

De Premier League is in volle aanval, met clubs als West Ham, Nottingham Forest, Fulham FC, Brentford, Brighton en Crystal Palace die allemaal jagen op de handtekening van Rayan. 

Maar dat is niet alles. Ook Fiorentina, Atalanta, Union Berlin en Sevilla FC liggen op de loer, klaar om hun kans te grijpen.

🔥 Wat iedereen nu leest

'Kieft en Gijp bezwijken allebei voor dezelfde vrouw'
'Kieft en Gijp bezwijken allebei voor dezelfde vrouw'
Hollywood-ster overspoeld door hitsige stervoetballers
Hollywood-ster overspoeld door hitsige stervoetballers

Moet Anderlecht vol voor Rayan gaan?

Meest recent

Deniz Undav in het oog van de storm: spits is het beu

Deniz Undav maakte in het verleden het mooie weer bij Union SG, maar nu is de spits een revelatie in ...

21
21
Standard rouwt: icoon Jorge Costa onverwacht overleden

De voetbalwereld is in rouw. Voormalige Standard Luik-speler Jorge Costa is plotseling overleden, ...

0
0
Zware ambras bij Zulte: pijnlijke details aan het licht

Het zit er flink tegen bij Zulte Waregem. De promovendus was nog in euforie na de titel in de ...

171
171
Ferme domper én cruciale meevaller voor Hayen

Club Brugge neemt het in de voorrondes van de Champions League op tegen RB Salzburg. Blauw-Zwart ...

203
203
DAZN draait kar: plots groot nieuws voor voetbalfan

De soap rond DAZN en de telecombedrijven blijft voortduren. Eerder kwam het bericht naar buiten dat ...

851
851
'Witte rook: Club Brugge rondt recordtransfer af'

De kogel is door de kerk: Ardon Jashari verlaat Club Brugge voor AC Milan. Ook volgens diverse ...

549
549
Hasi vloekt: Anderlecht-aanwinst nog niet inzetbaar

Met een 0-2 zege tegen Cercle Brugge rechtte RSC Anderlecht snel de rug na het debacle tegen ...

428
428
'Club geeft groen licht: Jashari zet koers naar Milaan'

In de derde voorronde van de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen RB Salzburg. ...

447
447
Lamine Yamal in oog van de storm na 'absurd' schandaal

Een topaanvaller van FC Barcelona, amper meerderjarig, een mysterieuze zangeres, een OnlyFans-ster ...

96
96
'Leegloop in Anderlecht: eerste vertrekker bekend'

RSC Anderlecht staat op het punt om nóg maar eens toe te slaan op de zomermercato, waardoor ...

713
713
Transfer op til? Opvallende afwezige in CL-selectie Club

Club Brugge begint woensdag in Oostenrijk aan een nieuwe Europese campagne. In de derde voorronde ...

529
529
KAA Gent maakt terugkeer oude bekende wereldkundig

Ivan Leko heeft er lang op moeten wachten, maar de afgelopen dagen lijkt AA Gent eindelijk in gang ...

178
178
'Renard blijft gaan: Anderlecht heeft alweer beet'

De honger van RSC Anderlecht valt deze zomer maar niet te stillen. Amper een aantal dagen nadat de ...

332
332
Hayen moet puzzelen: Club krijgt goed én slecht nieuws

Met een 2-1 nederlaag tegen KV Mechelen beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor ...

605
605
'STVV vindt opvolger Bertaccini bij ... Anderlecht'

Met een doelpunt tegen Cercle Brugge schoot Adriano Bertaccini vlot uit de startblokken bij RSC ...

581
581
'Nederlandse topsportwereld in ban van immens seksschandaal'

Een immens seksschandaal houdt de Nederlandse topsport in zijn greep. Een jonge topatlete doorbreekt ...

303
303
TRANSFERUURTJE: 'Club casht op duo, Dolberg out bij RSCA'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

873
873
Ex rekent hard af met Karl Vannieuwerke: "Na alles wat..."

Karl Vannieuwkerke en Caroline Vereenooghe gingen een poos geleden na een pijnlijke breuk uit ...

372
372
KV Mechelen plukt ex-jeugdproduct weg bij Club Brugge

Club Brugge liep vrijdag een blauwtje tegen KV Mechelen, maar aan die nederlaag hield het blijkbaar ...

108
108
'De Condé slaat toe: Genk stunt met vijfde zomeraanwinst'

...

530
530
'Verhaeghe verlegt grenzen: transferbom bij Club Brugge'

Zoals vooraf verwacht beleeft Club Brugge een drukke zomer, waarin de miljoenen zowel op uitgaand ...

1642
1642
'Transferitis in Anderlecht: sterkhouder richting exit'

Behoudens een verrassing zit het huiswerk er langs inkomende zijde op, maar toch beloven het nog ...

904
904
Eddy Snelders drijft slachtoffers tot woede: “Onbegrijpelijk”

Eddy Snelders, voormalig profvoetballer en analist, ligt opnieuw onder vuur. Luttele minuten voor de ...

216
216
Club Brugge of RB Salzburg? Degryse duidt favoriet al aan

Club Brugge begint woensdagavond aan zijn queeste om de League Phase van de Champions League te ...

409
409
'Man City schiet in actie: monstercontract à la Haaland'

Manchester City FC begint komend seizoen aan een nieuw hoofdstuk met heel wat verse krachten in de ...

120
120

Meer sportnieuws