Tedesco onder vuur: "Onbegrijpelijk dat hij hem opriep"

door
Tedesco onder vuur:

Domenico Tedesco ligt zwaar onder vuur. Het EK was geen succes en in de Nations League blijft hij het tactisch te moeilijk maken. Bertrand Crasson is in de podcast Tof Sport kritisch, net als voormalig Rode Duivel Philippe Vande Walle. Zij zien dat de coach vreemde selectiekeuzes maakt én geen punten scoort met zijn communicatie.

LEES OOK: Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Vreemde keuzes

We haalden al aan dat Tedesco vreemde keuzes maakte in zijn selectie. Van de Walle stak van wal. “Het is onbegrijpelijk dat Tedesco iemand als Vandevoordt nu opriep. Hij speelde goed tot zeer goed bij Racing Genk en werd nooit bij de selectie gehaald. Bij RB Leipzig is hij tweede keeper en daar speelde hij nog geen seconde, maar toch is hij er nu wél bij."

Daarnaast wordt in de studio ook aangehaald dat Cyril Ngonge amper speelt bij Napoli en er bij is. Dat geldt ook voor jongens als Timothy Castagne en Aster Vranckx. Eerder deed hij dat ook al bij Julien Duranville. 

Lukaku en De Bruyne

Crasson sprak dan weer over zijn slechte communicatie. "Kijk, ik snap dat de Nations League geen prioriteit is voor de topspelers. Dit is dan ook een perfect toernooi om dingen uit te testen. Had je aangekondigd dat De Bruyne, Meunier en Lukaku niet moesten meedoen omdat je bepaalde zaken wilt uittesten om hun opvolging voor te voorbereiden, dan was deze commotie er niet geweest."

"Zo kun je spelers als De Winter, Bornauw, Bakayoko, De Ketelaere en anderen voluit laten spelen. Het is nu al vreemd dat dergelijke jongens telkens worden opgeroepen, maar amper spelen. Andere spelers zoals Duranville, Ngonge – spelers die amper spelen bij hun club- krijgen dan ineens de voorkeur op hen. Dat is toch maar allemaal bizar", aldus de ex-rechtsachter.

Lees ook: 

 

Vreemde keuzes van Tedesco?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

52
52
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

142
142
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

118
118
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

137
137
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

246
246
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

71
71
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

583
583
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

293
293
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

152
152
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

305
305
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

213
213
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

373
373
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

355
355
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

480
480
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

215
215
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

105
105
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

415
415
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

381
381
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

149
149
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

293
293
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

224
224
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

302
302
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

167
167

Meer sportnieuws