‘Club Brugge gaat uit z’n dak door superaanwinst’

1176 stemmen
‘Club Brugge gaat uit z’n dak door superaanwinst’

Victor Barbera arriveerde bij Club Brugge met grote verwachtingen, na indrukwekkende prestaties bij de jeugd van FC Barcelona. Hij werd gezien als een veelbelovende aanvaller, maar slaagde er niet in om door te breken bij de Belgische club. Ondanks zijn talent, kwam hij vorig seizoen niet verder dan zeven invalbeurten bij het eerste elftal en toonde hij sporadisch zijn potentieel bij Club NXT.

Zijn transfer naar Brugge, transfervrij vanuit Barça, leek aanvankelijk een slimme zet, maar deze zomer werd duidelijk dat Club Brugge niet meer op hem rekende. Een terugkeer naar FC Barcelona, waar hij bij Barça B zou spelen, is nu in de maak. Club Brugge zou echter een doorverkooppercentage hebben bedongen, waardoor ze in de toekomst nog kunnen profiteren van zijn ontwikkeling.

LEES OOK: 'Barça heeft plan klaar: deadline Bisiwu-debuut bekend'

El Killer from La Masia

Victor Barbera arriveerde bij Club Brugge met een indrukwekkend palmares dat hem meteen in de schijnwerpers zette.

Als vice-topschutter van de UEFA Youth League, topschutter van het EK U19 met Spanje, en Pichichi-winnaar van het tweede team van Barça, bracht hij niet alleen een indrukwekkend aantal doelpunten mee, maar ook een reputatie die vergelijkingen met Robert Lewandowski opriep.

Bijgenaamd ‘Victor Barberowski’, ‘El Goleador’, ‘Natural Born Killer’ en ‘El Killer from La Masia’, werd meteen duidelijk dat Barbera's grootste kwaliteit het scoren van doelpunten is. Zijn instinct voor het doel zou fenomenaal zijn, maar zijn talent reikte verder.

Daarnaast werd verteld dat hij ook uitstekende positionering, combinatiespel, atletisch vermogen, een verfijnde eerste touch, technische vaardigheden en een goede balbehandeling bezit. Dit alles zou hij combineren met meer dan gemiddelde fysieke kwaliteiten, waaronder kracht, snelheid, lichaamsbouw en uithoudingsvermogen.

Met zo'n indrukwekkende mix van talenten beloofde Barbera een opwindende aanwinst te zijn voor Club Brugge.

Barbera was het beu bij Barça

Wat deze transfer extra interessant maakte voor Club Brugge, was het financiële voordeel. De West-Vlamingen hoefden zich geen zorgen te maken over hoge kosten, want de doelgerichte spits kwam transfervrij over van FC Barcelona. 

Er was geen sprake van een transfersom; Club Brugge betaalde vorige zomer enkel een bescheiden opleidingsvergoeding. Voor Barbera was de overstap naar Brugge een gemakkelijke beslissing, ondanks dat hem bij Barcelona een grote toekomst werd voorspeld.

Hoewel de clubleiding van Barça, met toenmalig sportdirecteur Mateu Alemany aan het roer, zijn aflopende contract graag wilde verlengen, was Barbera het wachten beu. Hij zag weinig perspectief op speelminuten bij het eerste elftal en besloot zijn carrière elders voort te zetten.

Bij Club Brugge kreeg hij niet alleen de kans om zijn potentieel te benutten, maar ook om zich verder te ontwikkelen in een omgeving waar hij wél uitzicht had op regelmatige speeltijd.

Club Brugge charmeert, Xavi duwde Barbera naar de exit

Robert Lewandowski was en is een incontournable in de spits bij FC Barcelona, wat de kansen voor jonge talenten zoals Victor Barbera om door te breken aanzienlijk beperkte. Ondanks zijn potentieel kreeg Barbera van coach Xavi Hernandez slechts één keer de kans om met de A-kern mee te trainen.

Zonder uitzicht op een plek in de eerste ploeg, zelfs niet als invaller of om ervaring op te doen tijdens trainingen, besloot Barbera zijn aflopende contract niet te verlengen. De jonge aanvaller was onder de indruk van het project dat Club Brugge hem presenteerde.

De interesse van Blauw-Zwart charmeerde hem, vooral omdat het zowel sportief als financieel aantrekkelijk was. Het aanbod van Club Brugge was precies wat Barbera zocht om zijn carrière een nieuwe impuls te geven.

Hoewel Mateu Alemany, destijds sportdirecteur van Barça, zich hard maakte voor een contractverlenging, werd het vertrek van Barbera vooral toegeschreven aan het gebrek aan vertrouwen van Xavi Hernandez.

Binnen de club heerste onbegrip over Xavi's beperkte geloof in Barbera en andere talenten van Barcelona Atlètic, wat uiteindelijk leidde tot Barbera's keuze om zijn toekomst elders voort te zetten.

Club Brugge hoopte op scenario zoals Ferran Jutlgà

Victor Barberá werd de zesde Spanjaard voor Club Brugge, na Ferran Jutglà, Javier Portillo, Tomás Pina, Jordi Figueras en Victor Vazquez. Aanvankelijk was het plan dat de jonge Spanjaard zich zou aansluiten bij Club NXT, met de hoop dat hij op termijn een rol van betekenis zou kunnen spelen in het eerste elftal.

Oorspronkelijk was het plan dat de jonge aanvaller zich zou aansluiten bij Club NXT, met het vooruitzicht om op termijn door te stromen naar het eerste elftal. In Westkapelle hoopte men op een vergelijkbare doorbraak als die van zijn landgenoot Jutglà, maar dat scenario bleek moeilijker te realiseren dan verwacht.

Ondanks zijn indrukwekkende prestaties bij de jeugd van Barcelona en de hoge verwachtingen die daarmee gepaard gingen, heeft Barbera tot dusver moeite gehad om zijn stempel te drukken, zowel in het eerste elftal van Club Brugge als bij Club NXT.

Hoewel hij bij NXT af en toe flitsen van zijn onmiskenbare talent toonde, slaagde hij er nog niet in om de ploeg op sleeptouw te nemen en zijn potentieel volledig te benutten.

Van Club Brugge terug naar FC Barcelona

Victor Barbera slaagde er vorig seizoen niet in om door te breken bij Club Brugge, met slechts zeven invalbeurten voor het eerste elftal. Deze zomer werd duidelijk dat de club niet langer op hem rekende.

Volgens Het Laatste Nieuws werd er actief gezocht naar een tijdelijke oplossing voor de 20-jarige spits, waarbij Espanyol Barcelona werd genoemd als mogelijke bestemming. Barbera zou daar de vervanger van Martin Braithwaite moeten worden.

Uiteindelijk lijkt echter zijn ex-club, FC Barcelona, hem terug te halen naar Catalonië. Barça heeft nog steeds vertrouwen in zijn potentieel, en een terugkeer naar Barça B lijkt in de maak.

Club Brugge heeft naar verluidt een stevig doorverkooppercentage bedongen, zodat ze in de toekomst mogelijk nog financieel kunnen profiteren van Barbera’s ontwikkeling.

Barbera moet nog tijd krijgen bij Club Brugge

Meest recent

Club ziet transfer crashen: toptarget krijgt harde boodschap

Met Lee Han-beom lijkt Club Brugge zijn vierde zomeraanwinst beet te hebben. Maar er wordt nog meer ...

98
98
Kompany kijkt op: drastische transferbeslissing Bayern

Vincent Kompany en zijn troepen staan voor de lastige taak om de uitmuntende prestaties van vorig ...

40
40
Witte rook: Anderlecht presenteert nieuwe topaanvaller

Nadat het eerder al versterking haalde voor de defensie en het middenveld, heeft RSC Anderlecht ook ...

382
382
Club haalt international binnen: transfersom valt lager uit

Club Brugge heeft zijn vierde aanwinst van de zomermercato zo goed als beet. Behoudens last-minute ...

262
262
Contract tot 2028: Janssen heeft opvallende nieuwe club

Met Vincent Janssen heeft de Jupiler Pro League één van zijn smaakmakers van de ...

66
66
Cercle strikt Belgische aanwinst, ook Charleroi versterkt middenveld

Nog anderhalve week te gaan en het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League gaat van start. De ...

26
26
Onverwachte climax DAZN-soap: groot nieuws voor voetbalkijker

De Pro League kwam woensdag met groot nieuws naar buiten. Niet alleen onthulde het zijn nieuwe ...

448
448
'Club pakt fors uit: enorm bedrag voor vierde zomeraanwinst'

Club Brugge staat op punt om zijn achterhoede van een kwaliteitsinjectie te voorzien. Volgens ...

623
623
'Arsenal wil titel verlengen: monstersom voor PL-smaakmaker'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

166
166
‘Anderlecht slaat toe: geniale 10 met gouden linker’

Anderlecht zoekt deze zomer extra creativiteit en is daarbij op een opvallend spoor beland. Het ...

682
682
'Plots nieuwe opening voor transfer De Ketelaere naar PSG'

Hij genoot de voorbije dagen van een welverdiende vakantie in het gezelschap van onder meer Kevin De ...

60
60
Godts spreekt klare taal over mogelijke transfer

Het bleek uiteindelijk net niet genoeg voor een plaats in de WK-selectie van de Rode Duivels, maar ...

78
78
'Standard troeft Essevee af voor nieuwste aanwinst'

Iets meer dan een week voor de start van het seizoen in de Jupiler Pro League zijn de meeste ...

163
163
De Bruyne en De Ketelaere laten internet ontploffen

Kevin De Bruyne geniet momenteel van een vakantie op Ibiza, maar de Rode Duivel zorgt ook naast het ...

82
82
'Hasi blijft Belgisch gaan en klopt nu ook aan bij Union'

Besnik Hasi werd in februari op straat gezet bij Anderlecht omdat de resultaten tegenvielen, maar ...

104
104
Grote verrassing: Pro League en DAZN samen verder tot 2030

Het vorige seizoen was bijzonder tumultueus voor de Belgische voetbalclubs én ...

270
270
Anderlecht heeft aanwinst beet: coach bevestigt transfer

Anderlecht zit met de volle focus bij zijn terugwedstrijd van donderdagavond tegen Hammarby in de ...

484
484
Standard is toptalent definitief kwijt

Standard droomt volgend seizoen van een Europees ticket en heeft daarvoor deze zomer al de nodige ...

93
93
Leko haalt keihard uit naar concurrenten: "Dat is raar"

Binnen twee dagen gaat het Belgische voetbalseizoen officieel van start met de Supercup. Die wordt ...

402
402
Alarmbellen gaan af: Genk slikt wéér pandoering

Een dikke week voor de start van de competitie lijken ze bij KRC Genk met zorgen te zitten. De ...

406
406
Bruno doet oproep aan de fans van Anderlecht

Het is morgen al een cruciaal duel voor RSC Anderlecht. Er moét gewonnen worden van Hammarby, ...

333
333
Lokeren rondt zeer lucratieve transfer officieel af

Net zoals elke Belgische club leeft ook Sporting Lokeren van de transfergelden van uitgaande ...

112
112
Realistische Kana: "Zijn geen favoriet tegen Hammbarby"

RSC Anderlecht speelde degelijk, maar zeker niet overweldigend goed tegen Hammarby. Dat kan ook niet ...

246
246
Cercle Brugge pakt uit met enorme stunttransfer

Cercle Brugge heeft zopas een nieuwe speler voorgesteld. De Bruggelingen wisten voor een toch wel ...

194
194
Lommel SK heeft beet: tweede ingaande transfer een feit

Transfernieuws bij Lommel SK. De Limburgers hebben vandaag hun tweede ingaande transfer meegedeeld ...

39
39

Meer sportnieuws