Sterk Malinwa grijpt twee maal op een rij de macht op Bosuil

276 stemmen
Sterk Malinwa grijpt twee maal op een rij de macht op Bosuil

Voor het tweede jaar op een rij heeft Malinwa de macht gegrepen op de Bosuil. Het team van Hasi wachtte nog op zijn eerste zege maar pakte na een prima prestatie de drie punten in 't stad. Jonas De Roeck beleeft een uiterst wisselvallig debuut bij The Great Old.

Na vier speeldagen was het gevoel bij Antwerp en KV Mechelen wat soortgelijk. The Great Old speelde al een paar prima wedstrijden, al bleef het wel achter met een 6/12. Malinwa bouwde nog aan een nieuwe ploeg, voetbalde vaak niet onaardig maar pakte nog maar twee punten. Aanwinst Raman zat meteen op de bank bij de bezoekers, Ngoy kreeg zowaar nog eens een basisplaats. De Roeck koos dan weer voor Costa om de geschorste Odoi te vervangen.

LEES OOK: Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Great Old en Malinwa zorgen voor opwindende eerste helft

Antwerp nam aanvankelijk de beste start met een paar halve speldenprikken. Ouattara werd bij Malinwa al heel vroeg bedacht met een gele kaart. Na tien minuten spelen was het echter Rood-Geel dat voor de eerste dreiging zorgde: Pflücke haalde in de zestien meter uit maar Lammens redde prima. Ook Antwerp stak even later de neus aan het venster via Chery, na een prima actie besloot de Nederlandse Surinamer voorlangs. Even later kwam Janssen een teen tekort om een voorzet-schot van Kerk in doel te verlengen.

KV Mechelen bleef zich ook nadien prima presenteren op de Bosuil. Een vallend schot van Storm werd nog afgeblokt door Alderweireld, even later mikte de Mechelse winger van dichtbij op Lammens. Malinwa werd finaal beloond voor zijn prima voetbal, op slag van rust kwam de ingevallen Van den Eynden prima ingelopen en hij kopte staalhard de 0-1 in doel. Halfweg had Malinwa virtueel zijn eerste zege in handen.

Antwerp beukt pas laat, De Wolf kruipt in uitblinkersrol

Malinwa verloor voor de pauze al Van Cleemput door een blessure, na rust ging het leed van de bezoekers voort toen ook Ngoy zijn enkel omsloeg en moest vervangen worden. Ondertussen hield Rood-Geel wel eenvoudig stand tegen een matig voetballend Antwerp. Iets voorbij het uur probeerde De Roeck het tij te keren met een paar wissels maar veel zoden bracht dat voorlopig niet aan de dijk.

Op een dik kwartier van het einde was er eindelijk nog eens een heet standje voor het Mechelse doel. Na een prima hoekschop van Ondrejka kopte Alderweireld richting de 1-1 maar dat was buiten een fantastische De Wolf gerekend, die de bal geweldig uit doel zweefde.

Hasi liet kort nadien Raman debuteren bij Malinwa. In de slotfase was er nog een ware stormloop van The Great Old, bij één van die aanvallen had de Mechelse doelman andermaal een knappe redding in huis op de deviatie van Janssen. De Rood-Witte reactie kwam finaal te laat (ondanks nog een paar dikke kansen), zo pakt KV Mechelen knap zijn eerste zege van het seizoen op de Bosuil. De Roeck blijft achter met een matige 6/15.

Scoreverloop:

0-1 (42') Van den Eynden

Vond u de zege van KV Mechelen verdiend?

Meest recent

Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

5
5
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

35
35
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

26
26
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

127
127
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

178
178
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

85
85
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

91
91
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

250
250
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

30
30
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

144
144
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

86
86
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

353
353
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

323
323
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

539
539
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

572
572
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

260
260
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

381
381
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

234
234
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

288
288
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

170
170
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

589
589
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

226
226
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

369
369
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

416
416
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

304
304

Meer sportnieuws