AA Gent vertoeft momenteel in Silkeborg, waar het in de derde voorronde van de Conference League een gunstige uitgangspositie hoopt te bemachtigen voor de terugmatch. Al worden de troepen van Wouter Vrancken helaas nog steeds geteisterd door transferbeslommeringen.
Ook na de exit van Julien de Sart en Tarik Tissoudali blijft het wemelen van de geruchten in de Planet Group Arena, waar diverse smaakmakers naar de uitgang lonken. Denk maar aan Jordan Torunarigha, op wie Vrancken daardoor dit seizoen nog geen beroep kon doen. Ook in Denemarken ontbreekt de verdediger.
LEES OOK: KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”
Interesse in Fernandez-PardoNet zoals Hyun-seok Hong en Matisse Samoise is Matias Fernandez-Pardo daarentegen wél gewoon van de partij. Ook rond hem begint er nochtans veel te bewegen. Vooral in Italië blijkt de 19-jarige aanvaller, die ook op de radar van Southampton staat, bijzonder gegeerd. Onder andere Lazio wil hem graag al inlijven.
Voorlopig houden de Buffalo's wel voet bij stuk: eerder op de dag vertelde Arnar Vidarsson hoe hij al een enorm bod geweigerd heeft. Alleen als er een niet te weigeren voorstel op tafel wordt gelegd voor Fernandez-Pardo, wiens prijskaartje minstens 15 miljoen zou bedragen, is de sportieve baas bereid om mee te werken.
Vrancken verbolgen over actie
De vraag is natuurlijk of het goudhaantje zelf ook instemt met die plannen. Te meer omdat hij vooralsnog genoegen moet nemen met een rol als wisselspeler. In die hoedanigheid scoorde Fernandez-Pardo, die zich niet fit genoeg voelde om in te vallen, afgelopen weekend bovendien geen goede punten bij zijn nieuwe coach.
"Ik was echt niet opgezet met het feit dat hij zondag pas tijdens de wedstrijd aangaf niet fit te zijn. Dat hebben ik en nog een paar andere mensen hem dan ook heel erg duidelijk gemaakt. Matias beseft dat dit not done is en heeft zich dan ook al uitvoerig geëxcuseerd", luchtte Vrancken zijn hart tegenover Het Nieuwsblad.
AA Gent vreest De Sart-scenario
Meteen na de nederlaag tegen Dender verklaarde Vrancken reeds dat Fernandez-Pardo tijdens de opwarming van de tweede helft dan toch te veel last bleek te hebben van zijn hamstring, die hem eerder al wat parten speelde. Of gaat het toch om een subtiele poging om, net zoals de Sart, zelf een doorbraak te forceren?
Arne Decraene