‘Anderlecht gaat voor totale dominantie met ‘nieuwe Modric’’

door
‘Anderlecht gaat voor totale dominantie met ‘nieuwe Modric’’

Anderlecht wil het centrale middenveld versterken en heeft interesse getoond in Lovro Zvonarek, een 18-jarige Kroatische middenvelder van Bayern München. Zvonarek wordt beschouwd als een van de grootste Kroatische talenten.

Hij tekende in 2021 bij Bayern München en speelde vorig seizoen vijf wedstrijden voor de eerste ploeg, waarbij hij indruk maakte met een doelpunt tijdens zijn debuut tegen VfL Wolfsburg.

Voormalig coach Tomislav Stipic vergelijkt hem zelfs met Luka Modric vanwege zijn spelintelligentie en veelzijdigheid. Bayern München ziet veel potentieel in Zvonarek en wil hem meer ervaring laten opdoen door hem uit te lenen.

Naast Anderlecht tonen ook FSV Mainz, Ajax, Sporting CP en Benfica interesse. Volgens recente berichten ligt Sturm Graz op pole positie voor een huurperiode van één seizoen.

LEES OOK: 'Vertrek Kompany plots concreet: riante vergoeding Bayern'

Anderlecht wil kwaliteitsimpuls op het centrale middenveld

Jesper Fredberg wil geleidelijk lagen toevoegen aan de selectie van Anderlecht, waardoor de basis van de ploeg stap voor stap wordt versterkt. Vooral op het middenveld is een kwaliteitsimpuls noodzakelijk, aangezien de verwachtingen daar hooggespannen zijn.

In een interview met De Morgen verklaarde de CEO Sports dat het ideaal zou zijn om drie middenvelders te hebben die flexibel van positie kunnen wisselen, met een speler die aanvallend het spel kan dicteren.

Daarom heeft Anderlecht interesse getoond in Lovro Zvonarek, een 18-jarige centrale middenvelder van Bayern München.

De Duitse topclub heeft veel vertrouwen in de Kroatische speler, die tot medio 2027 onder contract staat in München, maar beschouwt hem momenteel nog niet als klaar voor een rol in het eerste elftal. 

Toptalent Zvonarek beleeft droomdebuut bij Bayern München

De Kroatische sportkrant Sportske Novosti beschouwt Lovro Zvonarek als een van de grootste talenten in het Kroatische voetbal. In de zomer van 2021 tekende Zvonarek bij Bayern München, maar bleef hij aanvankelijk uitgeleend aan Slaven Belupo.

De club uit Koprivnica ontving een vaste vergoeding van 2 miljoen euro voor hem, maar dit bedrag kan, afhankelijk van bonussen, oplopen tot 5 miljoen euro. Hiermee zou Zvonarek een van de duurste tieners in de geschiedenis van de Kroatische competitie worden.

Bovendien heeft Bayern München niet vaak zoveel betaald voor een speler onder de 18 jaar.

Vorig seizoen speelde Zvonarek vijf wedstrijden voor de eerste ploeg van Bayern. Tijdens zijn basisdebuut tegen VfL Wolfsburg maakte hij meteen indruk met een doelpunt en een sterke prestatie.

De Duitse krant BILD schreef: “Het droomdebuut van een onbekende Bayern-speler: vanaf nu zal iedereen hem kennen.”

Totale dominantie: “Hij kan de nieuwe Luka Modric worden”

Lovro Zvonarek speelde voornamelijk voor Bayern München II en maakte indruk in de UEFA Youth League. In een wedstrijd tegen FC Basel viel hij op met een schoolvoorbeeld van totale dominantie.

“Met welk gemak hij tegenstanders passeert, wat een elegantie zijn spel uitstraalt, wat een voetbalintelligentie... Dat kan niet iedereen, zeker niet tegenwoordig waarin de positie van "tien" langzaam verloren gaat”, schreef BILD.

Tomislav Stipic, voormalig coach van Slaven Belupo, zei tegen Bundesliga.com dat Zvonarek de potentie heeft om de nieuwe Luka Modric te worden: “Hij staat veel verder dan iedereen op zijn leeftijd. Zijn overall package is sensationeel. Lovro heeft spel intelligentie, denkt snel, kan van afstand schieten, dribbelen en passen.”

Zvonarek heeft een uitstekende timing in zijn passing en speelt altijd verticaal. Bovendien beweegt hij zeer goed zonder de bal.

Bayern heeft nog grote plannen met Zvonarek

Bayern München heeft groot vertrouwen in Lovro Zvonarek. "We zijn niet alleen overtuigd van zijn enorme potentieel, maar ook blij dat hij ervoor koos om bij ons te tekenen," zei Jochen Sauer, academiedirecteur van Bayern.

De Duitse recordkampioen wil Zvonarek meer ervaring laten opdoen op het hoogste niveau door hem uit te lenen. Naast Anderlecht tonen ook FSV Mainz, Ajax, Sporting CP en Benfica interesse om hem tijdelijk in hun team op te nemen.

Bayern zal een gedetailleerde en zorgvuldige analyse maken om de best mogelijke bestemming voor hun Kroatische toptalent te bepalen, zodat hij zich optimaal kan ontwikkelen.

Volgens de laatste berichten ligt Sturm Graz momenteel in pole positie om Zvonarek voor één seizoen te huren, hoewel de zomermercato nog maar net begonnen is.

Zvonarek zou een aanwinst zijn voor Anderlecht

Meest recent

Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

1
1
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

58
58
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

21
21
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

80
80
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

87
87
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

67
67
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

81
81
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

68
68
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

136
136
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

100
100
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

532
532
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

429
429
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

160
160
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

152
152
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

201
201
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

28
28
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

259
259
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

167
167
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

137
137
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

209
209
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

60
60
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

86
86
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

346
346
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

296
296
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

292
292

Meer sportnieuws