Degryse onthult hét plan waarmee Duivels Frankrijk kloppen

door
Degryse onthult hét plan waarmee Duivels Frankrijk kloppen

Maandagavond om 18u zullen de Rode Duivels moeten stunten om hun EK verder te zetten, want in de achtste finales treffen ze meteen Frankrijk. Dat wordt een aartsmoeilijke opdracht, want de Duivels konden tot dusver niet overtuigen en ook het verleden speelt niet in hun voordeel.

De laatste zege tegen de Fransen dateert van 2015, toen ze vriendschappelijk met 3-4 gingen winnen in Parijs. Sindsdien volgden twee nederlagen op cruciale momenten: 1-0 in de halve finale van het WK 2018 en 2-3 in de halve finale van de Nations League in 2021.

LEES OOK: Maskers vallen af bij Toby Alderweireld: "Het doet pijn..."

Degryse ziet duidelijk plan voor Rode Duivels

In die laatste wedstrijd speelden de Belgen hun zuiderburen wel een helft lang van de mat. In Het Laatste Nieuws kijkt Marc Degryse dan ook naar die match - en naar de matchen van de Duivels tegen Duitsland en Engeland in het voorbije jaar - om lessen te trekken.

"In die drie wedstrijden zit er een lijn: drie keer zijn we 0-2 voorgekomen, en drie keer had de Belgische ploeg nooit meer dan 50 procent balbezit", merkt de analist op. Hij ziet dan ook een duidelijk plan dat Tedesco moet hanteren. "De beste resultaten onder Tedesco zijn gekomen uit omschakelingsvoetbal. Het zal wel geen toeval zijn dat we op dit EK in drie wedstrijden waarin België de bal had, 4 op 9 behalen."

Frankrijk pijn doen in de omschakeling

Bovendien beseft Degryse dat België zijn momenten zal moeten pakken. "Tedesco moet Frankrijk de bal geven en het blok neerzetten net onder de middencirkel. 40 procent balbezit en een zevental keer omschakelen, dat is mijn gameplan. Want je zult drie keer moeten scoren om te winnen. Zie naar de wedstrijden die ik aanhaalde: met twee doelpunten haal je het niet. Offensieve efficiëntie wordt daarom cruciaal."

Dat bleek in de groepsfase wel een pijnpunt tegen de Duivels, die zeker tegen Slowakije en Roemenië de nodige kansen onbenut lieten. Het was één van de voornaamste oorzaken voor de magere vier op negen die hen de groepswinst kostte.

Zou dat een goed plan zijn voor de Duivels?

Meest recent

Vandenbempt looft RSCA-revelatie: "Totaal onverwacht"

RSC Anderlecht speelde bij momenten goed tegen KV Mechelen. Ze wonnen verdiend met 3-1 van KV ...

1
1
STVV bibbert: smaakmaker hint naar vertrek

STVV blijft het dit seizoen uitstekend doen. De Kanaries legden zondagavond ook Antwerp over de knie ...

57
57
Extra troef: aanwinst breekt eindelijk door bij Union

Union blijft in de competitie gewoon domineren. Het behield dit weekend zijn koppositie door met ...

23
23
Groot ongeloof bij Cercle: "Echt onacceptabel"

De dertiende speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een spektakelstuk. La ...

49
49
AC Milan zet topper naar zijn hand en houdt Serie A spannend

De titelstrijd in de Serie A lijkt dit seizoen razend spannend te gaan worden. Ook na tien ...

25
25
Antwerp-pion afgemaakt: "Doet mijn bloed koken"

Het lijkt alleen maar van kwaad naar erger te gaan bij Antwerp. De bekerzege tegen Eupen bracht in ...

180
180
Karetsas fleurt weer op en slaat terug na kritiek

Genk beleeft een wisselvallig seizoen, maar wist zondag wel nog eens de drie punten te pakken. Het ...

37
37
STVV blijft verbazen: "Proberen dit vast te houden"

We zijn intussen toch al bijna halfweg de reguliere competitie, maar er blijven bovenin het ...

48
48
Will Still is droomjob na enkele maanden alweer kwijt

De voorbije jaren maakten enkele jonge Belgische trainers stevige opgang. Eén van hen was ...

72
72
Wolven vloeren Cercle na onwaarschijnlijke rollercoaster

La Louvière blijft dit seizoen verrassen en voegde daar vanavond opnieuw een knap resultaat ...

27
27
Wils doet zeer pijnlijke vaststelling over Antwerp

Het lijkt bij Antwerp nu helemaal crisis te zijn. De Great Old is zondag weggezakt naar de ...

203
203
Samoise bikkelhard na wanprestatie van AA Gent

AA Gent krijgt de boel maar niet écht aan het draaien. Goed wordt te vaak afgewisseld met ...

169
169
FC Barcelona trekt met zege in de tas naar Brugge

FC Barcelona komt komende week naar België om er Club Brugge partij te geven. Zij hebben een ...

89
89
STVV dompelt tienkoppig Antwerp in nog diepere crisis

STVV blijft verder bouwen aan een mooi seizoen. Op Stayen ging nu ook Antwerp voor de bijl, dat ...

72
72
Defour ziet gemis bij Anderlecht: "Zo iemand hebben ze niet"

Dat de zomermercato van RSC Anderlecht geen succes was, dat is geen geheim meer. Die analyse maakte ...

164
164
Leko likt zijn wonden na zoveelste offday van AA Gent

AA Gent heeft nog maar eens een offday gekend. Het verloor kansloos met 4-0 op het veld van OH ...

202
202
Haaland alwéér de grote ster bij Manchester City

In de Premier League moest Manchester City in eigen huis winnen van Bournemouth. Arsenal staat ...

50
50
Defour looft JPL-spits: "In dat geval te goed voor hen"

In de Jupiler Pro League vertrokken met Kasper Dolberg (Ajax) en Tolu Arokodare (Wolverhampton) de ...

64
64
'Rodri weg: Man City heeft lijstje met drie opvolgers'

Manchester City is al bezig met de opvolging van Rodri. De Engelse topclub is volop de spelersmarkt ...

88
88
Club Brugge koestert hoop: "Dan hopelijk nieuw stadion"

Als het van Club Brugge afhangt, dan beginnen ze morgen al met het bouwen van het nieuwe stadion. ...

872
872
KV Kortrijk glundert in topper, RSCA Futures houden stand

KV Kortrijk heeft de topper in de Challenger Pro League tegen Beerschot naar zijn hand gezet. De ...

167
167
Van Crombrugge snoeihard na zege: "Beneden alle peil"

KRC Genk won gevleid met 0-1 op het veld van KVC Westerlo. Daan Heymans en Thorsten Fink benadrukten ...

303
303
Mazzu laat Den Dreef daveren, nachtmerrie voor Ivan Leko

Felice Mazzu had zich geen mooiere start kunnen wensen bij OH Leuven. In zijn eerste ...

86
86
Raadsel bij Anderlecht: waarom blinkt grote naam niet uit?

Bij RSC Anderlecht missen ze ervaren smaakmakers die kar trekken. De Brusselaars hopen al elf ...

279
279
Charai weet niet wat hij ziet: "Onbegrijpelijk!"

KVC Westerlo verloor met 0-1 van KRC Genk. De prestatie van de Kemphanen was zeker niet slecht. ...

75
75

Meer sportnieuws