Deinze pakt uit met grote naam als nieuwe coach

door
Deinze pakt uit met grote naam als nieuwe coach

De wals der trainers in het Belgische profvoetbal gaat onverminderd verder. Donderdag werd opnieuw een postje ingevuld, want deze keer stelde KMSK Deinze zijn nieuwe coach voor. De tweedeklasser wist een bekende naam terug naar België te halen.

Deinze kon terugblikken op een goed seizoen, waarin het op slechts een punt van rechtstreekse promotie strandde en in de play-offs pas in de finale sneuvelde tegen Lommel. Desondanks werd er afscheid genomen van trainer Hans Somers, die om persoonlijke redenen opstapte.

Deinze heeft Losada beet als nieuwe coach

De voorbije dagen was al duidelijk geworden dat Hernan Losada goed op weg was om zijn vervanger te worden. Nu is de komst van de Argentijn ook helemaal in kannen en kruiken. Deinze kondigde aan dat de 42-jarige een contract getekend heeft tot 2026, met optie op een extra jaar.

Losada krijgt de taak om Deinze komend seizoen naar de Jupiler Pro League te leiden. "Ik heb het juiste moment afgewacht om terug te keren naar België als hoofdcoach. Na vele gesprekken met de club ben ik ervan overtuigd dat dit het perfecte project is voor mij", reageert hij zelf alvast.

Terug in België na Amerikaans avontuur

Losada begon zijn trainerscarrière in ons land, waar hij ook het grootste deel van zijn spelerscarrière aan de slag was. Bij Beerschot groeide hij van assistent en beloftencoach door tot hoofdtrainer. In iets meer dan een jaar loodste hij de Ratten naar promotie en deed hij hen zelfs even meedraaien in de top van de Jupiler Pro League.

Daarna ging Losada zijn kans in de Amerikaanse MLS, waar hij DC United en CF Montréal onder zijn hoede had. Bij die laatste club werd hij in november 2023 ontslagen. Sindsdien was het duidelijk dat Losada op een terugkeer naar België aasde. Hij zou de voorbije weken ook gesproken hebben met onder meer Zulte Waregem en Lierse, maar uiteindelijk is het dus Deinze dat hem strikt.

JOUW MENING TELT:
Zal hij Deinze naar promotie leiden?

Meest recent

'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

57
57
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

297
297
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

54
54
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

297
297
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

64
64
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

973
973
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

574
574
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

421
421
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1492
1492
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

590
590
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

575
575
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

460
460
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

202
202
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

142
142
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

126
126
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

187
187
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

85
85
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

552
552
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

180
180
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

399
399
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70
Groot schandaal in Italië: vergiftiging met kwaad opzet?

In Italië speelt men in de Serie B nog steeds Play-Off-matchen om degradatie te vermijden. ...

93
93
‘Van Antwerp naar Real Madrid: monstertransfer nakend’

Royal Antwerp FC heeft de afgelopen seizoenen heel wat sterkhouders verkocht om het hoofd boven ...

593
593
Schrijnend: ongeziene vechtpartij na spectaculaire comeback

Er duiken schrijnende beelden op vanuit Nederland. In de promotiewedstrijd tussen amateurclubs ...

120
120
Lierse gaat nu ook shoppen bij Zulte Waregem

Zulte Waregem keert straks na twee seizoenen terug in de Jupiler Pro League en wil absoluut op het ...

148
148

Meer sportnieuws