KVK dankt IJslandse tovenaar bij heus voetbalmirakel

door
KVK dankt IJslandse tovenaar bij heus voetbalmirakel

De Kerels hebben het geflikt! Na een waanzinnig spektakel speelt KV Kortrijk volgend seizoen opnieuw in de Jupiler Pro League. Lommel zorgde lange tijd voor spanning maar kraakte met tien man in de verlengingen. Het sprookje van Alexandersson eindigt met een voetbalmirakel.

KV Kortrijk en Lommel stonden deze namiddag voor een levensbelangrijk duel. De Kerels konden een klein voetbalmirakel verwezenlijken door alsnog in de Jupiler Pro League te blijven, Lommel wou daar graag een stokje voor steken en promoveren naar de hoogste afdeling. De Kerels begonnen met een bonus na de 0-1 uit de heenwedstrijd maar de Limburgers bewezen dat ze minstens hun voet konden zetten naast die van KVK.

LEES OOK: Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Lommel poetst achterstand in no time weg

De bezoekers kenden een droomstart in het Guldensporenstadion. Na dik twee minuten spelen dolde Vancsa met zijn tegenstander, vanop rechts werd Rosa gevonden en die plaatste de 0-1 voorbij Pirard. De schade was meteen hersteld voor de Limburgers. De Kerels kwamen dik vijf minuten later tot een eerste echte kans maar de deviatie van Kangwa was te slap om De Busser te verrassen.

Lommel legde de beste combinaties op de mat, al kwam KV Kortrijk halfweg de eerste helft dicht bij de gelijkmaker toen Avenatti met een voorzet-schot de binnenkant van de paal op zijn weg vond. Ook nadien kregen beide ploegen nog hun kansjes maar in de zone van de waarheid liep er (te) vaak iets verkeerd. Halfweg lag nog alles open in dit spannende duel.

VAR gooit roet in Kortrijkzaanse redding

Na rust verving Ivezic de geblesseerde De Busser onder de lat bij Lommel. De stand-in moest meteen in actie komen met een knappe save op een poging van Avenatti. De Uruguayaan deed even later het stadion helemaal ontploffen met een doelpunt maar buitenspel van de aanvaller gooide roet in het eten. Ondertussen waren de hemelsuizen volledig opengegaan boven Kortrijk, op het uur werd de wedstrijd tijdelijk stilgelegd omwille van veiligheidsredenen (onweer). Na een minuut of 10 oponthoud kwamen de spelers terug het veld op.

De Kerels duwden nadien door en Sissako vond met een lage schuiver opnieuw Ivezic op zijn weg. Aan de overzijde kwam Lommel niet verder dan een vallend schot van Fatah dat ruim over vloog. De thuisploeg bleef nadien kansen creëren en... ze missen. Avenatti botste tien minuten van het einde nog maar eens op die dekelse bezoekende doelman. In de slotfase waren er nog een paar VAR-momenten (in het strafschopgebied van Lommel) maar een extra hulplijn kwam er niet voor de Kerels en dus gingen we verlengen.

Lommelse sterkhouder blundert gruwelijk

In de eerste verlenging kreeg KVK deze keer wel wat hulp, al was het van een wel heel ongelukkige Ivezic (die tot dan schitterend pakte). Het sluitstuk van Lommel liet een totaal ongevaarlijke kopbal van Ambrose pardoes door zijn benen gaan: 1-1 en de Kerels stonden plots heel dicht bij de redding. Het doemscenario daalde nadien helemaal over Lommel heen toen Oware na dom balverlies een tweede gele kaart kreeg. Toen Ambrose kort nadien aan de tweede paal de 2-1 tegen de touwen leek het behoud een zekerheid voor KVK.

En toch kregen ook de Limburgers weer een levenslijn in een stilaan waanzinnig spektakel. Na een domme strafschopfout van Silva mocht Schoofs aanleggen vanaf elf meter en hij zorgde voor hoop in de Lommelse harten: 2-2. Hoop die slonk als sneeuw voor de zon, in het begin van de tweede verlenging blunderde Ivezic opnieuw en Silva profiteerde door KVK van dichtbij op 3-2 te zetten. Ambrose werd nog de absolute held vandaag door ook nog de 4-2 tegen de touwen te jassen. KVK gaat een lange feestnacht tegemoet, Lommel speelt volgend seizoen terug in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

0-1 (3') Rosa, 1-1 (96') Ambrose, 2-1 (101') Ambrose, 2-2 (105') Schoofs (p), 3-2 (109') Silva, 4-2 (117') Ambrose

Bijzonderheid:

Oware (Lommel) krijgt een tweede gele kaart (98').

Zorgde Alexandersson voor de grootste stunt dit seizoen met het behoud van KVK?

Meest recent

Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

20
20
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

9
9
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

168
168
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

39
39
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

115
115
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

289
289
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

131
131
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

178
178
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

349
349
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

363
363
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

35
35
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

94
94
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

253
253
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

45
45
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

100
100
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

86
86
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

225
225
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

298
298
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1134
1134
Van Gucht en Vermeire: conflict krijgt vurige wending

Soms zegt één zin meer dan een heel interview. Jacques Vermeire deed recent zo’n ...

62
62
'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

681
681
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

400
400
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

168
168
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

166
166
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

1000
1000

Meer sportnieuws