KVK dankt IJslandse tovenaar bij heus voetbalmirakel

765 stemmen
KVK dankt IJslandse tovenaar bij heus voetbalmirakel

De Kerels hebben het geflikt! Na een waanzinnig spektakel speelt KV Kortrijk volgend seizoen opnieuw in de Jupiler Pro League. Lommel zorgde lange tijd voor spanning maar kraakte met tien man in de verlengingen. Het sprookje van Alexandersson eindigt met een voetbalmirakel.

KV Kortrijk en Lommel stonden deze namiddag voor een levensbelangrijk duel. De Kerels konden een klein voetbalmirakel verwezenlijken door alsnog in de Jupiler Pro League te blijven, Lommel wou daar graag een stokje voor steken en promoveren naar de hoogste afdeling. De Kerels begonnen met een bonus na de 0-1 uit de heenwedstrijd maar de Limburgers bewezen dat ze minstens hun voet konden zetten naast die van KVK.

LEES OOK: Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Lommel poetst achterstand in no time weg

De bezoekers kenden een droomstart in het Guldensporenstadion. Na dik twee minuten spelen dolde Vancsa met zijn tegenstander, vanop rechts werd Rosa gevonden en die plaatste de 0-1 voorbij Pirard. De schade was meteen hersteld voor de Limburgers. De Kerels kwamen dik vijf minuten later tot een eerste echte kans maar de deviatie van Kangwa was te slap om De Busser te verrassen.

Lommel legde de beste combinaties op de mat, al kwam KV Kortrijk halfweg de eerste helft dicht bij de gelijkmaker toen Avenatti met een voorzet-schot de binnenkant van de paal op zijn weg vond. Ook nadien kregen beide ploegen nog hun kansjes maar in de zone van de waarheid liep er (te) vaak iets verkeerd. Halfweg lag nog alles open in dit spannende duel.

VAR gooit roet in Kortrijkzaanse redding

Na rust verving Ivezic de geblesseerde De Busser onder de lat bij Lommel. De stand-in moest meteen in actie komen met een knappe save op een poging van Avenatti. De Uruguayaan deed even later het stadion helemaal ontploffen met een doelpunt maar buitenspel van de aanvaller gooide roet in het eten. Ondertussen waren de hemelsuizen volledig opengegaan boven Kortrijk, op het uur werd de wedstrijd tijdelijk stilgelegd omwille van veiligheidsredenen (onweer). Na een minuut of 10 oponthoud kwamen de spelers terug het veld op.

De Kerels duwden nadien door en Sissako vond met een lage schuiver opnieuw Ivezic op zijn weg. Aan de overzijde kwam Lommel niet verder dan een vallend schot van Fatah dat ruim over vloog. De thuisploeg bleef nadien kansen creëren en... ze missen. Avenatti botste tien minuten van het einde nog maar eens op die dekelse bezoekende doelman. In de slotfase waren er nog een paar VAR-momenten (in het strafschopgebied van Lommel) maar een extra hulplijn kwam er niet voor de Kerels en dus gingen we verlengen.

Lommelse sterkhouder blundert gruwelijk

In de eerste verlenging kreeg KVK deze keer wel wat hulp, al was het van een wel heel ongelukkige Ivezic (die tot dan schitterend pakte). Het sluitstuk van Lommel liet een totaal ongevaarlijke kopbal van Ambrose pardoes door zijn benen gaan: 1-1 en de Kerels stonden plots heel dicht bij de redding. Het doemscenario daalde nadien helemaal over Lommel heen toen Oware na dom balverlies een tweede gele kaart kreeg. Toen Ambrose kort nadien aan de tweede paal de 2-1 tegen de touwen leek het behoud een zekerheid voor KVK.

En toch kregen ook de Limburgers weer een levenslijn in een stilaan waanzinnig spektakel. Na een domme strafschopfout van Silva mocht Schoofs aanleggen vanaf elf meter en hij zorgde voor hoop in de Lommelse harten: 2-2. Hoop die slonk als sneeuw voor de zon, in het begin van de tweede verlenging blunderde Ivezic opnieuw en Silva profiteerde door KVK van dichtbij op 3-2 te zetten. Ambrose werd nog de absolute held vandaag door ook nog de 4-2 tegen de touwen te jassen. KVK gaat een lange feestnacht tegemoet, Lommel speelt volgend seizoen terug in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

0-1 (3') Rosa, 1-1 (96') Ambrose, 2-1 (101') Ambrose, 2-2 (105') Schoofs (p), 3-2 (109') Silva, 4-2 (117') Ambrose

Bijzonderheid:

Oware (Lommel) krijgt een tweede gele kaart (98').

Zorgde Alexandersson voor de grootste stunt dit seizoen met het behoud van KVK?

Meest recent

Zetterberg geeft Anderlecht flinke waarschuwing

RSC Anderlecht moet binnen een maand al stevig aan de bak in de voorrondes van de Europa League. Dan ...

7
7
'Thomas Kaminski staat voor verrassende terugkeer'

Wat breng de nabije toekomst voor Thomas Kaminski? De Belgische doelman wordt in het buitenland ...

18
18
Henry zet Ronaldo na WK-opener op zijn plaats

Portugal speelde 1-1 tegen Congo. Het was op voorhand al duidelijk dat Congo een zware tegenstander ...

25
25
AA Gent zorgt voor absolute recordtransfer

AA Gent haalde Josué Vergara naar de Planet Group Arena. De Buffalo’s halen hem voor de ...

50
50
Helemaal omgeslagen: Club Brugge verrast met Sels-wending

Club Brugge leek Matz Sels stilaan te moeten vergeten, maar achter de schermen heeft het dossier ...

720
720
'JPL-clubs lonken naar ex-smaakmaker Beerschot'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

47
47
Nieuw vraagteken bij Rode Duivels: vervanging op komst?

België heeft al lange tijd een probleem. Zonder Romelu Lukaku scoort het te moeilijk. Dat bleek ...

142
142
Harde kern RSCA roert zich weer: Coucke gebeten hond

RSC Anderlecht begint vrijdag aan het nieuwe seizoen. De spelers leggen dan medische proeven af. ...

264
264
Ghana en Colombia knokken zich naar WK-zeges

Deze ochtend stonden er op het WK twee matchen op het programma. Ghana moest aan de bak tegen ...

20
20
Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Schaduwfavoriet Engeland heeft zijn start op het WK 2026 niet gemist. Kroatië maakte het de ...

42
42
'Schok bij Club Brugge: topploeg klopt aan voor Siquet'

Als vervanger voor de geblesseerde Kyriani Sabbe, werkte Hugo Siquet sterke Play-Offs af bij Club ...

264
264
'City haalt verschroeiend uit: dubbelslag van 230 miljoen'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

137
137
'Club meldt zich bij Anderlecht-target: deal van 9 miljoen'

De sportieve leiding van Club Brugge is momenteel de markt aan het afspeuren op zoek naar ...

347
347
Nederlanders smullen van Duivel: "Hele grote persoonlijkheid"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

265
265
'Transferwending De Cat: absolute jackpot in gevaar'

Bij RSC Anderlecht gaat de voorbereiding op het nieuwe seizoen volgende week van start. Dat zal ...

432
432
Tzolis ziet nieuwe goudklomp bij Club: "Hij trainde mee en ..."

Club Brugge wist de voorbije jaren heel wat jonge talenten te lanceren vanuit de jeugdopleiding. En ...

447
447
Argentijnse pers komt met trieste reden voor tranen Messi

Lionel Messi heeft tijdens zijn eerste wedstrijd op het WK 2026 meteen de show gestolen. Zo was hij ...

249
249
Optater Ronaldo en co: Congo stunt met historisch WK-punt

Het WK 2026 is met een flinke tegenvaller van start gegaan voor het Portugal van sterspeler ...

76
76
Outfit Garcia maakt tongen los: "Net een treinconducteur"

Rudi Garcia heeft zijn vuurdoop als bondscoach op de groot toernooi achter de rug. Een onverdeeld ...

107
107
'Bayern dokt 55 miljoen: Kompany krijgt WK-uitblinker'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

190
190
Na WK nieuwe nummer één? Lammens reageert duidelijk

De Rode Duivels begonnen hun WK met een ontgoocheling, want tegen Egypte hadden ze toch meer ...

64
64
AA Gent pakt uit met WK-ganger bij Jonge Duivels

Net als veel andere Belgische clubs zet AA Gent dezer dagen alsmaar meer in op jong talent. De ...

72
72
'Club troeft Sporting af: 5 miljoen voor eerste aanwinst'

Club Brugge wil doorgaans zijn transferhuiswerk snel klaar hebben en is ook nu al druk in de weer. ...

544
544
Charleroi kiest nieuwe coach, bijna witte rook in Beveren

Er stonden deze zomer heel wat trainersvacatures open bij Belgische eersteklassers. Nu de start van ...

131
131
'Antwerp haalt opgelucht adem: megaboete vermeden'

Er werd de voorbije jaren al heel wat geschreven over de financiële situatie van Antwerp, dat ...

190
190

Meer sportnieuws