KVK dankt IJslandse tovenaar bij heus voetbalmirakel

765 stemmen
KVK dankt IJslandse tovenaar bij heus voetbalmirakel

De Kerels hebben het geflikt! Na een waanzinnig spektakel speelt KV Kortrijk volgend seizoen opnieuw in de Jupiler Pro League. Lommel zorgde lange tijd voor spanning maar kraakte met tien man in de verlengingen. Het sprookje van Alexandersson eindigt met een voetbalmirakel.

KV Kortrijk en Lommel stonden deze namiddag voor een levensbelangrijk duel. De Kerels konden een klein voetbalmirakel verwezenlijken door alsnog in de Jupiler Pro League te blijven, Lommel wou daar graag een stokje voor steken en promoveren naar de hoogste afdeling. De Kerels begonnen met een bonus na de 0-1 uit de heenwedstrijd maar de Limburgers bewezen dat ze minstens hun voet konden zetten naast die van KVK.

LEES OOK: Lardot velt verdict: Sykes ontsnapt, penalty voor RSCA?

Lommel poetst achterstand in no time weg

De bezoekers kenden een droomstart in het Guldensporenstadion. Na dik twee minuten spelen dolde Vancsa met zijn tegenstander, vanop rechts werd Rosa gevonden en die plaatste de 0-1 voorbij Pirard. De schade was meteen hersteld voor de Limburgers. De Kerels kwamen dik vijf minuten later tot een eerste echte kans maar de deviatie van Kangwa was te slap om De Busser te verrassen.

Lommel legde de beste combinaties op de mat, al kwam KV Kortrijk halfweg de eerste helft dicht bij de gelijkmaker toen Avenatti met een voorzet-schot de binnenkant van de paal op zijn weg vond. Ook nadien kregen beide ploegen nog hun kansjes maar in de zone van de waarheid liep er (te) vaak iets verkeerd. Halfweg lag nog alles open in dit spannende duel.

VAR gooit roet in Kortrijkzaanse redding

Na rust verving Ivezic de geblesseerde De Busser onder de lat bij Lommel. De stand-in moest meteen in actie komen met een knappe save op een poging van Avenatti. De Uruguayaan deed even later het stadion helemaal ontploffen met een doelpunt maar buitenspel van de aanvaller gooide roet in het eten. Ondertussen waren de hemelsuizen volledig opengegaan boven Kortrijk, op het uur werd de wedstrijd tijdelijk stilgelegd omwille van veiligheidsredenen (onweer). Na een minuut of 10 oponthoud kwamen de spelers terug het veld op.

De Kerels duwden nadien door en Sissako vond met een lage schuiver opnieuw Ivezic op zijn weg. Aan de overzijde kwam Lommel niet verder dan een vallend schot van Fatah dat ruim over vloog. De thuisploeg bleef nadien kansen creëren en... ze missen. Avenatti botste tien minuten van het einde nog maar eens op die dekelse bezoekende doelman. In de slotfase waren er nog een paar VAR-momenten (in het strafschopgebied van Lommel) maar een extra hulplijn kwam er niet voor de Kerels en dus gingen we verlengen.

Lommelse sterkhouder blundert gruwelijk

In de eerste verlenging kreeg KVK deze keer wel wat hulp, al was het van een wel heel ongelukkige Ivezic (die tot dan schitterend pakte). Het sluitstuk van Lommel liet een totaal ongevaarlijke kopbal van Ambrose pardoes door zijn benen gaan: 1-1 en de Kerels stonden plots heel dicht bij de redding. Het doemscenario daalde nadien helemaal over Lommel heen toen Oware na dom balverlies een tweede gele kaart kreeg. Toen Ambrose kort nadien aan de tweede paal de 2-1 tegen de touwen leek het behoud een zekerheid voor KVK.

En toch kregen ook de Limburgers weer een levenslijn in een stilaan waanzinnig spektakel. Na een domme strafschopfout van Silva mocht Schoofs aanleggen vanaf elf meter en hij zorgde voor hoop in de Lommelse harten: 2-2. Hoop die slonk als sneeuw voor de zon, in het begin van de tweede verlenging blunderde Ivezic opnieuw en Silva profiteerde door KVK van dichtbij op 3-2 te zetten. Ambrose werd nog de absolute held vandaag door ook nog de 4-2 tegen de touwen te jassen. KVK gaat een lange feestnacht tegemoet, Lommel speelt volgend seizoen terug in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

0-1 (3') Rosa, 1-1 (96') Ambrose, 2-1 (101') Ambrose, 2-2 (105') Schoofs (p), 3-2 (109') Silva, 4-2 (117') Ambrose

Bijzonderheid:

Oware (Lommel) krijgt een tweede gele kaart (98').

Zorgde Alexandersson voor de grootste stunt dit seizoen met het behoud van KVK?

Meest recent

AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

2
2
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

60
60
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

42
42
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

43
43
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

34
34
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

223
223
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

157
157
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

199
199
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

105
105
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

140
140
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

322
322
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

279
279
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

229
229
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

191
191
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

284
284
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

224
224
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

92
92
Still heeft nieuwe job bij Jupiler Pro League-club beet

Edward Still zorgde in februari nog voor verbazing met zijn plotse vertrek bij Anderlecht, waar hij ...

55
55
'Anderlecht opent onderhandelingen over vertrek'

Anderlecht lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. De nieuwe sportief directeur Antoine ...

533
533
Moris scherp: "Daar heeft Union de titel laten liggen"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslist worden. Als Club Brugge ...

236
236
Winteraanwinst drijft eindelijk boven bij Anderlecht

Voor Anderlecht eindigt het seizoen ontgoochelend. Het verloor de bekerfinale van Union en kon in de ...

397
397
'Waanzinnige zomer Union: tot wel 16 vertrekkers'

Union pakte vorige week wel de beker, maar moest enkele dagen later wel een kruis maken over de ...

185
185
'Penders weet waar hij na WK aan de slag gaat'

Rudi Garcia had toch enkele verrassingen in petto in zijn WK-selectie. Mike Penders was daar ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Titularis weg bij Anderlecht, knaltransfer Fernandez-Pardo'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

254
254
Delorge onthult clash met De Mil: “Telkens open en eerlijk”

Mathias Delorge is terug bij KAA Gent. De middenvelder kampte met een blessure en had vervolgens ...

125
125

Meer sportnieuws