KVK dankt IJslandse tovenaar bij heus voetbalmirakel

765 stemmen
KVK dankt IJslandse tovenaar bij heus voetbalmirakel

De Kerels hebben het geflikt! Na een waanzinnig spektakel speelt KV Kortrijk volgend seizoen opnieuw in de Jupiler Pro League. Lommel zorgde lange tijd voor spanning maar kraakte met tien man in de verlengingen. Het sprookje van Alexandersson eindigt met een voetbalmirakel.

KV Kortrijk en Lommel stonden deze namiddag voor een levensbelangrijk duel. De Kerels konden een klein voetbalmirakel verwezenlijken door alsnog in de Jupiler Pro League te blijven, Lommel wou daar graag een stokje voor steken en promoveren naar de hoogste afdeling. De Kerels begonnen met een bonus na de 0-1 uit de heenwedstrijd maar de Limburgers bewezen dat ze minstens hun voet konden zetten naast die van KVK.

LEES OOK: Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Lommel poetst achterstand in no time weg

De bezoekers kenden een droomstart in het Guldensporenstadion. Na dik twee minuten spelen dolde Vancsa met zijn tegenstander, vanop rechts werd Rosa gevonden en die plaatste de 0-1 voorbij Pirard. De schade was meteen hersteld voor de Limburgers. De Kerels kwamen dik vijf minuten later tot een eerste echte kans maar de deviatie van Kangwa was te slap om De Busser te verrassen.

Lommel legde de beste combinaties op de mat, al kwam KV Kortrijk halfweg de eerste helft dicht bij de gelijkmaker toen Avenatti met een voorzet-schot de binnenkant van de paal op zijn weg vond. Ook nadien kregen beide ploegen nog hun kansjes maar in de zone van de waarheid liep er (te) vaak iets verkeerd. Halfweg lag nog alles open in dit spannende duel.

VAR gooit roet in Kortrijkzaanse redding

Na rust verving Ivezic de geblesseerde De Busser onder de lat bij Lommel. De stand-in moest meteen in actie komen met een knappe save op een poging van Avenatti. De Uruguayaan deed even later het stadion helemaal ontploffen met een doelpunt maar buitenspel van de aanvaller gooide roet in het eten. Ondertussen waren de hemelsuizen volledig opengegaan boven Kortrijk, op het uur werd de wedstrijd tijdelijk stilgelegd omwille van veiligheidsredenen (onweer). Na een minuut of 10 oponthoud kwamen de spelers terug het veld op.

De Kerels duwden nadien door en Sissako vond met een lage schuiver opnieuw Ivezic op zijn weg. Aan de overzijde kwam Lommel niet verder dan een vallend schot van Fatah dat ruim over vloog. De thuisploeg bleef nadien kansen creëren en... ze missen. Avenatti botste tien minuten van het einde nog maar eens op die dekelse bezoekende doelman. In de slotfase waren er nog een paar VAR-momenten (in het strafschopgebied van Lommel) maar een extra hulplijn kwam er niet voor de Kerels en dus gingen we verlengen.

Lommelse sterkhouder blundert gruwelijk

In de eerste verlenging kreeg KVK deze keer wel wat hulp, al was het van een wel heel ongelukkige Ivezic (die tot dan schitterend pakte). Het sluitstuk van Lommel liet een totaal ongevaarlijke kopbal van Ambrose pardoes door zijn benen gaan: 1-1 en de Kerels stonden plots heel dicht bij de redding. Het doemscenario daalde nadien helemaal over Lommel heen toen Oware na dom balverlies een tweede gele kaart kreeg. Toen Ambrose kort nadien aan de tweede paal de 2-1 tegen de touwen leek het behoud een zekerheid voor KVK.

En toch kregen ook de Limburgers weer een levenslijn in een stilaan waanzinnig spektakel. Na een domme strafschopfout van Silva mocht Schoofs aanleggen vanaf elf meter en hij zorgde voor hoop in de Lommelse harten: 2-2. Hoop die slonk als sneeuw voor de zon, in het begin van de tweede verlenging blunderde Ivezic opnieuw en Silva profiteerde door KVK van dichtbij op 3-2 te zetten. Ambrose werd nog de absolute held vandaag door ook nog de 4-2 tegen de touwen te jassen. KVK gaat een lange feestnacht tegemoet, Lommel speelt volgend seizoen terug in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

0-1 (3') Rosa, 1-1 (96') Ambrose, 2-1 (101') Ambrose, 2-2 (105') Schoofs (p), 3-2 (109') Silva, 4-2 (117') Ambrose

Bijzonderheid:

Oware (Lommel) krijgt een tweede gele kaart (98').

Zorgde Alexandersson voor de grootste stunt dit seizoen met het behoud van KVK?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

164
164
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

127
127
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

135
135
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

34
34
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

54
54
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

203
203
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

48
48
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

207
207
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

84
84
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

382
382
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

363
363
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

156
156
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

204
204
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

391
391
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

50
50
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

200
200
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

116
116
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

426
426
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

422
422
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

663
663
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

790
790
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

298
298
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

473
473
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

260
260
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

310
310

Meer sportnieuws