KVK dankt IJslandse tovenaar bij heus voetbalmirakel

765
KVK dankt IJslandse tovenaar bij heus voetbalmirakel

De Kerels hebben het geflikt! Na een waanzinnig spektakel speelt KV Kortrijk volgend seizoen opnieuw in de Jupiler Pro League. Lommel zorgde lange tijd voor spanning maar kraakte met tien man in de verlengingen. Het sprookje van Alexandersson eindigt met een voetbalmirakel.

KV Kortrijk en Lommel stonden deze namiddag voor een levensbelangrijk duel. De Kerels konden een klein voetbalmirakel verwezenlijken door alsnog in de Jupiler Pro League te blijven, Lommel wou daar graag een stokje voor steken en promoveren naar de hoogste afdeling. De Kerels begonnen met een bonus na de 0-1 uit de heenwedstrijd maar de Limburgers bewezen dat ze minstens hun voet konden zetten naast die van KVK.

LEES OOK: Standard doet Sclessin branden dankzij koele invaller

Lommel poetst achterstand in no time weg

De bezoekers kenden een droomstart in het Guldensporenstadion. Na dik twee minuten spelen dolde Vancsa met zijn tegenstander, vanop rechts werd Rosa gevonden en die plaatste de 0-1 voorbij Pirard. De schade was meteen hersteld voor de Limburgers. De Kerels kwamen dik vijf minuten later tot een eerste echte kans maar de deviatie van Kangwa was te slap om De Busser te verrassen.

Lommel legde de beste combinaties op de mat, al kwam KV Kortrijk halfweg de eerste helft dicht bij de gelijkmaker toen Avenatti met een voorzet-schot de binnenkant van de paal op zijn weg vond. Ook nadien kregen beide ploegen nog hun kansjes maar in de zone van de waarheid liep er (te) vaak iets verkeerd. Halfweg lag nog alles open in dit spannende duel.

VAR gooit roet in Kortrijkzaanse redding

Na rust verving Ivezic de geblesseerde De Busser onder de lat bij Lommel. De stand-in moest meteen in actie komen met een knappe save op een poging van Avenatti. De Uruguayaan deed even later het stadion helemaal ontploffen met een doelpunt maar buitenspel van de aanvaller gooide roet in het eten. Ondertussen waren de hemelsuizen volledig opengegaan boven Kortrijk, op het uur werd de wedstrijd tijdelijk stilgelegd omwille van veiligheidsredenen (onweer). Na een minuut of 10 oponthoud kwamen de spelers terug het veld op.

De Kerels duwden nadien door en Sissako vond met een lage schuiver opnieuw Ivezic op zijn weg. Aan de overzijde kwam Lommel niet verder dan een vallend schot van Fatah dat ruim over vloog. De thuisploeg bleef nadien kansen creëren en... ze missen. Avenatti botste tien minuten van het einde nog maar eens op die dekelse bezoekende doelman. In de slotfase waren er nog een paar VAR-momenten (in het strafschopgebied van Lommel) maar een extra hulplijn kwam er niet voor de Kerels en dus gingen we verlengen.

Lommelse sterkhouder blundert gruwelijk

In de eerste verlenging kreeg KVK deze keer wel wat hulp, al was het van een wel heel ongelukkige Ivezic (die tot dan schitterend pakte). Het sluitstuk van Lommel liet een totaal ongevaarlijke kopbal van Ambrose pardoes door zijn benen gaan: 1-1 en de Kerels stonden plots heel dicht bij de redding. Het doemscenario daalde nadien helemaal over Lommel heen toen Oware na dom balverlies een tweede gele kaart kreeg. Toen Ambrose kort nadien aan de tweede paal de 2-1 tegen de touwen leek het behoud een zekerheid voor KVK.

En toch kregen ook de Limburgers weer een levenslijn in een stilaan waanzinnig spektakel. Na een domme strafschopfout van Silva mocht Schoofs aanleggen vanaf elf meter en hij zorgde voor hoop in de Lommelse harten: 2-2. Hoop die slonk als sneeuw voor de zon, in het begin van de tweede verlenging blunderde Ivezic opnieuw en Silva profiteerde door KVK van dichtbij op 3-2 te zetten. Ambrose werd nog de absolute held vandaag door ook nog de 4-2 tegen de touwen te jassen. KVK gaat een lange feestnacht tegemoet, Lommel speelt volgend seizoen terug in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

0-1 (3') Rosa, 1-1 (96') Ambrose, 2-1 (101') Ambrose, 2-2 (105') Schoofs (p), 3-2 (109') Silva, 4-2 (117') Ambrose

Bijzonderheid:

Oware (Lommel) krijgt een tweede gele kaart (98').

Zorgde Alexandersson voor de grootste stunt dit seizoen met het behoud van KVK?

Meest recent

Enorme blamage Tottenham; Inter haalt meteen stevig uit

Ondanks alle investeringen op de zomermercato is Tottenham Hotspur belabberd aan het seizoen in de ...

8
8
9 op 9! Charleroi leider ten koste van pover KV Mechelen

Sporting Charleroi blijft voorlopig maar winnen in het prille seizoen. De Carolo's staan momenteel ...

22
22
‘Leko legt bom onder derby: Club-fans zien het al fout gaan’

Club Brugge trekt met veel vertrouwen naar de Brugse derby, maar Ivan Leko dreigt één ...

419
419
Drie wissels bij Antwerp, Thorup maakt statement met basiself

Antwerp FC is met een perfect rapport aan het nieuwe seizoen begonnen, maar staat zaterdagavond voor ...

81
81
Zulte Waregem mee aan kop: "De perfecte wedstrijd"

Of het lang zal duren valt te betwijfelen, maar momenteel is het Zulte Waregem dat aan de leiding ...

39
39
CPL: Club Nxt goed uit startblokken, eerste nederlaag Beerschot

De beloften van Club Brugge zijn goed aan hun seizoen in de Challenger Pro League begonnen. Zo won ...

66
66
'Saliba krijgt transfer niet cadeau: forse eis Anderlecht'

Het belooft nog een druk einde van de transferperiode te worden bij RSC Anderlecht. Met name aan ...

443
443
IJskoude douche Sels; De Cat toont zich bij debuut

Matz Sels heeft niet te veel plezier beleefd aan de openingsspeeldag in de Premier League. Zijn ...

69
69
Leko maakt selectie bekend: basisdebutant tegen Cercle?

Club Brugge wil zondagavond zijn perfecte competitiestart tot dusver bevestigen. Dan moet het in de ...

316
316
Zulte Waregem haalt hakbijl boven: Beveren krijgt pandoering

Zulte Waregem heeft zaterdagnamiddag flink indruk gemaakt. Op eigen veld maakte Essevee brandhout ...

101
101
Meteen blamage United: Engelsen fileren Lammens en Tielemans

De eerste speeldag van de Premier League heeft meteen een heuse verrassing opgeleverd. Zo won ...

565
565
Thorup bekent kleur: definitieve beslissing in basiself

KRC Genk staat zaterdagavond voor de lastige verplaatsing naar Antwerp FC. Het wordt uitkijken naar ...

354
354
Hugo Broos komt met pikant De Bilde-verhaal: "Halfzat..."

Hugo Broos heeft in een pittig interview teruggeblikt op een oude en blijkbaar nooit helemaal ...

496
496
Friis dik tevreden: Cercle met extra wapen tegen Club

Cercle Brugge is degelijk aan het nieuwe seizoen begon, maar staat zondag wel voor een loodzware ...

320
320
'Extra toptransfer Barça: wereldkampioen vlak voor deadline'

FC Barcelona trapt zondagavond zijn nieuwe seizoen op gang, in La Liga wacht dan een bezoek aan ...

215
215
Extra troeven voor KRC Genk: Thorup onder indruk

KRC Genk wil zaterdagavond zijn eerste punten van het seizoen op verplaatsing veroveren. Maar dat ...

560
560
Marc Coucke pakt door en gooit plots fortuin op tafel

Marc Coucke lijkt momenteel niet te stoppen. Terwijl het bij Anderlecht eindelijk de goede kant ...

257
257
KVM shopt in Eredivisie; Anderlecht legt goudhaantje vast

De Jupiler Pro League draait inmiddels weer op toerental, desondanks zijn de eersteklassers nog ...

186
186
'Club niet te stuiten: volgende recordtransfer al bepaald'

Club Brugge is andermaal bezig met een erg lucratieve transferzomer. Het werd zelfs de eerste ...

1483
1483
Gebrekkig respect en verrassende mol: Broos rekent af met Anderlecht

Hugo Broos heeft op zijn 74ste een indrukwekkende carrière als speler en als trainer achter ...

869
869
'Tielemans slikt: United haalt concurrent van 75 miljoen'

Manchester United hoopt dit seizoen opnieuw mee te strijden voor de prijzen in Engeland en haalde ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Plotse jackpot Antwerp, nieuwe exodus Anderlecht'

De zomerse transferperiode nadert zijn ontknoping, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

241
241
Edward Still verbaast Standard: “Ze hebben afgezien”

Standard leek op weg naar een gelijkspel tot Salieu Drammeh uit zijn krammen schoot. De gouden ...

176
176
'Transferstrijd Tresoldi barst los: monstersom in zicht'

Club Brugge moet op de zomermercato nog enkele vertrekkers vrezen. Sterkhouders zoals Christos ...

529
529
‘Knaltransfer Zekri: KV Mechelen vangt nóg meer’

Moncef Zekri is één van de grootste talenten van de Belgische velden. Op 17-jarige ...

203
203

Meer sportnieuws