Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

165 stemmen
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer een goal van Mika Godts werd met 2-3 gewonnen van Telstar, waar Anderlecht-huurling Cedric Hatenboer dramatisch debuteerde. Feyenoord liet dan weer meteen punten liggen in 2026.

Leider PSV wist op de eerste speeldag van het nieuwe kalenderjaar meteen een goede zaak te doen. De Eindhovenaren wonnen zaterdagavond al met zware 5-1-cijfers van Excelsior Rotterdam. Daags nadien zag het ook nog eens eerste achtervolger Feyenoord met punten morsen.

LEES OOK: 'Feyenoord shopt in Jupiler Pro League: mondeling akkoord'

PSV loopt 13 punten uit

Op het veld van sc Heerenveen, de ex-club van coach Van Persie, kwam in de eerste helft nochtans tot twee keer toe op voorsprong. Maar de Friezen toonden veerkracht. En in de absolute slotfase werden ze daarvoor beloond. Invaller Van Axel-Dongen (gehuurd van Ajax) zorgde voor de late 2-2.

Door dit puntenverlies van de Rotterdammers, wordt de kloof van PSV stilaan wel erg indrukwekkend. De koploper telt na amper 18 speeldagen al 13 punten meer dan zijn eerste achtervolger. Slechts twee keer in de geschiedenis van de Eredivisie telde de leider na 18 speeldagen nog meer punten bonus. 

Godts scoort, Hatenboer druipt af

Ajax is derde en telt zelfs nog 3 punten minder dan Feyenoord. De Amsterdammers konden hun eerste match van het kalenderjaar echter wél winnen. Op Telstar stond de recordkampioen na nog geen kwartier spelen al op een dubbele voorsprong. Het was Godts die de tweede treffer voor zijn rekening nam. Met Bounida en Mokio vielen nog twee andere jonge Belgen in bij de Ajacieden.

Na de pauze leek de partij helemaal gespeeld dankzij Hatenboer. De huurling van Anderlecht ging zwaar door op het been van Baas en kreeg op aangeven van de VAR rood bij zijn Telstar-debuut. Ondanks een mannetje meer en nog een derde treffer, liet Ajax het toch nog spannend worden. Maar verder dan de 2-3 raakte de thuisploeg uiteindelijk niet meer.

Godts verdient stilaan een selectie bij de Rode Duivels ...

Meest recent

Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

21
21
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

38
38
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

14
14
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

33
33
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

92
92
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

284
284
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

108
108
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

299
299
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

386
386
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

32
32
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1050
1050
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

41
41
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

43
43
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

111
111
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

414
414
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

156
156
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

173
173
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

83
83
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

120
120
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

68
68
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

70
70
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

255
255
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

150
150
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

128
128
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

49
49

Meer sportnieuws