'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

door
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na een povere eerste seizoenshelft. Daarvoor is extra versterking welgekomen. Iets waar ook aan gewerkt wordt, de terugkeer van een publiekslieveling ligt zelfs op tafel.

De Buffalo's hebben een uiterst wisselvallige eerste seizoenshelft achter de rug. Als klap op de vuurpijl zagen ze coach Ivan Leko ook nog eens naar Club Brugge overstappen. Desondanks blijft Gent in de running voor een plek in de Champions' Play-Offs. En over anderhalve week treedt het tegen RSC Anderlecht aan de kwartfinales van de beker.

LEES OOK: Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Drukte op transfermarkt

Nieuwe coach Rik De Mil, die na het plotse vertrek van Leko werd overgenomen van Charleroi, weet dus wat hem te doen in de komende maanden. De voorbije dagen kreeg hij alvast uitgebreid de tijd om zijn stempel verder te drukken tijdens het oefenkamp in Oliva. Ondertussen wordt in samenspraak met de sportieve leiding ook aan de selectie gesleuteld.

Zo namen de Buffalo's inmiddels afscheid van Dante Vanzeir (verhuurd aan Cercle Brugge) en Omri Gandelman (verkocht aan US Lecce). De verwachting is dat in de komende dagen en weken nog meer spelers andere oorden zullen opzoeken. Op de eerste winteraanwinsten is het dan weer wachten geblazen. Al lijkt daar snel verandering in te komen.

Hong als vervanger Gandelman

Om het vertrek van Gandelman op het middenveld op te vangen, zouden de Buffalo's immers doordrukken voor een bekend gezicht. Zo meldt onder meer L'Equipe dat Hyunseok Hong op de terugweg is naar de Planet Group Arena. De Zuid-Koreaan speelde tussen medio 2022 en 2024 meer dan 100 matchen voor Gent, alvorens hij verkocht werd aan Mainz 05.

Zijn Duitse avontuur werd evenwel geen onverdeeld succes en dit seizoen komt hij zelden aan de bak bij FC Nantes, dat hem huurt tot eind dit seizoen. De bedoeling zou zijn om die uitleenbeurt stop te zetten en hem onmiddellijk weer aan Gent te verhuren (zonder aankoopoptie). In het beste geval wordt de deal eerstdaags al beklonken.

🚀

Gent gaat versterkt uit de mercato komen ...

Meest recent

Stijnen steelt show: finalisten Promotion PO's bekend

In de Jupiler Pro League zijn alle ogen gericht op de titelrace, maar ook in de tweede afdeling valt ...

45
45
'Taravel hakt knopen door: De Cat in, Hazard out?'

Na de pijnlijke nul op zes tegen STVV en Union is het alweer alarmfase rood bij RSC Anderlecht, waar ...

14
14
'Antwerp in alle staten: Club Brugge snoept spits af'

Dankzij een fraaie negen op negen mag Antwerp alsnog hoop koesteren op een Europees ticket, maar ...

198
198
Anderlecht in nesten: geen bekerfinale voor Sardella?

RSC Anderlecht leek even op weg naar een comeback tegen Union, tot het licht even uitging bij ...

80
80
Sam Kerkhofs verrast iedereen na waanzinnig titelduel

Wat een waanzinnige ontknoping kregen we gisterennamiddag in Eerste Nationale. Op het derde niveau ...

190
190
Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

121
121
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

133
133
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

336
336
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

224
224
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

113
113
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

265
265
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

57
57
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

146
146
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

131
131
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

74
74
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

267
267
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

262
262
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

414
414
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

62
62
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

202
202
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

96
96
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

91
91
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

330
330
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

152
152
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

546
546

Meer sportnieuws