Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

door
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende andere prijzen verdeeld worden. Zo wordt het uitkijken naar wie de 'Doelman van het Jaar' wordt. Titelverdediger Simon Mignolet heeft alvast een idee.

Net zoals de Gouden Schoen zelf, wordt ook de prijs van 'Doelman van het Jaar' uitgedeeld op basis van de prestaties over één kalenderjaar in plaats van één seizoen. Bijgevolg maken de topkandidaten die in de zomer een transfer realiseerden, weinig kans op de eindzege. En dat zijn er dit jaar behoorlijk wat, niet in het minst Senne Lammens, Mike Penders en Anthony Moris.

En ook voor de keepers die enkel in het huidige seizoen furore maakten, zal het niet gemakkelijk worden om de stemming naar zich toe te trekken. Jongens als Kjell Scherpen, Marcos Peano en Nacho Miras dus. Hetzelfde geldt voor keepers die door specifieke omstandigheden slechts een beperkt aantal matchen speelden. Genre Mignolet, Nordin Jackers en Hendrik Van Crombrugge.

LEES OOK: Gouden Schoen: Anderlecht staat voor einde horror-reeks

Coosemans of toch een outsider

Het wordt dus vooral uitkijken naar de doelmannen die heel 2025 op niveau presteerden in de Jupiler Pro League. Daarbij geldt Colin Coosemans als de grote favoriet. Het sluitstuk heeft dan ook een degelijk jaar achter de rug als nummer één bij RSC Anderlecht, waar hij het inmiddels schopte tot aanvoerder. Hij zal ongetwijfeld de nodige punten krijgen aan beide zijden van de taalgrens.

Maar Coosemans liet dit seizoen al enkele steken vallen, ook op momenten dat stemmen moesten uitgebracht worden. En dus moet ook naar de outsiders gekeken worden. Davy Roef bijvoorbeeld. Met AA Gent ging hij weliswaar mee ten onder in de Champions' Play-Offs, maar het sluitstuk behoedde zijn ploeg vaak voor veel ergers. Mathieu Epolo toont zich dan weer steeds constanter bij Standard, terwijl Tobe Leysen het erg goed doet bij OH Leuven.

Mignolet ziet grote favoriet

Bij SudPresse liet Mignolet, die de trofee vorig jaar voor de vijfde keer in zijn carrière won, zijn licht schijnen over de kandidaturen. Wat hem betreft steekt één man er toch wat bovenuit. "Lammens gaat veel punten pakken in de eerste ronde. Net zoals Jackers en misschien Moris. Maar dat is slechts één ronde. Op basis van een heel jaar denk ik dat Coosemans het maximum zal pakken. Colin is één van de favorieten: allereerst heeft hij een volledig jaar gespeeld, maar hij heeft ook het nodige werk gehad en was van belang met zijn interventies en met de bal aan de voet", aldus Mignolet.

Wie moet 'Doelman van het Jaar' worden volgens u?

Meest recent

Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

277
277
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

75
75
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

93
93
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

349
349
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

33
33
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

164
164
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

45
45
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

67
67
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

65
65
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

57
57
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

99
99
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

404
404
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

16
16
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

229
229
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

321
321
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

707
707
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

151
151
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

617
617
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

341
341
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

132
132
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

121
121
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

496
496
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

515
515
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

607
607
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

651
651

Meer sportnieuws