'Anderlecht en Club kruisen de degens voor nieuwe aanvaller'

door
'Anderlecht en Club kruisen de degens voor nieuwe aanvaller'

Zondag valt de ontknoping binnen de titelstrijd in de Jupiler Pro League. Maar de meeste ploegen zijn inmiddels ook al druk bezig met de voorbereidingen op het komende seizoen. Zo worden de transferplannen voor de zomermercato al volop ontrold.

Zoals de meeste andere kleinere competities in Europa, geldt ook de JPL als een ideale springplank richting de topcompetities. Elk jaar zien de Belgische clubs verschillende smaakmakers naar het buitenland trekken. Iets wat komende zomer naar alle waarschijnlijkheid opnieuw het geval zal zijn.

Financieel gezien is dat natuurlijk een zegen voor de clubs, zeker gezien de steeds hoger wordende transfersommen. Maar de vertrekkers moeten wel telkens op gepaste wijze vervangen worden. Liefst met spelers die het potentieel hebben om op termijn ook een aardige duit op te brengen.

LEES OOK: 'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Servisch goudhaantje

Dus wordt momenteel al de markt in binnen- en buitenland afgespeurd naar ruwe diamanten. Maar daarbij komen ze onvermijdelijk ook in mekaars vaarwater terecht. Zo zouden RSC Anderlecht en Club Brugge een oogje hebben laten vallen op dezelfde flankaanvaller.

Het Servische Mozart Sports maakt namelijk gewag van paars-witte en blauw-zwart interesse in Matija Gluscevic. Deze 19-jarige winger belandde afgelopen zomer transfervrij bij Radnicki 1923. En daar ontpopte de jongeling zich tot één van de grote revelaties op de Servische velden.

Gescout in topmatch

Gluscevic was dit seizoen goed voor onder meer 6 goals en 4 assists, bovendien heeft hij op zijn prille leeftijd nog heel wat progessiemarge. Zaterdag zouden Anderlecht en Club alvast een scout hebben uitgestuurd om hem persoonlijk aan het werk te zien in de topper tegen Partizan Belgrado. Voorlopig werd wel nog geen officieel bod neergelegd. Sowieso zal Radnicki de nodige miljoenen verlangen. Bovendien heerst er concurrentie van onder meer Genoa CFC.

Welke club heeft momenteel het meeste nood aan versterking?

Meest recent

'Lukaku-borm barst: Napoli grijpt keihard in'

Romelu Lukaku lijkt zich deze interlandperiode in nesten gewerkt te hebben. De topschutter aller ...

33
33
'Club Brugge-sensatie moet kruis maken over WK'

Club Brugge lijkt in de zomer weer stevig langs de kassa te zullen passeren. Het zag de voorbije ...

74
74
Noa Lang zorgt voor groot mysterie met korte boodschap

Noa Lang lijkt opnieuw klaar om naast het veld van zich te laten horen. De aanvaller, die momenteel ...

17
17
Zeer verrassend centraal duo bij Rode Duivels?

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten voor hun laatste oefenstage voor het ...

70
70
'Rangers hakt transferknoop door over Belgische sensatie'

In Schotland blijft de titelstrijd razend spannend. Hearts prijkt nog steeds verrassend aan de ...

35
35
'Anderlecht waagt nieuwe poging bij oud target'

Er is nog altijd grote onzekerheid over welke richting Anderlecht uit zal gaan, want de zoektocht ...

109
109
'Lukaku gooit olie op vuur bij Napoli'

De Rode Duivels vertoeven momenteel in de Verenigde Staten voor twee oefenwedstrijden tegen het ...

112
112
Mannaert komt met Duivels plan dat alles kan veranderen

De Rode Duivels willen komende zomer zo ver mogelijk raken op het WK, maar heel erg hoog zijn de ...

156
156
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

131
131
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

60
60
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

80
80
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

210
210
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

323
323
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

160
160
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

90
90
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

36
36
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

439
439
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

67
67
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

174
174
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

509
509
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

330
330
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

116
116
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

103
103
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

297
297
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

437
437

Meer sportnieuws