TRANSFERUURTJE: 'Club wil Union-smaakmaker, prijskaartje Lukaku gelekt'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club wil Union-smaakmaker, prijskaartje Lukaku gelekt'

Heel wat clubs zijn al druk in de weer met de voorbereidingen op de zomermercato en de eerste deals worden zelfs al gesloten. Daarnaast draait de trainerscarrousel inmiddels ook al op volle toeren. VoetbalNieuws verzamelt de laatste transfernieuwtjes dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.

LEES OOK: 'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Jupiler Pro League

Verschillende eersteklassers zoeken momenteel een trainer voor volgend seizoen. Zo ook AA Gent, dat afscheid zal nemen van Hein Vanhaezebrouck. En volgens Het Nieuwsblad hebben de Buffalo's hun zinnen gezet op Wouter Vrancken. Die lijkt op zijn beurt op weg naar de uitgang bij KRC Genk. Zijn contract loopt wel nog tot medio 2026. En een vertrek naar Gent lijkt enkel aan de orde indien de overeenkomst in onderling overleg wordt ontbonden. Die discussies zijn echter pas ten vroegste na het seizoen aan de orde.

Club Brugge leek zich op te maken voor een zomers vertrek van Antonio Nusa. Maar Het Nieuwsblad weet men dat een verlengd verblijf in Brugge plots weer een realistische optie is geworden. Indien straks alsnog een club komt die fors in hem wil investeren, kan Blauw-Zwart nog steeds overstag gaan. Maar de Bruggelingen zijn niet van plan om de riante vraagprijs te laten zakken.

Ondertussen werkt Club ook al aan versterking. In de podcast 'Vier-Nul' werd geopperd dat Cameron Puertas in beeld is, al lijkt de smaakmaker van Union SG om verschillende redenen onhaalbaar. Bij Expressen weet men dan weer dat de jonge middenvelder Mans Isaksson op weg is naar Brugge. Al zal de 17-jarige Zweed eerst aansluiten bij Club Nxt.

Volgens La Dernière Heure wil RSC Anderlecht graag verder met Kasper Schmeichel. En een verlenging van zijn contract zou hem financieel geen windeieren leggen. Zo zou de Deen minstens 500.000 euro per jaar kunnen gaan verdienen, een verdubbeling van zijn huidige salaris. Toch houdt Schmeichel de boot voorlopig af en mogelijk doet hij dat nog tot aan het einde van het EK. Daarom dan Anderlecht ook al alternatieve pistes verkent zoals Daniel Peretz, derde doelman bij Bayern München.

Antwerp FC drukt door voor zijn eerste zomeraanwinst. De voorbije dagen werd in Argentijnse media al gemeld dat ze de strijd aan zouden gaan met Club Brugge om Ayrton Costa, een 24-jarige linksachter van Independiente. Het blijkt de Great Old menens te zijn, want Het Nieuwsblad meldt dat de onderhandelingen op clubniveau volop aan de gang zijn. De Argentijn zou minstens 2.5 miljoen euro moeten kosten.

KRC Genk ging zaterdag met de billen bloot tegen Cercle Brugge. Met een doelpunt en een assist ontpopte uitgerekend Félix Lemaréchal zicht tot de uitblinker bij de Vereniging. En volgens Het Belang van Limburg speelt hij volgend seizoen misschien wel bij de tegenstander. Daar luidt het dat de 20-jarige Fransman wel degelijk een van de opties is om Bilal El Khannouss te vervangen. Lemaréchal wordt momenteel door Cercle gehuurd van AS Monaco, waar hij nog tot medio 2027 onder contract ligt.

Standard is duidelijk al bezig met de voorbereiding op komend seizoen. Van één speler werd zelfs al afscheid genomen. Zo maakten de Rouches via de officiële kanalen bekend dat Steven Alzate per direct vertrekt. De middenvelder gaat nu al terug naar Brighton and Hove Albion, dat hem in de voorbije maanden verhuurde aan Standard.

Buitenland

In de voorbije dagen deden geruchten de ronde omtrent een mogelijke ruildeal tussen Chelsea FC en SSC Napoli, waarbij Romelu Lukaku zou worden ingezet als pasmunt voor Victor Osimhen. Maar volgens Fabrizio Romano zijn van concrete onderhandelingen geen sprake. Wel bevestigt de transferexpert dat de Blues wel degelijk van plan om de Belgische spits komende zomer van de hand te doen met een permanente deal. Eender welke club zou hem kunnen vastleggen voor een bedrag van 37 à 38 miljoen pond, net geen 45 miljoen euro dus.

FC Barcelona werkt al richting komend seizoen toe. Mundo Deportivo weet dat coach Xavi in de zomer drie à vier nieuwe titularissen aan boord wil halen. Daarbij is de absolute prioriteit het aantrekken van een nieuwe nummer zes. Eens Barça die gevonden heeft, zouden ze ook werk willen maken van een nieuwe linksbuiten. Xavi zou er ook nog graag Bernardo Silva en een scorende spits bij willen, maar dat zal vooral afhangen van de uitgaande transfers van komende zomers.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Bayern-legende doet openbaring: dít zei Guardiola over Kompany

Vincent Kompany heeft in zijn tweede seizoen aan het roer bij Bayern München heel wat harten ...

92
92
'Antwerp staat paf: Oosting genoemd bij andere club'

Antwerp FC hoopt zich zich via de Europe Play-Offs alsnog van een Europees ticket te verzekeren. ...

101
101
'Salah weg bij Liverpool: verrassende nieuwe club wenkt'

Liverpool FC kondigde dinsdagavond het einde van een tijdperk aan. Via de officiële kanalen ...

80
80
Mexico-België om 3u 's nachts: VTM komt met mooie geste

Nadat de Verenigde Staten zaterdag over de knie werden gelegd, kruisen de Rode Duivels eerstdaags de ...

423
423
'Transferbom Club in stroomversnelling: gesprekken onderweg'

De sportieve leiding van Club Brugge kan zijn agenda komende zomer best niet te vol plannen. Zo ...

295
295
'Schoktransfer Lewandowksi: Rode Duivel grote pineut'

Robert Lewandowski lijkt bezig aan zijn laatste maanden bij FC Barcelona. Maar de Poolse goalgetter ...

90
90
Titelclash Union en Club: "Zij zijn de te kloppen ploeg"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

280
280
Anderlecht krijgt waarschuwing bekerfinale: "Dan zijn ze gek"

RSC Anderlecht krijgt op 14 mei een uitgelezen kans om zijn eerste prijs sinds 2017 te veroveren. In ...

204
204
Alderweireld keihard voor Duivel: "Ik zet hem níét in basis"

De Rode Duivels hebben hun eerste oefenwedstrijd richting het WK al overtuigend gewonnen. Zo werden ...

693
693
'Bayern onverbiddelijk: Kompany speelt routinier kwijt'

Ook bij Bayern München wordt van de interland-break gebruik gemaakt om de krijtijnen voor ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

158
158
Duivel maakt statement in VS: "Rol als blikopener"

De eerste test op de oefenstage werd succesvol afgerond. De Rode Duivels slachtten de Vernenigde ...

77
77
Brusselmans in financiële problemen? Fans geschrokken

Herman Brusselmans blijft één van de meest herkenbare stemmen uit de Lage Landen, met ...

135
135
'Deze Duivel voelt bui al hangen: nieuwe pikorde na VS'

In het Mercedes-Benz Stadium in Atalanta stond er na 90 minuten 2-5 op het scorebord. De Rode ...

168
168
‘Anderlecht schrikt: oude bekende trekt aan mouw Lukaku'

Het spookt de afgelopen dagen rond Romelu Lukaku. De aanvaller zei af bij de Rode Duivels en ging ...

484
484
Garcia hemelt één Duivel op: “Hij is ‘le détonnateur’”

De Rode Duivels wonnen overtuigend van de Verenigde Staten met 2-5. Verschillende spelers grepen hun ...

238
238
Vandenbempt slaat alarm: groot probleem Duivels

De Rode Duivels wonnen overtuigend van gastland VS in Atalanta. Het werd 2-5 na een moeilijk begin. ...

95
95
Titelheld in beeld: Club Brugge ontketent transferstorm

Bij Club Brugge ligt een opvallend Belgisch dossier op tafel. De kampioen wil een titelheld naar Jan ...

355
355
Beslissing Lukaku zet alles op scherp bij Anderlecht

Lukaku is al van Anderlecht in zijn hoofd en in zijn omgeving, maar net dat maakt de spanning in ...

314
314
Garcia grijpt in: één naam duikt plots op bij Duivels

Ook zonder Romelu Lukaku lieten de Rode Duivels zaterdag tegen de Verenigde Staten vijf keer de ...

184
184
De Cat schrijft geschiedenis: Kompany bijt in het stof

Het oefenkamp in de Verenigde Staten ging van start met een ruime 2-5 zege tegen het gastland. Niks ...

495
495
Voetbalbond doorbreekt stilte na shirts-rel Duivels

Consternatie alom zaterdagavond in de Belgische huiskamer. Niet per se omdat de Rode Duivels op ...

273
273
Rode Duivel valt zwaar door de mand: "Als een miniem"

Senne Lammens en Jérémy Doku eisten allebei een hoofdrol op in de 2-5 zege van de Rode ...

605
605
Geen euforie bij Duivels: "Rustig en bescheiden blijven"

De Rode Duivels hebben zaterdagavond een knappe zege geboekt. De Verenigde Staten kregen een 2-5 om ...

69
69
Garcia reageert op minpunt: "Ik maak me geen zorgen"

De aanloop van de Rode Duivels naar het WK is begonnen met een klinkende zege, want na een ...

82
82

Meer sportnieuws