Vete met Haaland escaleert: "Verwend nest!"

door
Vete met Haaland escaleert:

In de eindspurt van de Engelse titelstrijd, laat Manchester City zich voorlopig op geen fouten betrappen. Afgelopen zaterdag werd ook met 5-1 van Wolverhampton Wanderers gewonnen. Erling Haaland was opnieuw de gevierde man, desondanks belandde hij ook in het oog van een storm.

De ontknoping van de Premier League leek af te stevenen op een driestrijd. Maar op een cruciaal moment liet Liverpool FC plots steken vallen, waardoor het enkel nog mathematisch een waterkansje heeft op de landstitel. Ondertussen blijven Arsenal FC en Manchester City de overwinningen verder opstapelen. 

De Gunners namen zaterdagmiddag vlotjes de maat van Nottingham Forrest (3-0) en dus was het aan City om later op de dag met een gepaste reactie te komen. Dat deed de titelverdediger ook. Kevin De Bruyne en co hielden de drie punten thuis met een overtuigende 5-1-overwinning tegen Wolverhampton.

Kritische Keane

Daarbij was een hoofdrol weggelegd voor Haaland. De Noorse spits nam maar liefst vier doelpunten voor zijn rekening. Hierdoor lijkt hij ook voor het tweede jaar op rij topschutter te gaan worden in de PL, ondanks een ietwat minder seizoen. Maar nog steeds blijkt niet iedereen overtuigd van zijn kwaliteiten.

Met name analist Roy Keane is opvallend kritisch. "Voor het doel is hij de beste ter wereld, maar zijn veldspel, voor zo’n speler, is heel zwak. Dat moet hij echt verbeteren. Hij lijkt bijna op een speler uit de League Two", klonk het onlangs bij de oud-middenvelder, die het destijds als speler aan de stok kreeg met Haaland's vader.

Nieuwe uithaal

De spits zelf reageerde op de kritiek van Keane door te stellen dat 'die man hem niets kan schelen'. Maar de Ier legt zich er niet bij neer. Na zijn vierklapper tegen Wolves, kreeg Haaland opnieuw een veeg uit de pan. "Hij was niet tevreden na zijn wissel en gedroeg zich als een verwend nest. Omdat hij doelpunten maakt en ze winnen, wordt de reactie na die wissel bijna vergeten", sakkerde Keane in de studio's van Sky Sports.

De presentator van dienst opperde vervolgens dat een speler die vier keer scoort, het recht heeft om zich als een verwend nest te gedragen. "Nee dat mag niet", reageerde Keane, waarna een dodelijke blik volgde. De spanning in de studio liep dusdanig hoog op, dat mede-analist Daniel Sturridge spontaan in lachen uitbarstte.

JOUW MENING TELT:
Haaland is de beste afwerker in het mondiale voetbal ...

Meest recent

'Anderlecht maakt werk van terugkeer verloren zoon'

Door de toevoeging van Lucas Bigla en Silvio Proto aan de technische staf van Besnik Hasi zit de ...

19
19
'Essevee vangt jackpot: goudhaantje levert nóg meer op'

Zulte Waregem hervatte bijna twee weken geleden als eerste eersteklasser de trainingen. De ...

11
11
'STVV pakt stevig uit met voormalige Beerschot-sensatie'

STVV stevent af op een drukke zomer, want om diverse redenen zijn tal van spelers op weg naar de ...

24
24
'Wilmots op dreef: Standard strikt oude bekende Anderlecht'

Marc Wilmots laat er geen gras over groeien bij Standard, dat na de aanstelling van Mircea Rednic ...

71
71
'Renard druk in de weer: Anderlecht verleidt verdediger'

RSC Anderlecht staat op het punt om al een vierde zomeraanwinst vast te leggen, maar de ...

140
140
'Grote kuis bij Club Brugge: volgende flop richting exit?'

Vooralsnog vond er nog geen uitgaand verkeer plaats, maar dat Club Brugge straks heel wat volk ziet ...

567
567
'Union houdt hart vast: vertrek Sadiki krijgt vorm'

Union SG zag de voorbije seizoen steevast een groot deel sterkhouders vertrekken in de zomermercato. ...

86
86
'Transferstrijd De Cuyper woedt: Club houdt been stijf'

Het heeft er alle schijn van dat Maxim De Cuyper deze zomer vertrekt bij Club Brugge. Verschillende ...

368
368
'Atlético Madrid wil Rode Duivel, Saudi's liggen op de loer'

Een aantal Rode Duivels kan terugblikken op een geslaagd seizoen bij hun respectievelijke clubs. ...

84
84
'Anderlecht blijft doorstomen: vijfde aanwinst onderweg'

RSC Anderlecht toont zich bijzonder actief op de transfermarkt. Met Cedric Hatenboer, Zoumana Keita ...

1123
1123
'Jutgla naar topcompetitie: Club moet meteen dokken'

Een jaartje geleden wist Club Brugge zijn selectie relatief goed intact te houden, deze zomer ...

662
662
'Onderhandelingen lopen: Europese transferknaller Fofana'

De zomerse transfercarrousel begint stilaan op toerental te komen en dus breekt ook voor ...

471
471
Niemand wil Antwerp coachen: échte reden bekend

Antwerp FC zoekt al wekenlang naar een nieuwe hoofdcoach, maar krijgt de ene na de andere afwijzing. ...

1643
1643
'Plottwist in Brugge: Club stuurt Standard wandelen'

Club Brugge en Standard deden de voorbije jaren geregeld zaakjes met elkaar. Dit keer hoopt Marc ...

707
707
'Soap niet afgelopen: nieuwe bom onder JPL-format'

De kogel is eindelijk door de kerk: vanaf het seizoen 2026-2027 gaan de play-offs op de schop en ...

627
627
'Renard haakt af: Anderlecht schrapt twee toptargets'

Olivier Renard laat er geen gras over groeien, want met Nathan-Dylan Saliba staat RSC Anderlecht op ...

504
504
Standard verrast vriend & vijand met oude bekende Wilmots

Nadat het eerder al huurlingen Dennis Eckert Ayense en Ilay Camara langer had vastgelegd maakte ...

215
215
Trainerskerkhof in JPL: volgend slachtoffer bekend

Wanneer de bal binnenkort weer aan het rollen gaat zal er bij tal van ploegen een andere coach op de ...

146
146
Witte rook: OH Leuven kondigt nieuwe hoofdcoach aan

Binnen ruim een maand gaat het nieuwe seizoen alweer van start. Bij heel wat ploegen zal er dan een ...

132
132
Standard maakt (eindelijk) volgende aanwinst bekend

Standard maakte vandaag zijn nieuwe coach bekend, dat werd Mircea Rednic. De club trakteerde zijn ...

191
191
STVV begint aan nieuwe seizoen: "Of we bij de club blijven?"

STVV is vandaag officieel begonnen aan het seizoen 2025-2026. De Truienaars gaan voor een rustig ...

98
98
Competitieformat goedgekeurd, duidelijkheid over Jong Genk

Het is dan toch eindelijk prijs: het competitieformat is vandaag goedgekeurd. Maandag heeft de Hoge ...

566
566
Hoe OHL Oscar Garcia dan toch gelijk moest geven

Oud-Heverlee Leuven ontsloeg afgelopen seizoen Oscar Garcia en nadien nam Chris Coleman nam over. ...

199
199
Waarom Ajax niet meteen zal aankloppen bij Anderlecht

De geruchten omtrent tal van transfers zijn niet meer bij te houden. Er zit héél veel ...

416
416
Patro verrast en gaat shoppen bij Feyenoord

Patro Eisden is heel erg actief op de transfermarkt. De Nederlandse tweedeklasser heeft vandaag een ...

70
70

Meer sportnieuws