Vrancken noemt sleutelduo: "Geen haar op mijn hoofd denkt eraan"

door
Vrancken noemt sleutelduo:

Het verloop van de Champions' Play-Offs blijft voorlopig erg spannend en dat heeft niet in het minst te maken met de wedergeboorte van KRC Genk. De Limburgers zijn inmiddels genaderd tot op slechts vier punten van de leidersplaats. Woensdag kunnen ze opnieuw een grote stap zetten op het veld van Club Brugge.

Door de moeizame kwalificatie werd op voorhand weinig verwacht van Genk in de nacompetitie. Maar in een vernieuwde veldbezetting ging de ploeg van coach Wouter Vrancken als een wervelwind van start. Zo werden de eerste twee wedstrijden tegen Antwerp FC en Union SG telkens winnend afgesloten.

LEES OOK: Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

Verdiende zege tegen RSCA

Racing kreeg een dikke week dan ook een uitgelezen kans om zich weer volledig in het titeldebat te mengen. Daarvoor moest op eigen veld wel gewonnen worden van het verraderlijke Cercle Brugge. Maar ondanks een verdienstelijke wedstrijd bleef het toen uiteindelijk bij 1-1.

Zaterdag volgde echter een gepaste reactie op dit puntenverlies. Zo speelde de ploeg van coach Wouter Vrancken een erg sterke wedstrijd tegen de recordkampioen. Ondanks de bedenkelijke penalty in het slot, was de Genkse zege dan ook dik verdiend. Door de leider te kloppen, kon Racing opnieuw tot op vier puntjes van de koppositie naderen.

Club vol vertrouwen

Genk lijkt dus weer helemaal mee te doen voor de titel. Al moet dat woensdagavond nog bevestigd worden. Dan staat immers een bezoek aan Club Brugge, die andere ploeg in vorm, op het programma. Bij een zege kan Racing over de Bruggelingen springen in het klassement, maar dat zal allesbehalve gemakkelijk worden.

Want net als Genk, loopt ook Club momenteel over van vertrouwen. "Als je een paar wedstrijden wint put je daar vertrouwen uit. Iets wat Brugge ook haalt uit de Europese campagne. Hoe meer zelfvertrouwen er is, hoe makkelijker het spelen is", beseft coach Wouter Vrancken op de clubwebsite.

Tweetal maakt indruk

In ieder geval lijkt Vrancken niet van plan om veel te wijzigen aan zijn basisploeg. Twee spelers mogen alvast zeker zijn van hun plek: revelaties Matias Galarza en Zakaria El Ouahdi. "Er is geen haar aan mijn hoofd die er aan denkt om hem eruit te zetten. Een beetje hetzelfde verhaal als met Galarza. Ze stralen beide een enorme hoeveelheid energie en drive uit. Er staat in de huidige formatie iets minder rem op, en zijn gezonde agressiviteit werkt meeslepend voor de rest van het team", aldus Vrancken.

Wie heeft u tijdens deze PO's het meest verbaasd?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

6
6
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

25
25
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

42
42
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

111
111
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

27
27
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

136
136
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

266
266
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

106
106
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

78
78
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

433
433
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

64
64
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

329
329
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

187
187
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

317
317
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

448
448
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

266
266
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

225
225
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

311
311
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

380
380
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

380
380
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

322
322
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

492
492
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

696
696
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

264
264
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

48
48

Meer sportnieuws