Standard bouwt aan knotsgekke comeback in zinderend Kuipje

door
Standard bouwt aan knotsgekke comeback in zinderend Kuipje

Na een knotsgek duel hebben Westerlo en Standard de punten onder mekaar verdeeld. Net zoals vorige week gaven de Kemphanen een royale voorsprong nog uit handen, met een verrassende Cyprioot in de hoofdrol.

Westerlo en Standard stonden in de vooravond tegenover mekaar in het Kuipje. Beide ploegen hadden eigenlijk geen kans meer op eindwinst en speelden enkel nog voor de 'eer'. Vorig weekend verloren de Kemphanen pijnlijk bij KV Mechelen, even zuur was het gelijkspel van Standard tegen STVV.

LEES OOK: Antwerp leeft op, tienkoppig Westerlo krijgt zware klappen

Kuipje in lichterlaaie

De supporters van Standard zijn een nieuw snertseizoen beu en iets voor het kwartier werd het bezoekende vak in lichterlaaie gezet door middel van bengaals vuur. Een zoveelste protestactie richting de eigenaars van de traditieclub. Vlak daarvoor had Bodart een eerste redding uit zijn mouwen geschud op een fraaie knal van Alcocer. Aan de overzijde misten zowel Kawabe als Yeboah een unieke mogelijkheid.

Halfweg de eerste periode kwam Standard verdiend op voorsprong: Kanga werd afgezonderd voor Bolat en met een fraaie lob zorgde de topschutter voor de 0-1. Ook de reactie van Westerlo mocht er wezen nadien, een hard schot van Rommens vloog tegen de onderkant van de lat, pech voor de Kemphanen. Even later was de 1-1 wel een feit: bij een vrije trap werd Frigan centraal alleen gelaten en die tikte gemakkelijk voorbij Bodart. In een aangename eerste helft kregen beide ploegen nadien nog hun kansen (Tagir miste nog een dikke), halfweg stond het gelijk in het Westelse Kuipje.

Pineut kroont zich in slot nog tot 'held'

De start van de tweede helft was opnieuw 'vurig'. Deze keer ging bezoeker Laifis gruwelijk in de fout, Yow onderschepte en bood centraal Stassin de 2-1 aan. Westerlo had de rollen helemaal omgedraaid. En het Cypriotisch drama voltrok zich even later opnieuw: Stassin ontsnapte opnieuw aan de aandacht van de bezoekende verdediger, Bodart ging vervolgens in de fout en vanaf elf meter zorgde Yow nadien voor de mokerslag: 3-1.

Het sein trouwens voor de Standard-aanhang om het bezoekend vak te verlaten, gedesillusioneerd na een nieuw drama. En toch bleven de Rouches vechten, op een kwartier van het einde pakte Alzate uit met een banaanbal en naast een grabbelende Bolat vloog de 3-2 tegen de touwen. Ondanks een klein slotoffensief van de Rouches waren de Kemphanen nadien nog een paar keer gevaarlijk: invaller Sayyadmanesh knalde vanuit een scherpe hoek op Bolat en besloot ook nog eens (via een bezoekend been) over. En toch viel finaal nog de 3-3: uitgerekend Laifis kopte na een hoekschop de 3-3 in doel, zo maakte de Cyprioot zijn eerdere fouten enigszins goed.

Scoreverloop:

0-1 (22') Kanga, 1-1 (29') Frigan, 2-1 (49') Stassin, 3-1 (59') Yow (p), 3-2 (78') Alzate, 3-3 (90+4') Laifis

🚀 Royal Standard de Liège-fans lezen nu:

Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend
118

Zijn de acties van de Standard-aanhang begrijpelijk?

Meest recent

'Klein' nieuw stadion: Union legt uit waarom

De voorbije jaren bleek het voor Belgische teams schier onmogelijk om een nieuw stadion neer te ...

38
38
'Paspoortbom in Nederland: 133 matchen in gevaar'

De voorbije weken was Nederland in de ban van 'paspoortgate'. Het was NAC Breda dat de kat de bel ...

50
50
Mazzu legt spelers OHL forse straf op na wanprestatie

In de Europe Play-Off blijft het spannend omdat geen enkel team er echt bovenuit steekt. Eén ...

24
24
'Keihard verdict voor Amadou Onana'

Twee weken voor hij zijn WK-selectie bekend maakt, zit Rudi Garcia met nog wat extra kopzorgen. De ...

78
78
Jackpot lonkt voor Genk: "Hij is te goed voor de JPL"

Voor KRC Genk is het een teleurstellend seizoen geworden. Het greep naast de top zes en kon ook in ...

83
83
Mourinho kiest favoriete ex-club: “Nooit zo’n sfeer meegemaakt”

Of hij straks terugkeert naar Real Madrid, zal in de komende weken moeten blijken. Maar José ...

159
159
RSCA overdonderd: Goto kiest voor verrassende transferclash

Anderlecht zit verveeld met de hele Goto‑zaak, en dat is logisch. De spits die ze zelf lieten ...

898
898
Club pakt weer uit: sterkhouder NXT verlengt

Bij Club Brugge zijn ze al druk in de weer met volgend seizoen. Dat doen ze in eerste instantie door ...

57
57
Taravel sneert naar Union: "Dat zijn we gewoon"

Bij Anderlecht zijn alle ogen gericht op 14 mei om het seizoen nog glans te geven. Dan speelt ...

203
203
'Club zet zich schrap: Dortmund lonkt naar miljoenendeal'

Club Brugge zal tijdens de komende mercato verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daarbij ook ...

260
260
UEL/UECL: Belgen balen, extra kopzorgen voor Garcia

Donderdag werden de heenmatchen in de halve finales van de Europa en Conference League afgewerkt. ...

61
61
Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Vincent Janssen was vorig weekend nog de grote uitblinker bij Antwerp FC. Desondanks oogt zijn ...

171
171
Lijdensweg eindelijk voorbij: grote terugkeer bij Anderlecht

De derde plaats lijkt inmiddels gaan vliegen, maar RSC Anderlecht wil de Champions' Play-Offs ...

314
314
'Kompany schikt op: Neuer beslist over Bayern-toekomst'

Vincent Kompany is momenteel druk in de weer met de voorbereidingen op de terugwedstrijd tegen Paris ...

75
75
Vanaken verlengt bij Club: mythisch record en 4de Gouden Schoen?

Club Brugge maakte donderdag bekend dat Hans Vanaken zijn contract heeft verlengd tot medio 2028. De ...

184
184
Pochettino onthult: de 'slechte gewoonte' van Harry Kane

Harry Kane geldt al enkele jaren als één van de beste spitsen in het mondiale voetbal. ...

95
95
'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

593
593
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

365
365
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

293
293
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

318
318
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

610
610
'Garcia dubt: noodgedwongen wissel in basiself Duivels'

Nog exact 43 dagen te gaan tot de start van het wereldkampioenschap. In aanloop naar de start van ...

278
278
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

67
67
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

186
186
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

102
102

Meer sportnieuws