Hayen spreekt duidelijke taal na strafschop-discussie

1084 stemmen
Hayen spreekt duidelijke taal na strafschop-discussie

Club Brugge blijft voorlopig in de running voor een plek in de halve finales van de Conference League. De heenmatch tegen PAOK FC werd immers met 1-0 gewonnen. Toch hielden de Bruggelingen een wrang gevoel over aan deze zege.

Zo zal Blauw-Zwart de return in Thessaloniki gehavend moeten aanvatten. Igor Thiago, Maxim De Cuyper en Brandon Mechele pakten immers hun derde gele kaart van de campagne. Bijgevolg zijn ze komende week geschorst. Vooral de afwezigheid van die laatste zou wel eens grote gevolgen kunnen hebben.

Tijdens de wedstrijd viel namelijk ook Jorne Spileers uit na een zware botsing. Voorlopig is niet duidelijk hoe groot de schade bij hem is, maar ook Spileers ontbreek mogelijk in de return. Omdat Denis Odoi eveneens nog geblesseerd is, moet Club dan mogelijk met Dedryck Boyata naast Joel Ordoñez starten.

LEES OOK: Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Gemiste strafschop

Kopzorgen dus voor interim-coach Nicky Hayen. Bovendien liet Blauw-Zwart ook nog eens een uitgelezen kans liggen om met een ruimere bonus richting Griekenland te trekken. Club kreeg in de slotfase immers een strafschop, maar Thiago trapte de elfmeter behoorlijk zwak tegen de bezoekende doelman.

Een missers die wel eens zware gevolgen kan hebben in de eindafrekening. Het is dan ook opmerkelijk dat Thiago deze strafschop mocht nemen. De Braziliaan was eerder dit seizoen wel behoorlijk succesvol van op de stip. Maar hij kampt nu al weken met een vertrouwenscrisis en liet ook donderdag weer de nodige kansen liggen.

Thiago bovenaan lijstjes

Hier en daar werd dan ook geopperd dat aanvoerder Hans Vanaken had moeten trappen. Maar dat was niet op voorhand afgesproken. "Igor staat als eerste op de lijst en neemt de penalty's. Hij heeft er dit seizoen al genoeg binnen geschoten. Nu gaat het mis. Jammer, maar dat gebeurt", reageerde de spelmaker bij Sporza.

En ook Hayen was klaar en duidelijk. "Thiago stond op de lijst. Hij had ook al vijf keer gescoord uit vijf strafschoppen. Vandaag mist hij, maar als je hem niet neemt kan je ook niet missen. Dat hij een speler is met weinig vertrouwen ga ik ook niet mee akkoord. Achteraf is het altijd heel makkelijk. Thiago nam zijn verantwoordelijkheid, wij en de hele groep steunen hem."

Logisch dat Thiago trapte?

Meest recent

Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

17
17
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

103
103
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

69
69
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

37
37
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

37
37
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

294
294
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

100
100
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

656
656
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

89
89
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

44
44
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

83
83
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

69
69
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

171
171
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

330
330
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

294
294
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

503
503
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

905
905
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

143
143
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

885
885
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

215
215
Vanaken deelt pakkend statement voor cruciaal WK-duel

De sfeer rond de Rode Duivels is de voorbije dagen stevig omgeslagen. Waar België met hoge ...

674
674
Aanvoerder Tielemans in vraag gesteld: “Beter hij captain"

Bondscoach Rudi Garcia stelde Youri Tielemans een tijdje geleden aan als de vaste aanvoerder van de ...

237
237
“Rudi Garcia manipuleert posivitisme bij Rode Duivels”

De Rode Duivels zijn op zoek naar een houvast op het WK. Een sterke prestatie om zich aan op te ...

66
66
'Standard pakt uit met opvallende pion: ex-Anderlecht'

Standard Luik wil zo snel mogelijk weer bij de Belgische top horen. De Rouches hebben het volste ...

197
197
Club kijkt jaloers toe: waanzinnig nieuw stadion Man Utd

Club Brugge probeert al jarenlang een nieuw stadion op poten te zetten, maar dat dossier sleept nog ...

173
173

Meer sportnieuws