Club Brugge slikt drievoudige domper voor Europese return

door
Club Brugge slikt drievoudige domper voor Europese return

Club Brugge wil dit seizoen geschiedenis schrijven door zich als eerste Belgische club ooit te plaatsen voor de halve finales van de Conference League. Daarvoor moet het zien af te rekenen met PAOK FC. Maar Blauw-Zwart slikte in de heenmatch een dubbele domper voor de return in Griekenland.

De meervoudige landskampioen is bezig aan een sterke Europese campagne die afgelopen zomer al vroeg van start ging in de voorrondes. Daarin nam Blauw-Zwart achtereenvolgens de maat van Aarhus GF, KA Akureyri en CA Osasuna, vorig seizoen nog verliezend bekerfinalist in Spanje.

LEES OOK: Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Beslissing in Griekenland

In de groepsfase van de UECL werd vervolgens afgerekend met Bodo/Glimt, FC Lugano en Besiktas JK. En tijdens de 1/8ste finales vormde Molde FK de tegenstander van dienst. Ondanks een late nederlaag in de heenmatch, werd ook dat tweeluik tot een goed einde gebracht.

Om de halve finale te halen, moet enkel nog met PAOK afgerekend worden. Donderdagavond wou Club alvast een gunstig resultaat behalen in de thuismatch tegen de leider uit de Griekse competitie. Maar de beslissing valt volgende week pas tijdens de return in Thessaloniki.

Drie sterkhouders geschorst

Voor die partij zal Blauw-Zwart wel niet de op volle sterkte kunnen aantreden. Igor Thiago pakte in de eerste helft van de heenmatch immers een gele kaart. Voor de Braziliaanse spits was het alweer zijn derde geel van de campagne, waardoor hij volgende week geschorst is. Hetzelfde geldt voor Maxim De Cuyper én Brandon Mechele, die in de tweede helft ook op de bon gingen.

Daarnaast wordt het afwachten of Jorne Spileers tijdig opgelapt geraakt. Het Brugse jeugdproduct kreeg de voorkeur op Joel Ordoñez in de Brugse basiself. Maar na een stevige botsing met Ally Samatta moest hij de strijd noodgedwongen staken. Het wordt afwachten hoe groot de schade bij hem is.

Wie moet Thiago vervangen op PAOK?

Meest recent

'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

18
18
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

115
115
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

116
116
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

129
129
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

33
33
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

206
206
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

315
315
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

311
311
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

111
111
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

209
209
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

125
125
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

321
321
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

97
97
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

46
46
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

91
91
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

398
398
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

361
361
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

35
35
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

193
193
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

278
278
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

466
466
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

364
364
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

32
32
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

512
512

Meer sportnieuws