Club Brugge slikt drievoudige domper voor Europese return

door
Club Brugge slikt drievoudige domper voor Europese return

Club Brugge wil dit seizoen geschiedenis schrijven door zich als eerste Belgische club ooit te plaatsen voor de halve finales van de Conference League. Daarvoor moet het zien af te rekenen met PAOK FC. Maar Blauw-Zwart slikte in de heenmatch een dubbele domper voor de return in Griekenland.

De meervoudige landskampioen is bezig aan een sterke Europese campagne die afgelopen zomer al vroeg van start ging in de voorrondes. Daarin nam Blauw-Zwart achtereenvolgens de maat van Aarhus GF, KA Akureyri en CA Osasuna, vorig seizoen nog verliezend bekerfinalist in Spanje.

LEES OOK: 'Thiago blijft verbazen: titanenstrijd op komst'

Beslissing in Griekenland

In de groepsfase van de UECL werd vervolgens afgerekend met Bodo/Glimt, FC Lugano en Besiktas JK. En tijdens de 1/8ste finales vormde Molde FK de tegenstander van dienst. Ondanks een late nederlaag in de heenmatch, werd ook dat tweeluik tot een goed einde gebracht.

Om de halve finale te halen, moet enkel nog met PAOK afgerekend worden. Donderdagavond wou Club alvast een gunstig resultaat behalen in de thuismatch tegen de leider uit de Griekse competitie. Maar de beslissing valt volgende week pas tijdens de return in Thessaloniki.

Drie sterkhouders geschorst

Voor die partij zal Blauw-Zwart wel niet de op volle sterkte kunnen aantreden. Igor Thiago pakte in de eerste helft van de heenmatch immers een gele kaart. Voor de Braziliaanse spits was het alweer zijn derde geel van de campagne, waardoor hij volgende week geschorst is. Hetzelfde geldt voor Maxim De Cuyper én Brandon Mechele, die in de tweede helft ook op de bon gingen.

Daarnaast wordt het afwachten of Jorne Spileers tijdig opgelapt geraakt. Het Brugse jeugdproduct kreeg de voorkeur op Joel Ordoñez in de Brugse basiself. Maar na een stevige botsing met Ally Samatta moest hij de strijd noodgedwongen staken. Het wordt afwachten hoe groot de schade bij hem is.

Wie moet Thiago vervangen op PAOK?

Meest recent

Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

23
23
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

76
76
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

34
34
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

145
145
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

70
70
Play-Off I nog niet binnen: Gent beducht voor nieuw trauma

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

91
91
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

485
485
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

372
372
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

309
309
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

285
285
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

132
132
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

552
552
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

467
467
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

296
296
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

163
163
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

440
440
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

219
219
Hayen neemt Club één ding kwalijk na ophefmakend ontslag

Momenteel is hij alweer bezig aan een mooi nieuw hoofdstuk bij KRC Genk. Nicky Hayen weigert dan ook ...

298
298
CPL: Patro doet uitstekende zaak, RSCA Futures onderuit

De titelstrijd mag dan wel beslist zijn, er staat in de Challenger Pro League nog steeds heel wat op ...

84
84
'Afgang met gevolgen: City dropt dubbele transferbom'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

196
196
Drama in Planet Group Arena: aftrap Gent-Zulte verlaat

Vrijdagavond wordt de 29ste speeldag van de Jupiler Pro League op gang getrapt met het duel tussen ...

451
451
Alarm bij Garcia: grote zorgen rond sterkhouder Duivels

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

129
129
Colpaert wisselt twee keer, Kanga toch fit bij AA Gent

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs weer in eigen handen, maar heeft geen marge ...

43
43
El Ouahdi na puike helft: zo reageerde Hayen in kleedkamer

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

131
131
'Club trekt bleek weg: miljoenen verdampen op mercato'

Na weken van pittige onderhandelingen slaagde Club Brugge KV er afgelopen transferzomer in een ...

472
472

Meer sportnieuws