Club Brugge slikt drievoudige domper voor Europese return

door
Club Brugge slikt drievoudige domper voor Europese return

Club Brugge wil dit seizoen geschiedenis schrijven door zich als eerste Belgische club ooit te plaatsen voor de halve finales van de Conference League. Daarvoor moet het zien af te rekenen met PAOK FC. Maar Blauw-Zwart slikte in de heenmatch een dubbele domper voor de return in Griekenland.

De meervoudige landskampioen is bezig aan een sterke Europese campagne die afgelopen zomer al vroeg van start ging in de voorrondes. Daarin nam Blauw-Zwart achtereenvolgens de maat van Aarhus GF, KA Akureyri en CA Osasuna, vorig seizoen nog verliezend bekerfinalist in Spanje.

LEES OOK: 'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Beslissing in Griekenland

In de groepsfase van de UECL werd vervolgens afgerekend met Bodo/Glimt, FC Lugano en Besiktas JK. En tijdens de 1/8ste finales vormde Molde FK de tegenstander van dienst. Ondanks een late nederlaag in de heenmatch, werd ook dat tweeluik tot een goed einde gebracht.

Om de halve finale te halen, moet enkel nog met PAOK afgerekend worden. Donderdagavond wou Club alvast een gunstig resultaat behalen in de thuismatch tegen de leider uit de Griekse competitie. Maar de beslissing valt volgende week pas tijdens de return in Thessaloniki.

Drie sterkhouders geschorst

Voor die partij zal Blauw-Zwart wel niet de op volle sterkte kunnen aantreden. Igor Thiago pakte in de eerste helft van de heenmatch immers een gele kaart. Voor de Braziliaanse spits was het alweer zijn derde geel van de campagne, waardoor hij volgende week geschorst is. Hetzelfde geldt voor Maxim De Cuyper én Brandon Mechele, die in de tweede helft ook op de bon gingen.

Daarnaast wordt het afwachten of Jorne Spileers tijdig opgelapt geraakt. Het Brugse jeugdproduct kreeg de voorkeur op Joel Ordoñez in de Brugse basiself. Maar na een stevige botsing met Ally Samatta moest hij de strijd noodgedwongen staken. Het wordt afwachten hoe groot de schade bij hem is.

Wie moet Thiago vervangen op PAOK?

Meest recent

'Gezelschap voor Raskin: Rangers drukt door voor Belg'

Of Nicolas Raskin na de wintermercato nog voor Rangers zal spelen, blijft toch nog een beetje een ...

3
3
Chelsea verliest verder terrein, ook De Cuyper wint niet

Er stond dinsdagavond heel wat voetbal op het programma in de Premier League. In de eerste ...

11
11
Eden Hazard reageert op keiharde kritiek van Kroos

Eden Hazard geniet intussen al 2,5 jaar van zijn pensioen. Hij zette immers al in de zomer van 2023 ...

75
75
'Zelfs Real Madrid komt aankloppen bij Club Brugge'

Club Brugge hoopt zich tijdens de wintermercato stevig te kunnen versterken. Maar voorlopig duiken ...

166
166
Nkada kent sanctie na 'boksincident' tegen STVV

Standard sloot zijn kalenderjaar af met een thuisnederlaag tegen STVV. Die wedstrijd werd ontsierd ...

82
82
Opportuniteit voor Belgische clubs: Rode Duivel op de markt

Vanaf donderdag kunnen de Belgische eersteklassers helemaal beginnen aan hun zoektocht naar ...

108
108
'Delcroix verrast iedereen met nieuwe club'

Hannes Delcroix zit op een zijspoor bij Burnley. De Engelse eersteklasser wil in januari dolgraag af ...

63
63
'Opvallend Belgisch transfergerucht omtrent Mertens'

Dries Mertens geniet momenteel volop van de passie van hem en zijn vrouw Kat Kerkhofs: de wereld ...

113
113
'Anderlecht schiet raak: spits met waanzinnige cijfers'

Anderlecht wil raak schieten, maar niet met de klassieke namen. Er wordt in de wandelgangen ...

384
384
Straf! Lammens liet grote club staan voor Man Utd

Senne Lammens versierde afgelopen zomer een absolute toptransfer. Hij trok voor 21 miljoen euro van ...

129
129
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

78
78
'Belgische topclub wil Kerk weghalen bij Antwerp'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

592
592
Club Brugge plukt keeperstrainer weg bij voetbalbond

Club Brugge vertrekt zaterdag op winterstage. Behoudens verrassingen nog zonder versterkingen, al ...

176
176
Franky Van der Elst steelt de show met verrassend debuut

Sommige carrières lijken nooit helemaal af. Ook niet wanneer ze al decennialang meegaan. ...

42
42
'Hayen hakt knopen door: Genk dumpt dure zomerflop'

Bij ingang van het nieuwe jaar prijkt KRC Genk pas op de negende plaats. Om daar verandering in te ...

765
765
“Die Belg is gestoord”: Preud’homme zoals je hem nooit zag

Michel Preud'homme heeft een blijvende stempel nagelaten in het Belgische voetbal: als speler en ...

145
145
'AA Gent heeft beet: oude bekende De Mil op komst'

Tien matchen voor het einde van de reguliere competitie prijkt AA Gent pas op plaats acht. Vermits ...

267
267
'Gheysens grijpt in: Antwerp lanceert winteroffensief'

Antwerp mag dankzij de recente opmars in het klassement weer naar boven kijken, maar een extra ...

465
465
'Club Brugge stap dichter bij eerste winteraanwinst'

Club Brugge windt er geen doekjes om dat een extra flankaanvaller dé uitgesproken prioriteit ...

790
790
'Anderlecht gaat all-in: Vazquez out, Benteke in?'

RSC Anderlecht gaat vooral op uitgaand vlak een drukke zomer tegemoet, maar op inkomend gebied is er ...

952
952
Seys laat Club Brugge-fans watertanden op Instagram

Joaquin Seys kende een absoluut droomjaar bij Club Brugge. Vanuit Club NXT stroomde hij schijnbaar ...

219
219
Tielemans haalt loftrompet boven: “Heel speciaal”

Youri Tielemans heeft een topjaar achter de rug. De middenvelder is de architect van het sterk ...

57
57
FIFA-baas Infantino slaat snoeihard terug op WK-chaos

Het WK 2026 komt dichterbij en het landentornooi in de Verenigde Staten, Mexico en Canada kreeg al ...

137
137
Vanaken zekerheid op WK? “Had al eerder kunnen zijn”

Hans Vanaken is al jaren een sterkhouder op het middenveld van Club Brugge, maar bij de Rode Duivels ...

162
162
Antwerp wrijft zich in de handen: topduo staat op

Royal Antwerp FC kende een desastreuze reeks en keek zelfs even tegen degradatiezorgen aan. Stef ...

194
194

Meer sportnieuws