Club Brugge slikt drievoudige domper voor Europese return

door
Club Brugge slikt drievoudige domper voor Europese return

Club Brugge wil dit seizoen geschiedenis schrijven door zich als eerste Belgische club ooit te plaatsen voor de halve finales van de Conference League. Daarvoor moet het zien af te rekenen met PAOK FC. Maar Blauw-Zwart slikte in de heenmatch een dubbele domper voor de return in Griekenland.

De meervoudige landskampioen is bezig aan een sterke Europese campagne die afgelopen zomer al vroeg van start ging in de voorrondes. Daarin nam Blauw-Zwart achtereenvolgens de maat van Aarhus GF, KA Akureyri en CA Osasuna, vorig seizoen nog verliezend bekerfinalist in Spanje.

LEES OOK: Emoties Messi gaan wereld rond, Thiago scoort bij Brazilië

Beslissing in Griekenland

In de groepsfase van de UECL werd vervolgens afgerekend met Bodo/Glimt, FC Lugano en Besiktas JK. En tijdens de 1/8ste finales vormde Molde FK de tegenstander van dienst. Ondanks een late nederlaag in de heenmatch, werd ook dat tweeluik tot een goed einde gebracht.

Om de halve finale te halen, moet enkel nog met PAOK afgerekend worden. Donderdagavond wou Club alvast een gunstig resultaat behalen in de thuismatch tegen de leider uit de Griekse competitie. Maar de beslissing valt volgende week pas tijdens de return in Thessaloniki.

Drie sterkhouders geschorst

Voor die partij zal Blauw-Zwart wel niet de op volle sterkte kunnen aantreden. Igor Thiago pakte in de eerste helft van de heenmatch immers een gele kaart. Voor de Braziliaanse spits was het alweer zijn derde geel van de campagne, waardoor hij volgende week geschorst is. Hetzelfde geldt voor Maxim De Cuyper én Brandon Mechele, die in de tweede helft ook op de bon gingen.

Daarnaast wordt het afwachten of Jorne Spileers tijdig opgelapt geraakt. Het Brugse jeugdproduct kreeg de voorkeur op Joel Ordoñez in de Brugse basiself. Maar na een stevige botsing met Ally Samatta moest hij de strijd noodgedwongen staken. Het wordt afwachten hoe groot de schade bij hem is.

Wie moet Thiago vervangen op PAOK?

Meest recent

Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

4
4
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

16
16
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

64
64
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

189
189
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

49
49
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

26
26
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

19
19
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

125
125
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

219
219
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

382
382
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

169
169
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

147
147
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

141
141
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

80
80
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

68
68
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

347
347
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

55
55
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

83
83
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

58
58
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

58
58
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

173
173
TRANSFERUURTJE: 'Club in actie voor opvolger Mignolet, droomaanwinst Barça'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

103
103
Cornelis haalt uit en komt met Verboomen-onthulling

De scheidsrechters en VAR komen deze speeldag weer zwaar in opspraak. Ook tijdens Westerlo - ...

47
47
Anderlecht-sterkhouder geeft grote hint over toekomst

RSC Anderlecht begint op maandag aan Play-Off 1 met de topper tegen Club Brugge. Achter de schermen ...

207
207

Meer sportnieuws