Vanaken onder vuur na penaltyfase: "Grotere fout dan Thiago"

door
Vanaken onder vuur na penaltyfase:

Club Brugge heeft zijn heenwedstrijd in de kwartfinales van de Conference League al winnend afgesloten. Zo haalde Blauw-Zwart het donderdagavond met 1-0 van PAOK FC. Maar de Bruggelingen lieten een uitgelezen kans liggen om de terugmatch met een dubbele bonus aan te vatten.

De ploeg van interim-coach Nicky Hayen begon sterk aan de thuiswedstrijd tegen de leider uit de Griekse competitie. Na amper zes minuten kon Club zelfs al op voorsprong komen via Hugo Vetlesen. En vervolgens bleef de thuisploeg baas tegen PAOK, dat opvallend matig voor de dag kwam.

De Bruggelingen kregen na die vroege openingstreffer ook nog voldoende kansen om de voorsprong verder uit te bouwen. Brandon Mechele devieerde een scherpe corner bijvoorbeeld tegen de paal, Hans Vanaken kwam enkele centimeters tekort na een goede voorzet en Ferran Jutgla botste op de bezoekende doelman.

LEES OOK: 'Club Brugge pikt graantje mee: knaltransfer voor Thiago'

Peperdure misser Thiago

Dé kans op de 2-0 volgde echter in de slotfase. Raphael Onyedika wist immers een strafschop te versieren. Het was Igor Thiago die de bal opeiste. Maar de Braziliaan kampt momenteel met een vertrouwenscrisis. Dat bleek nog maar eens: zo trapte hij de zwak genomen strafschop recht op de keeper.

Het is dan ook vreemd dat een speler die het al weken laat afweten in de afwerking, zo'n belangrijke strafschop mocht nemen. Verschillende waarnemers waren dan ook kritisch voor Vanaken. Als aanvoerder en clubboegbeeld had hij alle recht om zelf de penalty op te eisen, toch liet hij de bal aan Thiago.

Diagne-flashbacks

RTBF-journalist Manuel Jous toonde zich bijvoorbeeld scherp op 'X'. "Vanaken gaat nog meer in de fout bij de strafschop dan Thiago. Het is aan hem als aanvoerder om te trappen en niet aan een aanvaller met een vertrouwenscrisis", klinkt het. "Na Diagne en Thiago mag Hans Vanaken ook eens zelf een penalty opeisen in een Europese topmatch", stelt Bart Lagae van de De Standaard. Vanaken zelf verklaarde achteraf dat Thiago bovenaan het lijstje met strafschopnemers stond en dus sowieso de penalty's voor zijn rekening zou nemen.

Vanaken had altijd zelf moeten trappen ...

Meest recent

'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

124
124
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

150
150
‘Weer naar de top? Europese grootmacht wil Carrasco’

Yannick Carrasco was jarenlang actief op het allerhoogste niveau in Europa bij clubs zoals ...

50
50
Saintfiet haalt stevig uit naar Belgische clubs

Tom Saintfiet is momenteel actief als bondscoach van Mali op de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer ...

51
51
‘Standard draait kar volledig in transferdossier’

Standard Luik wil de selectie voor de tweede seizoenshelft versterken. De Rouches zijn ambitieus, ...

74
74
‘KV Mechelen wil wéér shoppen in eigen land’

De Belgische clubs zijn volop de wintermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Ook KV ...

84
84
Genk verliest spektakelstuk, KAA Gent wint zakelijk

De Belgische clubs zijn op winterstage ter voorbereiding van de tweede seizoenshelft na de break. ...

141
141
'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Bij Club Brugge maakten ze er de voorbije weken geen geheim van dat ze zich tijdens deze ...

304
304
KV Mechelen wrijft zich in handen met extra offensieve troef

KV Mechelen was één van de revelaties van de eerste seizoenshelft in de Jupiler Pro ...

148
148
'Club wil Union en co aftroeven voor JPL-goudhaantje'

Club Brugge zoekt dezer dagen in de zoektocht naar versterking doorgaans zijn heil in het ...

331
331
'Rode Duivels krijgen grote opsteker voor WK'

Voor de Rode Duivels is het al aftellen naar juni, wanneer ze hun beste beentje kunnen voorzetten op ...

156
156
Defour geeft grote hint over terugkeer als trainer

Verschillende ex-Rode Duivels stapten de voorbije jaren al in het trainersvak, al bleven ze daar ...

93
93
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

73
73
'Club Brugge in shock: winters vertrek Stankovic dreigt'

Club Brugge heeft zich in de eerste dagen van de mercato nog koest gehouden, maar ongetwijfeld mogen ...

539
539
TRANSFERUURTJE: 'Extra miljoenen voor Club, Bayern pakt uit'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

209
209
Saintfiet doet schrijnende onthulling: “Doodsbedreigingen”

Er is nog maar één Belgische coach actief op de Afrika Cup. Tom Saintfiet staat met ...

74
74
Enorme Gouden Schoen-surprise met Kevin De Bruyne

Het is al Gouden Schoen wat de klok slaat. Het gala staat zondagavond op het programma en de details ...

124
124
Hubert vreest: Union-spelers schieten elkaar in de voet

De Gouden Schoen staat voor de deur en de grote favorieten worden naar voren geschoven. ...

128
128
Slecht nieuws voor Doku: City slaat toe

Manchester City heeft op de wintermercato meteen ferm uitgepakt. The Cityzens werden al tijdje ...

152
152
Ontslag? Pocognoli slaat snoeihard terug na kritiek

Sebastien Pocognoli liet Union SG achter zich en koos voor een uitdaging bij AS Monaco. De Franse ...

195
195
Akelige beelden: Casteels afgevoerd, Ronaldo schrikt

Koen Casteels staat onder de lat bij het Saudische Al-Qadisiya, maar tegen het Al Nassr van ...

97
97
Nu ook officieel: Genk zwaait sterkhouder uit

Bij KRC Genk lijkt het nog een onverwacht bewogen wintermercato te gaan worden. Grote plannen hadden ...

101
101
'Nieuwe Erenbjerg naar JPL, talent komt niet'

De zoektocht naar versterking is voor de Belgische profclubs volop aan de gang. Een land waarin een ...

78
78
Gouden Schoen: Tzolis noemt zijn topfavoriet

Zondag wordt de Gouden Schoen uitgereikt. De topfavoriet voor de prijs is dit jaar zonder twijfel ...

183
183
'Dender haalt ervaren pion om behoud af te dwingen'

Lange tijd leek Dender een vogel voor de kat te zijn, want de Kadavers begonnen dramatisch aan het ...

179
179

Meer sportnieuws