Vanaken onder vuur na penaltyfase: "Grotere fout dan Thiago"

door
Vanaken onder vuur na penaltyfase:

Club Brugge heeft zijn heenwedstrijd in de kwartfinales van de Conference League al winnend afgesloten. Zo haalde Blauw-Zwart het donderdagavond met 1-0 van PAOK FC. Maar de Bruggelingen lieten een uitgelezen kans liggen om de terugmatch met een dubbele bonus aan te vatten.

De ploeg van interim-coach Nicky Hayen begon sterk aan de thuiswedstrijd tegen de leider uit de Griekse competitie. Na amper zes minuten kon Club zelfs al op voorsprong komen via Hugo Vetlesen. En vervolgens bleef de thuisploeg baas tegen PAOK, dat opvallend matig voor de dag kwam.

De Bruggelingen kregen na die vroege openingstreffer ook nog voldoende kansen om de voorsprong verder uit te bouwen. Brandon Mechele devieerde een scherpe corner bijvoorbeeld tegen de paal, Hans Vanaken kwam enkele centimeters tekort na een goede voorzet en Ferran Jutgla botste op de bezoekende doelman.

LEES OOK: ‘Club Brugge verrast: topmove voor nieuwe spits’

Peperdure misser Thiago

Dé kans op de 2-0 volgde echter in de slotfase. Raphael Onyedika wist immers een strafschop te versieren. Het was Igor Thiago die de bal opeiste. Maar de Braziliaan kampt momenteel met een vertrouwenscrisis. Dat bleek nog maar eens: zo trapte hij de zwak genomen strafschop recht op de keeper.

Het is dan ook vreemd dat een speler die het al weken laat afweten in de afwerking, zo'n belangrijke strafschop mocht nemen. Verschillende waarnemers waren dan ook kritisch voor Vanaken. Als aanvoerder en clubboegbeeld had hij alle recht om zelf de penalty op te eisen, toch liet hij de bal aan Thiago.

Diagne-flashbacks

RTBF-journalist Manuel Jous toonde zich bijvoorbeeld scherp op 'X'. "Vanaken gaat nog meer in de fout bij de strafschop dan Thiago. Het is aan hem als aanvoerder om te trappen en niet aan een aanvaller met een vertrouwenscrisis", klinkt het. "Na Diagne en Thiago mag Hans Vanaken ook eens zelf een penalty opeisen in een Europese topmatch", stelt Bart Lagae van de De Standaard. Vanaken zelf verklaarde achteraf dat Thiago bovenaan het lijstje met strafschopnemers stond en dus sowieso de penalty's voor zijn rekening zou nemen.

Vanaken had altijd zelf moeten trappen ...

Meest recent

Pfaff snoeihard voor Anderlecht: “Kent niets van voetbal”

Bayern München neemt het vanavond op tegen Union SG. Jean-Marie Pfaff is nog steeds een legende ...

16
16
Euforie Club meteen getemperd: Leko krijgt gouden raad

Club Brugge won met 1-4 op het veld van Kairat Almaty. Blauw-Zwart zat in een desastreuze vorm en ...

70
70
Union gaat voor stunt en roept straffe taal richting Kompany

Union SG is de leider in de Jupiler Pro League, maar in de Champions League wacht een aartsmoeilijke ...

36
36
KV Mechelen neemt afscheid: talent versiert toptransfer

KV Mechelen doet dit seizoen volop mee voor een plek in de top 6. Malinwa staat op een vijfde plek ...

37
37
Analyse escaleert: Alderweireld schrikt van officiële brief

Toby Alderweireld heeft in het Belgische voetbal al lang niets meer te bewijzen. Van de Antwerpse ...

65
65
Vanaken slaat en zalft na broodnodige overwinning

Het is Club Brugge dan toch gelukt om een totale crisis te vermijden. Na de pijnlijke ...

77
77
'Anderlecht raast door: tweede winteraanwinst tekent tot 2030'

RSC Anderlecht is helemaal onder stoom aan het geraken op de transfermarkt. Dinsdag werd het vertrek ...

361
361
Hayen weet genoeg: KRC Genk grijpt in met goudklompje

Nicky Hayen moet KRC Genk zo snel mogelijk weer aan het winnen zien te krijgen. Maar ondertussen ...

129
129
Ontdekking bij Club: "Leko is intensief met hem bezig"

Na de slippers tegen Charleroi en La Louvière was de druk bijzonder groot, maar Club Brugge ...

203
203
Na statement in UCL: grote verrassing in Belgische WK-selectie?

In de Champions League maakte Club Brugge KV dinsdagavond indruk door met 1-4 te winnen van ...

88
88
'Anderlecht op z'n kop: ongeziene transfer op komst'

Anderlecht is achter de schermen bezig met een transfer die niemand zag aankomen. Het gaat om een ...

540
540
Kazachse terugreis draait uit op nachtmerrie voor Club

Club Brugge heeft in de Champions League gedaan wat moest en won dinsdagavond met 1-4 op het ...

506
506
8 op 10 - Kranten verrassen met 'beste speler' bij Club

Met nog één speeldag te gaan, behoudt Club Brugge dan toch een kans om door te ...

265
265
Grote uitblinker, Nederland vreest: Europese pers fileert Club

Club Brugge heeft zich in de Champions League herpakt na een gitzwarte week. De Belgische ...

592
592
Godts schittert weer bij Ajax: toptransfer op komst?

Het werd al bij al een goede avond voor de Belgen in de Champions League. Na de zege van Club Brugge ...

82
82
Stankovic treedt in voetsporen vader met wereldgoal

Club Brugge heeft dinsdagavond in Kazachstan de rug gerecht. Na de pijnlijke nederlagen in eigen ...

70
70
FC Barcelona kondigt verrassende transfer Ter Stegen aan

FC Barcelona moet pas woensdagavond aan de bak in de Champions League, want dan wacht hen een ...

70
70
Pocognoli vernederd door Real, Trossard bepalend bij Arsenal

Dinsdagavond in de Champions League viel er opnieuw het nodige spektakel te beleven. Real Madrid ...

44
44
'Anderlecht nog niet af van Ashimeru: probleem duikt op'

Bij Anderlecht is de wintermercato de voorbije dagen helemaal op gang gekomen. Met Cedric Hatenboer ...

244
244
Kompany doet zeer verrassende uitspraak over band met Union

Union mag nog steeds dromen van de play-offs in de Champions League, maar zal daarvoor in zijn ...

76
76
'De Cat kampt met Jashari en Rode Duivel voor toptransfer'

Voor Nathan De Cat was 2025 het jaar van de grote doorbraak. In 2026 moet het 17-jarige supertalent ...

158
158
Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

223
223
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

442
442
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

135
135
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

189
189

Meer sportnieuws