Vanaken onder vuur na penaltyfase: "Grotere fout dan Thiago"

602 stemmen
Vanaken onder vuur na penaltyfase:

Club Brugge heeft zijn heenwedstrijd in de kwartfinales van de Conference League al winnend afgesloten. Zo haalde Blauw-Zwart het donderdagavond met 1-0 van PAOK FC. Maar de Bruggelingen lieten een uitgelezen kans liggen om de terugmatch met een dubbele bonus aan te vatten.

De ploeg van interim-coach Nicky Hayen begon sterk aan de thuiswedstrijd tegen de leider uit de Griekse competitie. Na amper zes minuten kon Club zelfs al op voorsprong komen via Hugo Vetlesen. En vervolgens bleef de thuisploeg baas tegen PAOK, dat opvallend matig voor de dag kwam.

De Bruggelingen kregen na die vroege openingstreffer ook nog voldoende kansen om de voorsprong verder uit te bouwen. Brandon Mechele devieerde een scherpe corner bijvoorbeeld tegen de paal, Hans Vanaken kwam enkele centimeters tekort na een goede voorzet en Ferran Jutgla botste op de bezoekende doelman.

LEES OOK: Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

Peperdure misser Thiago

Dé kans op de 2-0 volgde echter in de slotfase. Raphael Onyedika wist immers een strafschop te versieren. Het was Igor Thiago die de bal opeiste. Maar de Braziliaan kampt momenteel met een vertrouwenscrisis. Dat bleek nog maar eens: zo trapte hij de zwak genomen strafschop recht op de keeper.

Het is dan ook vreemd dat een speler die het al weken laat afweten in de afwerking, zo'n belangrijke strafschop mocht nemen. Verschillende waarnemers waren dan ook kritisch voor Vanaken. Als aanvoerder en clubboegbeeld had hij alle recht om zelf de penalty op te eisen, toch liet hij de bal aan Thiago.

Diagne-flashbacks

RTBF-journalist Manuel Jous toonde zich bijvoorbeeld scherp op 'X'. "Vanaken gaat nog meer in de fout bij de strafschop dan Thiago. Het is aan hem als aanvoerder om te trappen en niet aan een aanvaller met een vertrouwenscrisis", klinkt het. "Na Diagne en Thiago mag Hans Vanaken ook eens zelf een penalty opeisen in een Europese topmatch", stelt Bart Lagae van de De Standaard. Vanaken zelf verklaarde achteraf dat Thiago bovenaan het lijstje met strafschopnemers stond en dus sowieso de penalty's voor zijn rekening zou nemen.

Vanaken had altijd zelf moeten trappen ...

Meest recent

'Anderlecht drukt door: miljoenenbod op bekend gezicht'

Bij RSC Anderlecht staan vrijdag al de eerste fysieke proeven in aanloop naar volgend seizoen op het ...

101
101
Beveren presenteert hoofdcoach; nieuwe Belgische club Mazzu

In de schaduw van het wereldkampioenschap, beginnen de Belgische profclubs stilaan aan het ...

72
72
'Bayern haalt uit op mercato: medische proeven op WK'

Dat het wereldkampioenschap momenteel wordt afgewerkt aan de andere kant van de Atlatische Oceaan, ...

46
46
Feest voor Broos: Tsjechië geeft gedroomde start uit handen

Het Zuid-Afrika van bondscoach Hugo Broos op het WK 2026 een knap punt gepakt tegen Tsjechië. ...

57
57
Drastische ingreep Duivels: Nainggolan wil onverwachte naam

Aanstaande zondag staan de Rode Duivels voor hun tweede WK-wedstrijd tegen Iran. Na de mindere ...

131
131
'Club Brugge hakt knopen door: twee transfers geschrapt'

Landskampioen Club Brugge zag inmiddels al enkele spelers vertrekken, voorlopig blijft het echter ...

379
379
'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

348
348
Duivel imponeert Nederlanders: "Je schrikt je de pleuris"

De Rode Duivels hebben tijdens hun WK-opener tegen Egypte niet de allerbeste beurt gemaakt. Toch ...

386
386
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

302
302
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

150
150
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

507
507
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

235
235
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

860
860
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

305
305
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

581
581
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

414
414
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

143
143
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

677
677
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

276
276
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

218
218
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

31
31
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

147
147
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

571
571
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

84
84
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

274
274

Meer sportnieuws