Vanaken onder vuur na penaltyfase: "Grotere fout dan Thiago"

door
Vanaken onder vuur na penaltyfase:

Club Brugge heeft zijn heenwedstrijd in de kwartfinales van de Conference League al winnend afgesloten. Zo haalde Blauw-Zwart het donderdagavond met 1-0 van PAOK FC. Maar de Bruggelingen lieten een uitgelezen kans liggen om de terugmatch met een dubbele bonus aan te vatten.

De ploeg van interim-coach Nicky Hayen begon sterk aan de thuiswedstrijd tegen de leider uit de Griekse competitie. Na amper zes minuten kon Club zelfs al op voorsprong komen via Hugo Vetlesen. En vervolgens bleef de thuisploeg baas tegen PAOK, dat opvallend matig voor de dag kwam.

De Bruggelingen kregen na die vroege openingstreffer ook nog voldoende kansen om de voorsprong verder uit te bouwen. Brandon Mechele devieerde een scherpe corner bijvoorbeeld tegen de paal, Hans Vanaken kwam enkele centimeters tekort na een goede voorzet en Ferran Jutgla botste op de bezoekende doelman.

LEES OOK: Club Brugge in paniek: drama rond Vanaken‑verlenging

Peperdure misser Thiago

Dé kans op de 2-0 volgde echter in de slotfase. Raphael Onyedika wist immers een strafschop te versieren. Het was Igor Thiago die de bal opeiste. Maar de Braziliaan kampt momenteel met een vertrouwenscrisis. Dat bleek nog maar eens: zo trapte hij de zwak genomen strafschop recht op de keeper.

Het is dan ook vreemd dat een speler die het al weken laat afweten in de afwerking, zo'n belangrijke strafschop mocht nemen. Verschillende waarnemers waren dan ook kritisch voor Vanaken. Als aanvoerder en clubboegbeeld had hij alle recht om zelf de penalty op te eisen, toch liet hij de bal aan Thiago.

Diagne-flashbacks

RTBF-journalist Manuel Jous toonde zich bijvoorbeeld scherp op 'X'. "Vanaken gaat nog meer in de fout bij de strafschop dan Thiago. Het is aan hem als aanvoerder om te trappen en niet aan een aanvaller met een vertrouwenscrisis", klinkt het. "Na Diagne en Thiago mag Hans Vanaken ook eens zelf een penalty opeisen in een Europese topmatch", stelt Bart Lagae van de De Standaard. Vanaken zelf verklaarde achteraf dat Thiago bovenaan het lijstje met strafschopnemers stond en dus sowieso de penalty's voor zijn rekening zou nemen.

Vanaken had altijd zelf moeten trappen ...

Meest recent

Gigantische kater Juventus: details Openda-deal bekend

Loïs Openda zit ondertussen al een poos op een zijspoor bij Juventus en komt de laatste matchen ...

28
28
Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

106
106
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

137
137
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

32
32
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

220
220
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

92
92
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

209
209
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

310
310
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

251
251
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

428
428
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

199
199
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

157
157
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

111
111
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

157
157
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

85
85
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

262
262
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

613
613
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

71
71
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

127
127
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

197
197
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

354
354
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

111
111
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

328
328

Meer sportnieuws