Vanaken onder vuur na penaltyfase: "Grotere fout dan Thiago"

602 stemmen
Vanaken onder vuur na penaltyfase:

Club Brugge heeft zijn heenwedstrijd in de kwartfinales van de Conference League al winnend afgesloten. Zo haalde Blauw-Zwart het donderdagavond met 1-0 van PAOK FC. Maar de Bruggelingen lieten een uitgelezen kans liggen om de terugmatch met een dubbele bonus aan te vatten.

De ploeg van interim-coach Nicky Hayen begon sterk aan de thuiswedstrijd tegen de leider uit de Griekse competitie. Na amper zes minuten kon Club zelfs al op voorsprong komen via Hugo Vetlesen. En vervolgens bleef de thuisploeg baas tegen PAOK, dat opvallend matig voor de dag kwam.

De Bruggelingen kregen na die vroege openingstreffer ook nog voldoende kansen om de voorsprong verder uit te bouwen. Brandon Mechele devieerde een scherpe corner bijvoorbeeld tegen de paal, Hans Vanaken kwam enkele centimeters tekort na een goede voorzet en Ferran Jutgla botste op de bezoekende doelman.

LEES OOK: WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Peperdure misser Thiago

Dé kans op de 2-0 volgde echter in de slotfase. Raphael Onyedika wist immers een strafschop te versieren. Het was Igor Thiago die de bal opeiste. Maar de Braziliaan kampt momenteel met een vertrouwenscrisis. Dat bleek nog maar eens: zo trapte hij de zwak genomen strafschop recht op de keeper.

Het is dan ook vreemd dat een speler die het al weken laat afweten in de afwerking, zo'n belangrijke strafschop mocht nemen. Verschillende waarnemers waren dan ook kritisch voor Vanaken. Als aanvoerder en clubboegbeeld had hij alle recht om zelf de penalty op te eisen, toch liet hij de bal aan Thiago.

Diagne-flashbacks

RTBF-journalist Manuel Jous toonde zich bijvoorbeeld scherp op 'X'. "Vanaken gaat nog meer in de fout bij de strafschop dan Thiago. Het is aan hem als aanvoerder om te trappen en niet aan een aanvaller met een vertrouwenscrisis", klinkt het. "Na Diagne en Thiago mag Hans Vanaken ook eens zelf een penalty opeisen in een Europese topmatch", stelt Bart Lagae van de De Standaard. Vanaken zelf verklaarde achteraf dat Thiago bovenaan het lijstje met strafschopnemers stond en dus sowieso de penalty's voor zijn rekening zou nemen.

Vanaken had altijd zelf moeten trappen ...

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

86
86
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

14
14
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

45
45
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

27
27
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

103
103
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

116
116
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

27
27
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

270
270
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

155
155
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

43
43
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

210
210
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

140
140
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

137
137
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

90
90
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

424
424
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

333
333
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

132
132
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

134
134
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

94
94
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

33
33
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

165
165
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

199
199
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws