Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek: "Draag het aan hem op"

door
Dimitri Van den Bergh stunt na rampweek:

Een week die begon met een kleine ramp voor het Belgische darts, eindigde met een fenomenaal hoogtepunt. Dimitri Van den Bergh, onze beste Belgische darter, zorgde voor een absolute stunt op de UK Open. Eentje die hij (terecht) nog heel lang mag koesteren.

Potje moddergooien met enkel verliezers

We nemen u nog even terug naar eerder deze week, toen een heuse bom werd losgelaten boven de Belgische dartswereld. Kim Huybrechts, onze nummer twee, had een paar maanden geleden een slag gegeven aan Mike De Decker, de Belgische nummer drie.

Nu zijn vetes in de dartswereld niet abnormaal, meestal worden ze wel binnen de perken uitgevochten. Wat volgde was een stevig rondje moddergooien, waarin de families van verschillende darters niet werden ontzien. Redelijk wansmakelijk en het beloofde weinig goeds voor de tweede Major.

UK Open met blinkende Dreammaker

Op die UK Open stromen de spelers in volgens rangschikking en volgt er na elke ronde (uitgezonderd R1 tot en met 3) een open loting. Dat maakt dat de toppers al vroeg tegen mekaar kunnen uitkomen. Zowat alle Belgen sneuvelden vroeg (enkel De Decker deed het ook naar behoren) maar Dimitri Van den Bergh werkte zich onder meer voorbij Clayton en Lukeman richting de halve finale, die gisterenavond werd gespeeld.

Daarin nam onze landgenoot het op tegen goede vriend Damon Heta. Maar ook 'The Heat' werd genadeloos aan de kant geschoven en zo stond The Dreammaker zomaar opnieuw in een Major-finale, dat alleen al was razend knap. De opdracht werd nog een tikkeltje moeilijker met de wereldkampioen: Humphries als tegenstander.

Finale als absolute thriller

Ook de finale was eigenlijk lange tijd een éénrichtingspartij waarin VDB domineerde en een straat voorsprong nam (7-2). Bij 10-8 had The Dreammaker verschillende wedstrijdpijlen maar finaal kwam Cool Hand Luke nog terug tot 10-10. Het publiek koos de kant van de wereldkampioen, mede omdat onze landgenoot het spel regelmatig vertraagde. Toen Dimi opnieuw faalde op 'wedstrijdpunt' leek de partij gespeeld maar ook Humphries liet het vervolgens liggen. Op double tops (20) maakte The Dreammaker het toch af en zo won hij al een tweede Major in zijn nog altijd jonge carrière.

Na afloop liet VDB de tranen de vrije loop, hij bedankte ook zijn twee jaar overleden opa en droeg de zege aan hem op. Voor The Dreammaker is het voorlopig een fantastisch 2024, met ook al een halve finaleplaats op de Masters.

 

🔥 Wat iedereen nu leest

DAZN-ramp voor fans en clubs? Expert doet voorspelling
DAZN-ramp voor fans en clubs? Expert doet voorspelling

Denkt u dat hij ooit wereldkampioen gaat worden?

Meest recent

'KRC Genk neemt afscheid van flopaankoop'

KRC Genk is grotendeels klaar met zijn huiswerk. De Limburgers zullen mogelijk wel nog spelers van ...

94
94
Rednic deelt alweer enorme Standard-opdoffer mee

Standard begon met een 7 op 12 degelijk aan het seizoen, maar tegen Union SG zagen we dat de Rouches ...

75
75
Chelsea geeft voetballes, PSG ziet af in Ligue 1

In de Premier League en Ligue 1 stonden er vanavond twee match geprogrammeerd. PSG en Chelsea kwamen ...

75
75
Bayern en Kompany openen Bundesliga met ware demonstratie

Bayern München opende de Bundesliga met een verraderlijke match tegen RB Leipzig. Het was een ...

154
154
Renard krijgt duidelijke boodschap: Hasi wil toptransfer

Bij RSC Anderlecht was er na de 1-1 tegen AEK Athene toch vooral teleurstelling. Paars-Wit had een ...

399
399
Beerschot loopt schade op, Club NXT stuit op Stijnen & co

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Jong AA Gent ontving ...

208
208
Vranckx heeft broodnodige transfer helemaal beet

Aster Vranckx heeft niet de makkelijkste jaren achter de rug. De Belgische middenvelder heeft een ...

27
27
Vanhaezebrouck 'lacht' met RSCA: "Gedroomde ex-voetballers"

Bij RSC Anderlecht was er simpelweg geen coherent beleid de afgelopen jaren. Dat haalden we al vaak ...

326
326
’Anderlecht en Gent vernederd: transfer glipt uit handen’

RSC Anderlecht en AA Gent kenden al een drukke transferzomer. De twee clubs hadden, wellicht via een ...

212
212
Clement zet Belgische topclub publiekelijk in de kou

Philippe Clement staat voor een cruciale periode. De Belgische trainer is op zoek naar een nieuwe ...

283
283
Dolberg verrast compleet met transferboodschap

Kasper Dolberg is sterk begonnen aan het seizoen. Met vijf goals in zeven matchen doet hij zijn job. ...

621
621
Catastrofale misrekening: Rigaux laat Club Brugge crashen

Club Brugge dacht dat het genoeg spitsen had, maar één blessure van Roméo ...

1324
1324
PSV bezorgt Anderlecht gigantische domper

RSC Anderlecht moet dringend gaan verkopen. Paars-Wit zit met een véél te ruime kern. ...

135
135
Overmars slaat toe: volgende diamant naar Antwerp

Marc Overmars moet via zijn netwerk, en de scouting, op zoek gaan naar ruwe diamanten. Zij moeten op ...

248
248
Raman doet pijnlijke onthulling: jarenlang verzwegen

Benito Raman lijkt al eeuwen mee te draaien op de Belgische velden. De pocketaanvaller kende al tal ...

220
220
Vandenbroeck bikkelhard bij Zulte: “Reken niet meer op hem”

Zulte Waregem stuntte dit seizoen als promovendus al tegen RSC Anderlecht en tegen Club Brugge hield ...

286
286
Wat Jack Van Gelder zei over Gaza zag niemand aankomen

Eén van de meest herkenbare gezichten van de Nederlandse televisie is zeker en vast Jack Van ...

140
140
Wils met de handen in het haar: groot probleem Antwerp

Royal Antwerp FC neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen KV Mechelen. The Great ...

241
241
Bayern-fans furieus: Kompany speelt gevaarlijk spel

Het kan toch vreemd lopen in de voetballerij. Vincent Kompany zorgde weer voor rust bij Bayern ...

163
163
‘Transferontknoping Lammens: deze grootmacht wint strijd'

Senne Lammens is afgelopen seizoen volledig ontploft bij Royal Antwerp FC. De voormalige doelman van ...

667
667
‘Here we go! Cercle Brugge stunt met miljoenentransfer'

De zomermercato draait nog op volle toeren. Ook bij Cercle Brugge staat er nog wat te bewegen. ...

302
302
Steuckers onthult geheim plan KRC Genk: “Heeft geloond!”

KRC Genk maakte gehakt van Lech Poznan in de Europa League. De Limburgers wonnen in Polen met 1-5. ...

202
202
‘Antwerp wil nog straffe dubbelslag slaan deze zomer'

De zomertransferperiode van Royal Antwerp FC is nog lang niet gedaan. The Great Old moet mogelijk ...

527
527
Club Brugge pakt ferm door met nieuw goudhaantje

Club Brugge gaf de afgelopen seizoenen meer en meer de kans aan de jeugd en de club wil deze lijn ...

833
833
Conte doorbreekt stilte na Lukaku-drama en sneert

Romelu Lukaku was vorig seizoen de grote man bij Napoli. De aanvaller pakte de titel onder Antonio ...

97
97

Meer sportnieuws