Tissoudali haalt uit naar Gentse bestuur na nieuwe nederlaag

door
Tissoudali haalt uit naar Gentse bestuur na nieuwe nederlaag

De kans lijkt stilaan zeer reëel dat AA Gent er niet bij zal zijn in Play-Off I. Op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie blijft het op de zevende plaats hangen, nadat het een pijnlijke avond beleefde in Luik. Na de 4-2-nederlaag op Standard zal het nog bijzonder moeilijk worden om een plaats in de top zes te veroveren.

De Buffalo's kunnen straks Antwerp en Genk of Club Brugge, die tegen elkaar spelen, verder weg zien lopen en voelen bovendien ook nog de hete adem van KV Mechelen in de nek. Tot overmaat van ramp moeten ze volgende week nog naar Union, dat al sinds september niet meer verloren heeft.

LEES OOK: Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Tissoudali wijst bestuur met de vinger

Het ziet er dus slecht uit voor Gent, dat twee maanden geleden nog gold als één van de voornaamste titelkandidaten. Ze waren de winterstop ingegaan op de derde plaats en leken samen met Anderlecht als enige min of meer in het spoor van Union te kunnen blijven. Sindsdien is de ploeg echter helemaal ingestort.

Tarik Tissoudali wijst een duidelijke schuldige aan voor die inzinking. "Waar de problemen zich situeren? De kern van ons probleem is het transferbeleid", liet de Marokkaanse aanvaller optekenen bij Het Laatste Nieuws. "Daar heeft de club in gefaald, vind ik. Daar ligt het probleem. Ik ben daar heel eerlijk in, dat is de waarheid. Wij willen allemaal in een kwalitatief team spelen, dat meedoet voor de prijzen. Daarom zijn we hier. Op deze manier ga je niet met plezier voetballen."

Lachwekkende tegengoals

Gent liet in januari Malick Fofana, Gift Orban en Hugo Cuypers allemaal vertrekken om de clubkas te spijzen en haalde geen vervangers die de leemte van hun vertrek meteen kunnen invullen. Daardoor moet Hein Vanhaezebrouck voorin behelpen met een Depoitre op zijn retour of piepkuikens als Sonko, De Vlieger of Fernandez-Pardo.

Al moeten ze in Gent natuurlijk ook een beetje in eigen boezem kijken. "Het is bijna lachwekkend. Hoe wij elke keer zo dom punten laten liggen", sakkerde Tissoudali ook nog. "Hoe wij die tegengoals weggaven... Er valt veel over te vertellen, maar misschien houd ik nu beter mijn mond."

Ligt de kern van het Gentse probleem bij het transferbeleid?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

2
2
'Transferfiasco Anderlecht: januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

16
16
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

314
314
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

56
56
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

119
119
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

192
192
Napoli wipt Milan: uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

49
49
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

548
548
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

322
322
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

321
321
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

471
471
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

243
243
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1191
1191
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

342
342
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

355
355
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

135
135
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

313
313
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

175
175
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

81
81
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

83
83
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

832
832
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

162
162
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

497
497
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

119
119
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

568
568

Meer sportnieuws