Vurig Standard bezorgt tienkoppig Gent gigantische mokerslag

227 stemmen
Vurig Standard bezorgt tienkoppig Gent gigantische mokerslag

De kansen van AA Gent om Play-Off I te bereiken kregen vanavond andermaal een stevige knauw. Op Sclessin maakten de Buffalo's een droomstart, die veranderde echter even snel in een waar horrorscenario. Leko en co lijken dan weer op weg naar de redding.

Het water stond Standard ondertussen tot aan de lippen. De Rouches hadden al een aantal maanden betalingsproblemen, sportief stond het nog steeds akelig dicht bij de play-downs. In dat opzicht kregen de Luikenaren eerder vanavond goed nieuws door het verlies van OHL. Ook voor tegenstander AA Gent stond er veel op het spel, een nederlaag kon wel eens heel problematisch worden in de strijd om Play-Off I. Met Depoitre en Kandouss bleven alvast twee van de 'geviseerden' op de bank bij de Buffalo's.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

AA Gent opent sterk maar verliest nadien pedalen

De start van de wedstrijd was volledig voor een geestdriftig Standard. Kanga knalde na een prima actie de eerste kans nog ruim over de kooi van Schmidt. Op het kwartier volgde weer een uppercut voor de Rouches: Bodart ging onder een hoekschop door Tissoudali profiteerde door de 0-1 in een leeg doel te koppen.  En toch kreeg Standard even later weer hoop. Yeboah ontsnapte aan de Gentse verdediging en Nurio hing aan de noodrem. Een rode kaart was zijn deel.

Met een man meer had Standard veelvuldig balbezit maar voorlopig bleef het onmondig voor doel. Een flauwe deviatie van Panzo bezorgde de bezoekende doelman weinig problemen. Aan de overzijde mikte Mitrovic via ploegmaat Brown maar nipt voorlangs. Uiteindelijk kreeg de thuisploeg vlak voor rust nog een cadeau in de vorm van een (goedkope) strafschop na handspel. Vanaf elf meter maakte Kanga er 1-1 van.

Vurige Rouches slaan Buffalo's morsdood

Na rust kreeg AA Gent al vroeg een nieuwe mokerslag. De ingevallen Balikwisha stuurde Yeboah het straatje in en vanuit een scherpe hoek verraste hij Schmidt: 2-1. De VAR moest uiteindelijk tussenkomen en oordeelde dat er geen sprake was van buitenspel.

De Buffalo's werden iets voorbij het uur volledig in de touwen geslagen. Een prima Alzate stuurde Kawabe weg en die plaatste de 3-1 al voorbij de bezoekende doelman. Plots was AA Gent volledig los zand en de verdediging werd keer op keer in de rug gepakt. Yeboah profiteerde een tweede keer en zorgde voor de 4-1. De zege voor Standard was een feit maar in het slot zorgde Samoise met een frommelgoal toch nog voor de 4-2. Uiteindelijk werd het een nieuwe uppercut voor Hein Vanhaezebrouck en co, die ongetwijfeld naar de spelleiding zullen wijzen. De Rouches lijken dan weer quasi zeker van de redding.

Scoreverloop:

0-1 (15') Tissoudali, 1-1 (45+7') Kanga (p), 2-1 (55') Yeboah, 3-1 (62') Kawabe, 4-1 (65') Yeboah, 4-2 (80') Samoise

Bijzonderheid:

Nurio (AA Gent) krijgt een rode kaart (18')

Waren de arbitrale beslissingen correct vandaag?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

102
102
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

22
22
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

38
38
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

101
101
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

211
211
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

55
55
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

704
704
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

176
176
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

244
244
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

394
394
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

83
83
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

487
487
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

105
105
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

256
256
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

145
145
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

85
85
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

273
273
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

29
29
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

85
85
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

68
68
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

230
230
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

191
191
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

72
72
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

72
72

Meer sportnieuws