Vurig Standard bezorgt tienkoppig Gent gigantische mokerslag

door
Vurig Standard bezorgt tienkoppig Gent gigantische mokerslag

De kansen van AA Gent om Play-Off I te bereiken kregen vanavond andermaal een stevige knauw. Op Sclessin maakten de Buffalo's een droomstart, die veranderde echter even snel in een waar horrorscenario. Leko en co lijken dan weer op weg naar de redding.

Het water stond Standard ondertussen tot aan de lippen. De Rouches hadden al een aantal maanden betalingsproblemen, sportief stond het nog steeds akelig dicht bij de play-downs. In dat opzicht kregen de Luikenaren eerder vanavond goed nieuws door het verlies van OHL. Ook voor tegenstander AA Gent stond er veel op het spel, een nederlaag kon wel eens heel problematisch worden in de strijd om Play-Off I. Met Depoitre en Kandouss bleven alvast twee van de 'geviseerden' op de bank bij de Buffalo's.

LEES OOK: Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

AA Gent opent sterk maar verliest nadien pedalen

De start van de wedstrijd was volledig voor een geestdriftig Standard. Kanga knalde na een prima actie de eerste kans nog ruim over de kooi van Schmidt. Op het kwartier volgde weer een uppercut voor de Rouches: Bodart ging onder een hoekschop door Tissoudali profiteerde door de 0-1 in een leeg doel te koppen.  En toch kreeg Standard even later weer hoop. Yeboah ontsnapte aan de Gentse verdediging en Nurio hing aan de noodrem. Een rode kaart was zijn deel.

Met een man meer had Standard veelvuldig balbezit maar voorlopig bleef het onmondig voor doel. Een flauwe deviatie van Panzo bezorgde de bezoekende doelman weinig problemen. Aan de overzijde mikte Mitrovic via ploegmaat Brown maar nipt voorlangs. Uiteindelijk kreeg de thuisploeg vlak voor rust nog een cadeau in de vorm van een (goedkope) strafschop na handspel. Vanaf elf meter maakte Kanga er 1-1 van.

Vurige Rouches slaan Buffalo's morsdood

Na rust kreeg AA Gent al vroeg een nieuwe mokerslag. De ingevallen Balikwisha stuurde Yeboah het straatje in en vanuit een scherpe hoek verraste hij Schmidt: 2-1. De VAR moest uiteindelijk tussenkomen en oordeelde dat er geen sprake was van buitenspel.

De Buffalo's werden iets voorbij het uur volledig in de touwen geslagen. Een prima Alzate stuurde Kawabe weg en die plaatste de 3-1 al voorbij de bezoekende doelman. Plots was AA Gent volledig los zand en de verdediging werd keer op keer in de rug gepakt. Yeboah profiteerde een tweede keer en zorgde voor de 4-1. De zege voor Standard was een feit maar in het slot zorgde Samoise met een frommelgoal toch nog voor de 4-2. Uiteindelijk werd het een nieuwe uppercut voor Hein Vanhaezebrouck en co, die ongetwijfeld naar de spelleiding zullen wijzen. De Rouches lijken dan weer quasi zeker van de redding.

Scoreverloop:

0-1 (15') Tissoudali, 1-1 (45+7') Kanga (p), 2-1 (55') Yeboah, 3-1 (62') Kawabe, 4-1 (65') Yeboah, 4-2 (80') Samoise

Bijzonderheid:

Nurio (AA Gent) krijgt een rode kaart (18')

Waren de arbitrale beslissingen correct vandaag?

Meest recent

'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

51
51
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

132
132
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

43
43
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

221
221
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

231
231
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

126
126
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

436
436
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

144
144
'Union greep naast pikante transfer bij Anderlecht'

Er staan dit weekend enkele interessante affiches op het programma in de Jupiler Pro League. Zondag ...

169
169
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

124
124
Hayen helemaal de mist in: Boeckx en Degryse zijn keihard

Club Brugge heeft woensdagavond een mokerslag gekregen in de Champions League. Het droomde van ...

211
211
'DAZN vs Pro League: minister eist meteen antwoord'

Het blijft hoogst onduidelijk hoe het nu verder moet met het Belgische voetbal, nadat DAZN dinsdag ...

245
245
KRC Genk mag hopen: van de top naar de krochten van Europa

KRC Genk ontvangt FC Basel in de Cegeka Arena. De Zwitsers waren in het verleden nog ...

114
114
'Masterplan Anderlecht met De Cat: dit ligt op tafel'

Er doen heel veel geruchten de ronde over Nathan De Cat. De 17-jarige middenvelder is dé ...

404
404
Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

De afgelopen weken was er heel veel te doen over de toekomst van Harry Kane. De Britse aanvaller ...

99
99
Seys scherp voor zichzelf en team: "Dramatisch!"

Net als heel Club Brugge speelde ook Joaquin Seys geen goede partij. De blonde linksachter was na de ...

91
91
'DAZN-crash: legt Club Brugge een bom onder de JPL?'

De DAZN-crash heeft het Belgische voetbal volledig in de war gestuurd: het tv-contract ligt aan ...

726
726
Ferdinand lyrisch over Rode Duivel: "Belachelijk goed"

Er spelen heel veel Rode Duivels in topcompetities. Eén van hen is Leandro Trossard. Die kent ...

141
141
Vanaken geeft dé reden voor mindere Champions League-reeks

Club Brugge bakte er niets van tegen Sporting CP. Een terechte 3-0 was een feit. Bij Blauw-Zwart ...

261
261
Club Brugge met de grond gelijk gemaakt: "Zoals in jaren '80"

Club Brugge speelde een povere partij op het veld van Sporting CP. Het ging terecht met 3-0 onderuit ...

309
309
‘Slimste clubs in Europa’: één JPL-topclub in top tien

Union SG is een waanzinnig goed geleide club. De Brusselaars verdienen niets dan lof voor hun ...

175
175
Hayen geeft update over blessure van Jackers

Club Brugge verloor kansloos met 3-0 van Sporting CP. Een verdiende nederlaag voor een matig ...

460
460
Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

368
368
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

318
318

Meer sportnieuws