Vurig Standard bezorgt tienkoppig Gent gigantische mokerslag

227 stemmen
Vurig Standard bezorgt tienkoppig Gent gigantische mokerslag

De kansen van AA Gent om Play-Off I te bereiken kregen vanavond andermaal een stevige knauw. Op Sclessin maakten de Buffalo's een droomstart, die veranderde echter even snel in een waar horrorscenario. Leko en co lijken dan weer op weg naar de redding.

Het water stond Standard ondertussen tot aan de lippen. De Rouches hadden al een aantal maanden betalingsproblemen, sportief stond het nog steeds akelig dicht bij de play-downs. In dat opzicht kregen de Luikenaren eerder vanavond goed nieuws door het verlies van OHL. Ook voor tegenstander AA Gent stond er veel op het spel, een nederlaag kon wel eens heel problematisch worden in de strijd om Play-Off I. Met Depoitre en Kandouss bleven alvast twee van de 'geviseerden' op de bank bij de Buffalo's.

LEES OOK: Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

AA Gent opent sterk maar verliest nadien pedalen

De start van de wedstrijd was volledig voor een geestdriftig Standard. Kanga knalde na een prima actie de eerste kans nog ruim over de kooi van Schmidt. Op het kwartier volgde weer een uppercut voor de Rouches: Bodart ging onder een hoekschop door Tissoudali profiteerde door de 0-1 in een leeg doel te koppen.  En toch kreeg Standard even later weer hoop. Yeboah ontsnapte aan de Gentse verdediging en Nurio hing aan de noodrem. Een rode kaart was zijn deel.

Met een man meer had Standard veelvuldig balbezit maar voorlopig bleef het onmondig voor doel. Een flauwe deviatie van Panzo bezorgde de bezoekende doelman weinig problemen. Aan de overzijde mikte Mitrovic via ploegmaat Brown maar nipt voorlangs. Uiteindelijk kreeg de thuisploeg vlak voor rust nog een cadeau in de vorm van een (goedkope) strafschop na handspel. Vanaf elf meter maakte Kanga er 1-1 van.

Vurige Rouches slaan Buffalo's morsdood

Na rust kreeg AA Gent al vroeg een nieuwe mokerslag. De ingevallen Balikwisha stuurde Yeboah het straatje in en vanuit een scherpe hoek verraste hij Schmidt: 2-1. De VAR moest uiteindelijk tussenkomen en oordeelde dat er geen sprake was van buitenspel.

De Buffalo's werden iets voorbij het uur volledig in de touwen geslagen. Een prima Alzate stuurde Kawabe weg en die plaatste de 3-1 al voorbij de bezoekende doelman. Plots was AA Gent volledig los zand en de verdediging werd keer op keer in de rug gepakt. Yeboah profiteerde een tweede keer en zorgde voor de 4-1. De zege voor Standard was een feit maar in het slot zorgde Samoise met een frommelgoal toch nog voor de 4-2. Uiteindelijk werd het een nieuwe uppercut voor Hein Vanhaezebrouck en co, die ongetwijfeld naar de spelleiding zullen wijzen. De Rouches lijken dan weer quasi zeker van de redding.

Scoreverloop:

0-1 (15') Tissoudali, 1-1 (45+7') Kanga (p), 2-1 (55') Yeboah, 3-1 (62') Kawabe, 4-1 (65') Yeboah, 4-2 (80') Samoise

Bijzonderheid:

Nurio (AA Gent) krijgt een rode kaart (18')

Waren de arbitrale beslissingen correct vandaag?

Meest recent

Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

123
123
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

33
33
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

57
57
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

95
95
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

362
362
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

281
281
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

523
523
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

182
182
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

31
31
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

278
278
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

99
99
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

72
72
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

56
56
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

422
422
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

215
215
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

267
267
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

128
128
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

165
165
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

464
464
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

298
298
Hayen baalt enorm: wéér twee spelers out bij Genk

Nicky Hayen dreigt met KRC Genk naast een Europees ticket te grijpen. De coach krijgt steeds meer ...

269
269
KV Mechelen zonder sleutelpion tegen Club

KV Mechelen zal er in de komende dagen nog alles aan doen om een Europees ticket uit de brand te ...

239
239
Taravel duidelijk over zijn toekomst én RSCA-vertrekkers

Het is crisis bij Anderlecht. Voor de zoveelste keer dit seizoen. Paars-Wit kan een loodzwaar (op ...

312
312
Leko waarschuwt Club voor titelmatch: "Doe normaal"

Donderdagavond kan de titelstrijd in de Jupiler Pro League helemaal beslecht worden. Met een ...

250
250
De Mil brengt goed en slecht nieuws voor loodzwaar tweeluik

AA Gent hoopt om nog een Europees ticket uit de brand te slepen in de komende dagen, maar dat ...

103
103

Meer sportnieuws