Vurig Standard bezorgt tienkoppig Gent gigantische mokerslag

door
Vurig Standard bezorgt tienkoppig Gent gigantische mokerslag

De kansen van AA Gent om Play-Off I te bereiken kregen vanavond andermaal een stevige knauw. Op Sclessin maakten de Buffalo's een droomstart, die veranderde echter even snel in een waar horrorscenario. Leko en co lijken dan weer op weg naar de redding.

Het water stond Standard ondertussen tot aan de lippen. De Rouches hadden al een aantal maanden betalingsproblemen, sportief stond het nog steeds akelig dicht bij de play-downs. In dat opzicht kregen de Luikenaren eerder vanavond goed nieuws door het verlies van OHL. Ook voor tegenstander AA Gent stond er veel op het spel, een nederlaag kon wel eens heel problematisch worden in de strijd om Play-Off I. Met Depoitre en Kandouss bleven alvast twee van de 'geviseerden' op de bank bij de Buffalo's.

LEES OOK: Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

AA Gent opent sterk maar verliest nadien pedalen

De start van de wedstrijd was volledig voor een geestdriftig Standard. Kanga knalde na een prima actie de eerste kans nog ruim over de kooi van Schmidt. Op het kwartier volgde weer een uppercut voor de Rouches: Bodart ging onder een hoekschop door Tissoudali profiteerde door de 0-1 in een leeg doel te koppen.  En toch kreeg Standard even later weer hoop. Yeboah ontsnapte aan de Gentse verdediging en Nurio hing aan de noodrem. Een rode kaart was zijn deel.

Met een man meer had Standard veelvuldig balbezit maar voorlopig bleef het onmondig voor doel. Een flauwe deviatie van Panzo bezorgde de bezoekende doelman weinig problemen. Aan de overzijde mikte Mitrovic via ploegmaat Brown maar nipt voorlangs. Uiteindelijk kreeg de thuisploeg vlak voor rust nog een cadeau in de vorm van een (goedkope) strafschop na handspel. Vanaf elf meter maakte Kanga er 1-1 van.

Vurige Rouches slaan Buffalo's morsdood

Na rust kreeg AA Gent al vroeg een nieuwe mokerslag. De ingevallen Balikwisha stuurde Yeboah het straatje in en vanuit een scherpe hoek verraste hij Schmidt: 2-1. De VAR moest uiteindelijk tussenkomen en oordeelde dat er geen sprake was van buitenspel.

De Buffalo's werden iets voorbij het uur volledig in de touwen geslagen. Een prima Alzate stuurde Kawabe weg en die plaatste de 3-1 al voorbij de bezoekende doelman. Plots was AA Gent volledig los zand en de verdediging werd keer op keer in de rug gepakt. Yeboah profiteerde een tweede keer en zorgde voor de 4-1. De zege voor Standard was een feit maar in het slot zorgde Samoise met een frommelgoal toch nog voor de 4-2. Uiteindelijk werd het een nieuwe uppercut voor Hein Vanhaezebrouck en co, die ongetwijfeld naar de spelleiding zullen wijzen. De Rouches lijken dan weer quasi zeker van de redding.

Scoreverloop:

0-1 (15') Tissoudali, 1-1 (45+7') Kanga (p), 2-1 (55') Yeboah, 3-1 (62') Kawabe, 4-1 (65') Yeboah, 4-2 (80') Samoise

Bijzonderheid:

Nurio (AA Gent) krijgt een rode kaart (18')

Waren de arbitrale beslissingen correct vandaag?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

19
19
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

85
85
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

90
90
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

111
111
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

242
242
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

55
55
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

532
532
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

276
276
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

119
119
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

287
287
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

203
203
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

359
359
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

343
343
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

470
470
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

207
207
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

100
100
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

409
409
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

377
377
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

148
148
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

285
285
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

221
221
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

292
292
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

166
166

Meer sportnieuws