Vurig Standard bezorgt tienkoppig Gent gigantische mokerslag

227 stemmen
Vurig Standard bezorgt tienkoppig Gent gigantische mokerslag

De kansen van AA Gent om Play-Off I te bereiken kregen vanavond andermaal een stevige knauw. Op Sclessin maakten de Buffalo's een droomstart, die veranderde echter even snel in een waar horrorscenario. Leko en co lijken dan weer op weg naar de redding.

Het water stond Standard ondertussen tot aan de lippen. De Rouches hadden al een aantal maanden betalingsproblemen, sportief stond het nog steeds akelig dicht bij de play-downs. In dat opzicht kregen de Luikenaren eerder vanavond goed nieuws door het verlies van OHL. Ook voor tegenstander AA Gent stond er veel op het spel, een nederlaag kon wel eens heel problematisch worden in de strijd om Play-Off I. Met Depoitre en Kandouss bleven alvast twee van de 'geviseerden' op de bank bij de Buffalo's.

LEES OOK: Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

AA Gent opent sterk maar verliest nadien pedalen

De start van de wedstrijd was volledig voor een geestdriftig Standard. Kanga knalde na een prima actie de eerste kans nog ruim over de kooi van Schmidt. Op het kwartier volgde weer een uppercut voor de Rouches: Bodart ging onder een hoekschop door Tissoudali profiteerde door de 0-1 in een leeg doel te koppen.  En toch kreeg Standard even later weer hoop. Yeboah ontsnapte aan de Gentse verdediging en Nurio hing aan de noodrem. Een rode kaart was zijn deel.

Met een man meer had Standard veelvuldig balbezit maar voorlopig bleef het onmondig voor doel. Een flauwe deviatie van Panzo bezorgde de bezoekende doelman weinig problemen. Aan de overzijde mikte Mitrovic via ploegmaat Brown maar nipt voorlangs. Uiteindelijk kreeg de thuisploeg vlak voor rust nog een cadeau in de vorm van een (goedkope) strafschop na handspel. Vanaf elf meter maakte Kanga er 1-1 van.

Vurige Rouches slaan Buffalo's morsdood

Na rust kreeg AA Gent al vroeg een nieuwe mokerslag. De ingevallen Balikwisha stuurde Yeboah het straatje in en vanuit een scherpe hoek verraste hij Schmidt: 2-1. De VAR moest uiteindelijk tussenkomen en oordeelde dat er geen sprake was van buitenspel.

De Buffalo's werden iets voorbij het uur volledig in de touwen geslagen. Een prima Alzate stuurde Kawabe weg en die plaatste de 3-1 al voorbij de bezoekende doelman. Plots was AA Gent volledig los zand en de verdediging werd keer op keer in de rug gepakt. Yeboah profiteerde een tweede keer en zorgde voor de 4-1. De zege voor Standard was een feit maar in het slot zorgde Samoise met een frommelgoal toch nog voor de 4-2. Uiteindelijk werd het een nieuwe uppercut voor Hein Vanhaezebrouck en co, die ongetwijfeld naar de spelleiding zullen wijzen. De Rouches lijken dan weer quasi zeker van de redding.

Scoreverloop:

0-1 (15') Tissoudali, 1-1 (45+7') Kanga (p), 2-1 (55') Yeboah, 3-1 (62') Kawabe, 4-1 (65') Yeboah, 4-2 (80') Samoise

Bijzonderheid:

Nurio (AA Gent) krijgt een rode kaart (18')

Waren de arbitrale beslissingen correct vandaag?

Meest recent

'Opvolger Onyedika: Club gaat strijd om international aan'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Ook voor Raphael ...

42
42
Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder

RSC Anderlecht besloot in aanloop naar de Play-Offs om het seizoen af te werken met ...

63
63
Kvaratskhelia trapt PSG naar titel, Inter voltooit dubbel

Paris Saint-Germain heeft zich op de voorlaatste speeldag van de Ligue 1 tot kampioen gekroond. Een ...

18
18
Arsenal bibbert: winnend City houdt titelstrijd springlevend

Met nog slechts twee speeldagen te gaan is de titelstrijd in de Premier League allerminst voorbij. ...

75
75
Analisten unaniem: 'Vaste Rode Duivel gedumpt voor WK'

Nog twee keer slapen en bondscoach Rudi Garcia maakt bekend welke 26 spelers België zullen ...

127
127
'United wild van Lammens: ingrijpend transferbesluit'

Manchester United maakt komend seizoen zijn comeback in de Champions League en lijk het seizoen te ...

87
87
Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

RSC Anderlecht wil er donderdag alles aan doen om de beker van België veroveren. De Belgische ...

232
232
'Transferschok Lewandowski: kersvers kampioen in de dans'

Nu de landstitel een feit is, kan FC Barcelona zich stilaan kan toeleggen op de voorbereiding op het ...

63
63
WK-selectie Duivels: 'Geen De Cat, wél onverwachte naam'

Het aftellen zit er bijna op: aanstaande vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke Rode ...

413
413
Club krijgt enorme opsteker voor titelclash met Union

Club Brugge maakt zich op voor een levensbelangrijke afspraak. Aanstaande zondag wordt immers de ...

367
367
Taravel geeft finale-selectie vrij: extra boost Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt donderdag een unieke kans om een einde te maken aan de jarenlange droogte. De ...

299
299
'Duidelijkheid voor Lammens: Man Utd kiest coach'

De komende weken zullen alle ogen in de Premier League gericht zijn op de titelstrijd tussen Arsenal ...

82
82
'Napoli wil af van Lukaku: verrassende wending'

Vanuit Napels kwam er woensdag opmerkelijk nieuws. Romelu Lukaku kreeg immers van zijn club ...

150
150
Niemand ziet dit aankomen: plots toptransfer Vermeeren

Arthur Vermeeren wordt overal aan de kant geschoven, maar toch duikt zijn naam op in bijna ...

665
665
'Pocognoli ziet eerste Belgische pion vertrekken'

Sébastien Pocognoli verruilde in oktober Union voor AS Monaco, maar een enorm succes is die ...

42
42
Albert beschermt Anderlecht-pion: "Gebrek aan respect"

Anderlecht zal donderdagnamiddag alles uit de kast halen om de Croky Cup te pakken. Het snakt immers ...

124
124
'Openda geeft groen licht: transfer in de maak'

De voorbije jaren was Loïs Openda een vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar het ...

77
77
Godts tegenover Saibari en Antwerp-lieveling voor prijs

Vrijdag zal blijken of Rudi Garcia plaats heeft in zijn WK-selectie voor Mika Godts. De 20-jarige ...

30
30
Revanche op Anderlecht? Hubert oordeelt

Donderdagnamiddag staat er nog eens een Brusselse derby op het programma. Dat wordt niet zomaar een ...

102
102
'Standard krijgt mokerslag en moet mercato op'

Drie speeldagen voor het einde is Standard nog steeds volop in de running voor een Europees ticket. ...

203
203
Burgess houdt druk weg bij Union voor bekerfinale

Union kan zich donderdagnamiddag verzekeren van al de derde prijs op drie jaar tijd. Nadat het twee ...

92
92
Glen De Boeck wordt intens gemist: bericht raakt iedereen

Enkele maanden geleden werd de voetbalwereld plots heel stil bij het overlijden van voormalig ...

181
181
Genk geeft cruciale blessure-update Heymans/Karetsas

KRC Genk moet in de komende weken vol aan de bak om alsnog de Europe Play-Offs te winnen. In aanloop ...

99
99
'Nationaal recordbod richting Club: duizelingwekkende cijfers'

Dat Club Brugge komende zomer opnieuw miljoenen gaat verdienen op de transfermarkt, staat inmiddels ...

720
720
Garcia houdt adem in: sterkhouder in allerijl naar België

Binnen minder dan een maand gaat het wereldkampioenschap officieel van start. Het wordt de komende ...

216
216

Meer sportnieuws