'Antwerp hangt pittig prijskaartje rond gegeerde Keita'

door
'Antwerp hangt pittig prijskaartje rond gegeerde Keita'

Antwerp FC plaatste zich donderdagavond voor de finale van de Croky Cup. De Great Old blijft dus in de running om voor het tweede seizoen op rij met een hoofdprijs aan de haal te gaan. Desondanks dreigt het komende zomer opnieuw een sterkhouder te verliezen.

Sinds Paul Gheysens de club in handen kreeg, maakte Antwerp een indrukwekkende opmars richting de top van het Belgische voetbal. Vorig kalenderjaar leidde dat tot een ongezien hoogtepunt. RAFC kroonde zich tot landskamioen, won de Beker van België, pakte en passant de Supercup mee en vierde zijn debuut in de Champions League.

Maar die sportieve successen hadden natuurlijk wel een serieus prijskaartje. De winst was dan ook te beperkt om de enorme kosten te dekken en Gheysens, die bovendien financiële klappen incasseerde bij enkele van zijn bedrijven, kon natuurlijk niet blijven bijsteken. Bijgevolg werd in januari al de tering naar de nering gezet.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Recorddeal Karetsas, knaltransfer Keita'

Uitverkoop op middenveld

Zo werd goudhaantje Arthur Vermeeren voor een recordsom aan Atlético Madrid verkocht. Een halfjaartje vroeger dan oorspronkelijk gepland. Maar zijn opbrengsten, samen met de verdiensten in de CL, hielpen wel om de cijfers ietwat in evenwicht te brengen. Desondanks wordt in de zomer allicht nog een sterkhouder te gelde gemaakt.

Coach Mark van Bommel liet onlangs immers nog verstaan dat de kans klein is dat Mandela Kieta volgend seizoen nog op de Bosuil speelt. De controlerende middenvelder liet dan ook al heel wat mooie dingen zien bij de Great Old. Bovendien is hij inmiddels international en op zijn 21ste heeft Keita nog heel wat groeimarge.

Ruim 15 miljoen gevraagd

Eerder deze week raakte bekend dat hij op de verlanglijst zou staan bij onder meer Manchester United. Ook vanuit Spanje en Italië zou belangstelling heersen. Maar de gegadigden zullen wel fors moeten dokken. Antwerp betaalde zelf zo'n 7.8 miljoen euro om Keita definitief over te nemen van OH Leuven. De Great Old zou bij een verkoop minstens het dubbele verlangen, zo meldt Gazet van Antwerpen. Een bod van zo'n 10 miljoen euro is dus ruim onvoldoende.

Zou u Keita op dit moment meepakken naar het EK met de Duivels?

Meest recent

'Klok tikt in Anderlecht: gesprekken De Cat on hold'

De zoektocht naar een nieuwe technisch directeur sleept aan, en dus dreigen ook een paar prangende ...

12
12
Kompany in de wolken: enorme boost voor Real-clash

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

17
17
Transfervrij vertrek Hazard? 'Anderlecht onderneemt actie'

RSC Anderlecht is bijna twee maanden na het vertrek van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een ...

142
142
Garcia helemaal overtuigd: Duivel dwingt WK-basisplaats af

De Rode Duivels vertoefden tijdens de huidige interland-break op Amerikaanse bodem voor een stage en ...

240
240
Geen perfecte week Belgische beloften: Jong Oranje wint nipt

De nationale beloften hebben hun interland-break niet bepaald met een goed gevoel kunnen afsluiten. ...

65
65
'Club Brugge perplex: Tresoldi legt transferwens neer'

Nicolo Tresoldi is de voorbije weken helemaal ontploft bij Club Brugge. Maar die goede prestaties ...

412
412
"Missen als kiespijn" - Tielemans krijgt tik om de oren

De Rode Duivels hebben vertrouwen getankt tijdens hun eerste oefenwedstrijd in aanloop naar het WK. ...

251
251
De Ketelaere onder vuur: Garcia’s geduld staat op springen

Charles De Ketelaere wil diepe spits zijn bij de Rode Duivels. Rudi Garcia blijft hem ook in die rol ...

84
84
Couckes misslag: golf van verontwaardiging na sluiting

Voor Marc Coucke blijft het moeilijk om de negatieve stroom te keren. De ondernemer, die ook ...

54
54
Lukaku maakt brokken: nieuwe plottwist in Napoli-soap

Ook zonder Romelu Lukaku troffen de Rode Duivels vijf keer raak tegen de VS. Terwijl het af te ...

101
101
Club Brugge versus AA Gent: bom ontploft in Pro League

Aan de vooravond van de Algemene Vergadering staan de zenuwen weer straksgespannen in de Pro League. ...

317
317
AA Gent licht optie: revelatie nóg langer op post?

Dankzij een knappe eindspurt neemt AA Gent straks deel aan de Champions' Play-Offs. Een van de ...

81
81
'De Cat grof wild: Bayern opent bod, kapers op de kust'

Nathan De Cat vierde zaterdag op amper 17-jarige leeftijd al zijn debuut bij de Rode Duivels. De ...

312
312
KRC Genk betaalt dure flops cash: De Condé onder vuur

KRC Genk greep naast de top zes en mag, ondanks de geslaagde campagne in Europa, dus gerust spreken ...

791
791
'Kompany transfermarkt op: routinier verlaat Bayern'

Vincent Kompany smeedde het voorbije anderhalf jaar bij Bayern München een ijzersterk elftal, ...

42
42
'Club Brugge casht weer: strijd om Seys is helemaal los'

Club Brugge kreeg vorige zomer al te maken met een leegloop en dat zal na dit seizoen wellicht ...

285
285
Ancelotti bevestigt zeer opvallende naam in WK-kern Brazilië

Het wordt uitkijken wie komende zomer in de Verenigde Staten, Canada en Mexico de wereldtitel zal ...

56
56
'Genk hakt knoop door over nieuwe CEO'

Bij KRC Genk viel er maandag verrassend nieuws te rapen. De club kondigde aan dat de samenwerking ...

281
281
'Nieuwe domper voor Malick Fofana'

Voor de stage van de Rode Duivels in de Verenigde Staten moest Rudi Garcia stevig puzzelen. Hij zag ...

82
82
Bounida beroert: Nederlanders hard voor Duivels én Marokko

De Rode Duivels zien weer een groot talent wegvallen voor de toekomst. Nadat hij eerder dit seizoen ...

262
262
Nainggolan pakt uit met opvallend nieuw project

Sinds januari maakt Radja Nainggolan het mooie weer bij Patro Eisden, dat hem kon weglokken bij ...

41
41
'Onthuld: om deze reden speelt De Bruyne niet naast Messi'

Kevin De Bruyne vertoeft momenteel met de Rode Duivels op stage in de Verenigde Staten. Daarmee ...

92
92
'Tottenham verbaast: topcoach stapt meteen in'

Tottenham beleeft een rampzalig seizoen, dat alleen maar van kwaad naar erger lijkt te gaan. Het ...

157
157
'Tedesco wil nu ook Genk beroven'

Nadat hij opzijgeschoven werd als bondscoach van de Rode Duivels, ging Domenico Tedesco dit seizoen ...

417
417
'Straffe wending: Tresoldi alsnog naar WK?'

Bij Club Brugge is Nicolo Tresoldi momenteel 'hot'. De spits scoort de laatste weken aan de lopende ...

252
252

Meer sportnieuws