Gastland Ivoorkust pakt Africa Cup na ommekeer tegen Nigeria

door
Gastland Ivoorkust pakt Africa Cup na ommekeer tegen Nigeria

De voorbije weken zorgde de Africa Cup al voor heel wat spektakel en ook de finale heeft weer voor een opmerkelijk scenario gezorgd. Gastland Ivoorkust wist uiteindelijk de beker in de wacht te slepen na een knappe comeback in de finale tegen Nigeria. De Ivorianen haalden nog een achterstand op en wonnen met 2-1.

De twee finalisten waren elkaar in de groepsfase al eens tegengekomen. Toen trokken de Nigerianen aan het langste eind met 0-1. Daarna werd het echter nog een woelig toernooi voor beide teams. Ze moesten in de eindafrekening van hun poule het nietige Equatoriaal-Guinee laten voorgaan, terwijl Ivoorkust zelfs zijn bondscoach ontsloeg nadat ze pas als slechtste van de derdes doorstootten.

Ivoorkust zet scheve situatie recht

Sindsdien groeiden beide landen echter in het toernooi. Nigeria schakelde in de halve finale het Zuid-Afrika van Hugo Broos uit en kwam ook in de finale op voorsprong. Zeven minuten voor rust kopte aanvoerder en gewezen AA Gent-verdediger William Troost-Ekong de openingsgoal op het bord.

Ivoorkust moest aan de bak en ging na rust op zoek naar de gelijkmaker. Het kon daarbij rekenen op een sterke Simon Adingra. Iets voorbij het uur schilderde de voormalige Unionist de bal op het hoofd van Kessié en die kopte de Elefanten weer langszij. 

Haller zorgt voor delirium

Tien minuten voor tijd speelde Adingra opnieuw een hoofdrol. Hij dropte de bal opnieuw in de zestien, waar Haller uitstekend voor zijn man kwam en Ivoorkust een delirium bezorgde. Nigeria had immers geen antwoord meer in huis en dus schrijft Ivoorkust voor de vierde keer de Africa Cup bij op zijn palmares.

Ook Lazare Amani mocht nog even komen meevieren, want de middenvelder van Union mocht in blessuretijd nog invallen bij de Ivorianen. Bij Nigeria speelde Antwerp-middenvelder Yusuf in de laatste tien minuten nog mee, Onyedika (Club Brugge) bleef de hele wedstrijd op de bank.

POLL: Verdiende zege voor Ivoorkust?

Meest recent

'Xabi Alonso vraagt meteen om transferbom bij Real'

Real Madrid strijdt momenteel nog volop voor de Spaanse titel, toch is het bij de Koninklijke ook al ...

4
4
Tzolis dankt één specifieke ploegmaat na nieuwe glansrol

Christos Tzolis is momenteel bezig aan zijn allereerste campagne in de Champions' Play-Offs en die ...

35
35
Anderlecht-doublure valt hard door de mand: 4 op 10

RSC Anderlecht tankte donderdagmiddag een extra portie vertrouwen voor de bekerfinale door met 1-3 ...

160
160
'Titanenstrijd City en Bayern voor dé zomertransfer van 2025'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

89
89
Club-smaakmaker peuzelt Gent op: "Beste speler van het land"

Club Brugge kreeg donderdagnamiddag de kans om voorlopig beslag te leggen op de leidersplaats in de ...

334
334
Viva Romeo: Club vermorzelt op Jan Breydel zwalpend AA Gent

Ook Club Brugge mag met veel vertrouwen toeleven richting de bekerfinale. Een oppermachtig ...

109
109
Straffe taal Hasi doet Club Brugge bibberen

Zondag staat de bekerfinale tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma. Eerst moet er ...

732
732
Ulderink maakt Antwerp genadeloos met de grond gelijk

Royal Antwerp FC kon de strijd om plek 4 weer spannend maken, maar The Great Old ging roemloos ten ...

372
372
Fans Club Brugge kunnen ogen niet geloven: "Wij zijn het beu!"

Club Brugge neemt het in het Jan Breydelstadion op tegen KAA Gent namens de Champions Play-Offs. ...

246
246
Deze uitspraak van Vertonghen laat RSCA-supporters watertanden

RSC Anderlecht kende een goede generale repetitie voor de bekerfinale van komende zondag tegen Club ...

164
164
Antwerp-verkoop in stroomversnelling? ‘Kandidaten bekend'

Paul Gheysens krijgt klappen met zijn bedrijf Ghelamco. Uit de jaarcijfers is gebleken dat er nog ...

567
567
Nieuwe diamant Anderlecht: ‘Deze wél met respect behandelen’

RSC Anderlecht won met 1-3 op het veld van Royal Antwerp FC en Paars-Wit lijkt de vierde plek zo ...

123
123
Ferme twijfels over De Ketelaere, wat is er aan de hand?

Charles De Ketelaere stond vorig jaar plots aan de top. Met Atalanta was de Rode Duivel enorm ...

152
152
Antwerp-fans woedend: “Slechtste transfer dit jaar!”

Royal Antwerp FC hoopte de strijd om plek 4 nieuw leven in te blazen, maar RSC Anderlecht deed een ...

260
260
Perfect voorgerecht: Paars-Wit overvleugelt pover Antwerp

Hasi gokte vandaag stevig met een B-elftal op de Bosuil, die zet pakte echter geweldig uit. Een meer ...

111
111
Club Brugge - KAA Gent plots uitgesteld, opstellingen bekend

Club Brugge en KAA Gent bekampen elkaar in de Champions Play-Offs. Blauw-Zwart strijdt nog volop ...

289
289
Croky Cup: op deze tv-zenders kan je de finale bekijken

Zondagavond staat de eerste hoofdprijs in het Belgische voetbalseizoen op het spel. Terwijl de ...

270
270
Mogelijke overname Antwerp: CEO schept klaarheid

Bij Antwerp konden ze donderdag uitstekend nieuws melden, want eindelijk staan alle lichten op groen ...

199
199
Fans ergeren zich mateloos aan Antwerp-Anderlecht

De zevende speeldag in de Champions' Play-Off wordt donderdagmiddag geopend met een kraker tussen ...

259
259
'Totale verrassing bij Anderlecht: transferlicht toch op groen'

Anderlecht strijdt nog volop om de vierde plaats in de Jupiler Pro League en speelt zondag nog de ...

365
365

Meer sportnieuws