Anderlecht haalt eigen Dani Alves: ‘longen als een paard’

door
Anderlecht haalt eigen Dani Alves: ‘longen als een paard’

Mohamed Bouchouari hoopt zich te bewijzen op winterstage in Tunesië. De Marokkaanse Belg is al 23 jaar en hij speelde nog geen enkele wedstrijd voor het eerste elftal van Anderlecht.

De rechtsback hoopt te profiteren van de blessure van Killian Sardella om zich in Tabarka de picture te spelen van Brian Riemer.

Bouchouari maakte twee seizoenen geleden indruk tijdens zijn uitleenperiode bij FC Emmen in de Eredivisie. Door zijn sterke fysieke en technische kwaliteiten kan Bouchouari omschreven worden als een type Daniel Alves.

LEES OOK: “Rare kronkels” – Hasi afgerekend bij Anderlecht

Bouchouari (23) wil doorbreken bij eerste ploeg Anderlecht

Tijdens de winterstage in Tunesië besteedt Anderlecht bijzondere aandacht aan zijn jonge spelers. Verschillende RSCA Futures-spelers, waaronder Robbie Ure, Mohamed Bouchouari, Youri Lapage, Lucas Lissens, Luca Monticelli en Tristan Degreef, zijn aanwezig in Tabarka.

Deze kans biedt de youngsters een unieke mogelijkheid om indruk te maken op hoofdcoach Brian Riemer, in de hoop om definitief deel uit te maken van de A-kern. Mohamed Bouchouari, een aanvallende rechtsback, kan fungeren als back-up voor Louis Patris, die zelf invaller is voor de geblesseerde Killian Sardella.

Hoewel Bouchouari al 23 jaar is en een vaste waarde bij RSCA Futures, wacht hij nog steeds op zijn debuut in de A-kern. Desondanks koestert de ambitieuze Marokkaans-Belgische speler nog altijd de hoop om door te breken bij het eerste elftal van Sporting.

“Ik keerde terug naar Anderlecht met de ambitie om via de RSCA Futures door te breken bij de eerste ploeg”, zei Bouchouari in november aan Het Nieuwsblad.

Anderlecht zet proefperiode Bouchouari om in profcontract

Mohamed Bouchouari genoot (een deel) van zijn jeugdopleiding bij Anderlecht, maar in 2020 beproefde hij zijn geluk bij het Luxemburgse F91 Dudelange.

De offensief ingestelde rechtsachter speelde toen 14 Europese wedstrijden, waaronder in de Europa League en in de kwalificatie voor de Champions League, maar enkele maanden later keerde hij uiteindelijk terug naar Brussel.

Bouchouari trainde sinds begin 2021 mee met de A-kern van Sporting, en daar maakte hij indruk met zijn creativiteit en technische kwaliteiten. Na een proefperiode kreeg hij vervolgens een profcontract tot medio 2024 bij Anderlecht.

Bouchouari werd in eerste instantie niet beschouwd als een rechtstreekse aanwinst voor het eerste elftal van Anderlecht, maar hij mocht wel zijn kunnen bewijzen bij de RSCA Futures.

Voor jonge spelers is het doorgaans niet gemakkelijk om zich snel te onderscheiden in de Proximus Challenger League, want vooral op fysiek vlak wordt er leergeld betaald : leuke voetballers zijn niet per se goede voetballers.

Om zich beter in de kijker te kunnen spelen, en om zich beter te kunnen ontwikkelen op een hoger niveau, verkaste Bouchouari daarom in de zomer van 2022 op uitleenbasis naar FC Emmen.

Omgevormde aanvaller heeft longen als een paard

Mohamed Bouchouari heeft uitstekend gepresteerd in zijn avontuur in de Eredivisie. Onder coach Dick Lukkien telden slechts zes veldspelers meer speelminuten dan Bouchouari bij FC Emmen, waarbij de toen 21-jarige speler doorgaans de basis startte.

Ondanks dat FC Emmen zich in een benarde situatie bevond en uiteindelijk ook degradeerde, heeft Bouchouari zich toch weten te onderscheiden in Nederland. Lukkien uitte zich ook tevreden over de bijdrage van Bouchouari en in een interview met RTV Drenthe sprak de coach van FC Emmen lovende woorden over de huurling.

“Mohamed is omgevormd tot back en hij heeft veel dynamiek in zijn spel. Hij kan verdedigen en aanvallen en heeft longen als een paard.”

Bouchouari werd gevormd als flankaanvaller, maar tijdens zijn postformatie werd hij een paar linies teruggetrokken. Daarom levert Bouchouari op erg regelmatig basis aanvallende impulsen op de rechtsback, waarmee hij het verschil kan maken en de tegenstander in grote problemen brengt.

Hij is bovendien tweevoetig en hij kan ook op de linkerkant uit de voeten.

Bouchouari is een vleugelback à la Dani Alves

Objectief gezien behoorde Mohamed Bouchouari in het seizoen 2022/23 zelfs tot een van de beste aanvallende backs van de Eredivisie. Op het defensief gebied moest hij nog veel leergeld betalen, met een gestalte van 1 meter 70 is vooral de duelkracht een groot probleem, maar offensief is zijn profiel meer dan gemiddeld.

De Nederlandse competitie kende toen veel toppers op de back-posities zoals Devyne Rensch (Ajax), Milos Kerkez (AZ Alkmaar) en Jordan Teze (PSV Eindhoven), maar toch wist Bouchouari zich te onderscheiden.

En dat uitsluitend op het offensief gebied uiteraard, hij wordt niet voor niets omschreven als een vleugelback à la Dani Alves. Bouchouari was zelfs de offensief regelmatigste back van de Eredivisie en hij ondernam ook het meeste dribbels per wedstrijd.

Daarnaast telde hij het meest geslaagde offensieve duels en de meeste balcontacten in de box. Bij het aantal doelpogingen, voorzetten en versnellingen met de bal aan de voet per wedstrijd, stond hij mooi in de top vijf van alle backs van de Nederlandse competitie.

🔥 Wat iedereen nu leest

'Bom in Manchester: 200 miljoen voor Vinícius'
'Bom in Manchester: 200 miljoen voor Vinícius'
'CDK-deal pakt dramatisch uit voor Jashari'
'CDK-deal pakt dramatisch uit voor Jashari'

Bouchouari moet zijn kans krijgen in de eerste ploeg

Meest recent

“Rare kronkels” – Hasi afgerekend bij Anderlecht

Besnik Hasi kent geen gemakkelijke competitiestart bij RSC Anderlecht. Met een 6 op 6 in de Jupiler ...

21
21
'Gent wil stunten: toptransfer met grote naam'

KAA Gent moet nog op stoom komen, maar afgelopen speeldag pakte het wel de eerste driepunter van het ...

79
79
'Deze Rode Duivel is binnen 4 jaar 100 miljoen waard'

Jorthy Mokio wordt gezien als één van de grootste Belgische talenten van het moment. ...

34
34
Luiz slaat iedereen met verstomming met Europese transfer

Bijzonder straf transfernieuws. Kennen jullie de Braziliaanse verdediger David Luiz nog? De ...

30
30
Explosieve druk op Hasi: 'Anders is het zware crisis'

RSC Anderlecht won van Cercle Brugge en staat alleen aan de leiding. In principe zou dat niet mogen ...

177
177
PSV-fan Van Gerwen slaat keihard terug na liefdesbom

Het waren ronduit verschrikkelijke maanden voor topdarter Michael van Gerwen. The Green Machine ...

68
68
Janssen weet het zeker: "Zij zijn een titelkandidaat"

Bij Royal Antwerp FC pakten ze een twee op zes tegen Union SG en KRC Genk. Resultaatgewijs niet top, ...

202
202
'AA Gent stoomt door en strikt ex-speler van Tottenham'

AA Gent won dit weekend met 1-0 van La Louvière. Een zege die heel veel deugd deed in de ...

225
225
Vandenbempt waarschuwt Club: "Dat is verontrustend"

Club Brugge moet woensdag aan de bak tegen RB Salzburg. De Bruggelingen moeten dan wel een stuk ...

445
445
Camara verrast iedereen met héél verrassende uitspraak

RSC Anderlecht is na twee speeldagen alleen leider in de Jupiler Pro League. De Brusselaars wonnen ...

216
216
UEFA loting: potentiële tegenstanders Belgische clubs bekend

Maandagmiddag wordt in het Zwitserse Nyon geloot voor de laatste voorrondes van de Europese ...

343
343
Club met zorgen vlieger op: Degryse duidt achilleshiel aan

Club Brugge trekt deze week naar Oostenrijk voor de start van de Europese campagne tegen RB ...

425
425
Anderlecht-nieuwkomer pakt uit met liefdesverklaring

Adriano Bertaccini heeft zijn debuut bij RSC Anderlecht niet gemist. Tijdens zijn eerste ...

277
277
'KVM verliest smaakmaker: transfer Storm in stroomversnelling'

KV Mechelen boekte vrijdag een straffe stunt en won op eigen veld met 2-1 van Club Brugge. Nikola ...

215
215
Club begrijpt er niets van: Ordoñez ontploft

Joel Ordonez leek de volgende miljoenenklapper van Club Brugge te worden, met topclubs als Marseille ...

1143
1143
Napoli verliest opnieuw: oordeel over De Bruyne unaniem

Binnen een drietal weken trekt het nieuwe seizoen in de Serie A zich op gang. Titelverdediger SSC ...

458
458
Oud-ref velt oordeel: Antwerp bestolen op veld KRC Genk?

KRC Genk en Antwerp FC deelden zondagmiddag de punten na een behoorlijk aangename partij: 1-1. Op ...

499
499
'Climax eindelijk in zicht: totale ommezwaai rond Jashari'

Club Brugge begint woensdagavond in Salzburg aan zijn campagne in de voorrondes van de ...

1585
1585
'Netelige situatie Anderlecht: Dolberg in vieze papieren'

Na een degelijke eerste helft en een veel mindere tweede periode, won RSC Anderlecht zondag met 0-2 ...

543
543
Vrancken ziet probleem bij STVV: "Dat missen we nog"

Na twee speeldagen is Anderlecht het enige team dat nog met het maximum van de punten pronkt in de ...

145
145
'Club Brugge wil verrassen met komst Franse parel'

Club Brugge blikt terug op een pijnlijk weekend, want het ging vrijdagavond verassend met 2-1 ...

844
844
'Antwerp droomt: deal van 20 miljoen op komst'

Antwerp begon het seizoen met een twee op zes, maar na wedstrijden tegen Union en Genk is dat lang ...

321
321
Complete afgang OHL: "Ik ben beschaamd"

De tweede speeldag in de Jupiler Pro League kende meteen enkele opvallende resultaten. Zo haalde ...

180
180
'Genk heeft spraakmakende transfer helemaal beet'

Voor KRC Genk is het seizoen niet begonnen zoals gehoopt. Het verloor op de openingsspeeldag van ...

538
538
Pocognoli trekt straffe conclusie na demonstratie Union

Terwijl Club Brugge dit weekend zijn eerste nederlaag leed en ook Genk slechts één op ...

179
179

Meer sportnieuws