KV Oostende reageert op geruchten over nakend faillissement

door
KV Oostende reageert op geruchten over nakend faillissement

Het gaat niet goed met KV Oostende, dat is een publiek geheim. De kustploeg degradeerde vorig seizoen uit de Jupiler Pro League en staat dit seizoen ook in de Challenger Pro League onderin het klassement. Maar eerder nog dan de sportieve malaise dreigt hun benarde financiële situatie KVO ten onder te brengen.

De voorbije maanden werd alsmaar meer gespeculeerd over een nakend faillissement, want een overname sleept aan en de huidige Amerikaanse eigenaars zijn niet zinnens om nog geld in de club te pompen. Er gingen zelfs geruchten dat KVO de wedstrijd van komende zondag tegen Zulte Waregem zonder publiek zou moeten gaan afwerken, wegens geen geld om de kosten daarvan te dekken.

KVO in overlevingsmodus

Dat wordt nu echter formeel ontkend vanuit Oostende, dat in een statement laat weten dat er zondag gewoon met supporters gespeeld zal worden. Al schetst CEO Benjamin Ehresmann toch een weinig veelbelovend plaatje van de huidige situatie bij Oostende.

"Eerst en vooral betreuren wij dat interne keuken naar buiten wordt gebracht. Niemand heeft daar baat bij", begint hij zijn betoog. "Daar staat tegenover dat het geen geheim is dat we op dit moment in overlevingsmodus zitten. De wedstrijd van zondag aanstaande kan echter plaatsvinden in normale omstandigheden. Dat wil zeggen met stewards, met horeca, met alles."

Match tegen Zulte Waregem gaat normaal door

"Betekent dit dat onze langetermijnproblemen zijn opgelost? Zeker niet maar mocht ik er niet meer in geloven, zou ik hier ook niet meer zijn, geloof me", probeert hij wel optimistisch te blijven. "We blijven ALLEMAAL werken aan oplossingen opdat deze club een stabiele financiële en sportieve toekomst heeft. Dat zijn we verplicht aan alle fans, sponsors, werknemers, vrijwilligers, …"

Het wordt dus afwachten hoe lang KVO het hoofd nog boven water kan houden, maar een structurele oplossing lijkt er alleen te kunnen komen met een overname. De nieuwe eigenaar zal dan ook het stadionprobleem moeten oplossen, want de torenhoge huur die Oostende daarvoor aan Marc Coucke moet betalen hangt als een molensteen rond hun nek.

JOUW MENING TELT:
Zal KV Oostende nog het einde van het seizoen halen?

Meest recent

'Droomaanwinst Kompany: Bayern laat zich niet afwimpelen'

Na de 10-zege tegen Auckland City, maakt Bayern München zich op voor zijn tweede partij op het ...

44
44
'Antwerp in dubio: ook naam JPL-trainer doet de ronde'

Binnen een week hervat ook Antwerp FC de trainingen in functie van het komende seizoen. Maar ...

161
161
'Liverpool heeft wéér prijs: transfersom van 45 miljoen'

Liverpool FC legde afgelopen seizoen beslag op de 20ste landstitel uit zijn clubgeschiedenis, maar ...

31
31
Beerschot in de wolken: goudhaantje tekent tot medio 2028

Beerschot VA degradeerde in de voorbije campagne op troosteloze wijze uit de Jupiler Pro League. ...

31
31
"Grootste Belg ooit" - ook voetbalwereld eert jarige Merckx

De Belgische sportwereld vierde dinsdag de verjaardag van één van zijn grootste ...

25
25
'Blockbuster-transfer Barça: jaarsalaris van 12 miljoen'

Een aantal van de meest gegeerde spelers van Europa zal deze zomer van club veranderen. Florian ...

50
50
'Leoni richting exit bij Anderlecht: opvallende JPL-transfer'

RSC Anderlecht zal komend seizoen vroeg voor een eerste piek moeten zorgen vanwege de Europese ...

411
411
'Antwerp pusht voor nieuwe coach: verrassend plan op tafel'

De trainersvacatures in de Jupiler Pro League zijn bijna ingevuld, nog één ploeg is ...

480
480
'Genadeloze Guardiola dumpt volgende grote naam'

Woensdagavond begint Manchester City aan zijn campagne op het WK voor clubteams tegen het ...

202
202
'AA Gent en KV Mechelen gaan transferstrijd aan'

AA Gent en KV Mechelen speuren naar versterking en beide ploegen kruisen de degens. De twee ...

188
188
'Leeds United zet absolute JPL-smaakmaker op shortlist'

De voetbalinfluencers strijden om de transfernieuwtjes en alles gebeurt bijzonder snel. Ze moeten ...

72
72
Wirtz 130 miljoen euro? Zijn vriendin is de échte parel

In verschillende media duikt het bericht op dat Florian Wirtz deze week, wellicht vrijdag, wordt ...

81
81
Straffe exitdeal in zicht: Club Brugge zet de kassa klaar

Na drie seizoenen lijkt het doek te vallen voor een van de opvallendste aanvallers van Club ...

593
593
Fluminense laat Dortmund bibberen en beven op WK voor clubs

Om 18 stond op het WK voor clubs de match tussen Fluminense en Borussia Dortmund op het programma. ...

46
46
Lierse SK shopt in Noorwegen en ziet clubicoon vertrekken

Lierse SK is een traditieclub pur sang in het Belgische voetbal. De club uit de Challenger Pro ...

45
45
Beerschot heeft er Belgische versterking bij

Beerschot kan de nodige versterking gebruiken als ze komend seizoen snel willen promoveren naar de ...

178
178
STVV vindt akkoord en stelt ex-Rode Duivel voor

Bij STVV gaan ze voor een stabiel seizoen. De technische staf oogt ondertussen heel kwaliteitsvol. ...

107
107
Union SG slaat toe met eerste zomertransfer

Landskampioen Union SG maakte vandaag bekend dat Isaac Promise bijtekende tot medio 2029 en dus nog ...

135
135
'Standard, STVV & KV Mechelen vechten om CPL-sensatie'

Zoals gebruikelijk belanden de Belgische clubs ook nu geregeld in mekaars vaarwater op de ...

360
360
'Club Brugge verlegt grenzen: recordtransfer nadert'

Ook deze zomer zullen helaas weer heel wat smaakmakers de Belgische velden verlaten, maar hét ...

765
765
Witte rook in Westerlo: opvolger Simons voorgesteld

Zoals verwacht nam Westerlo maandag afscheid van Timmy Simons. Ondertussen maakten de Kemphanen ook ...

97
97
KV Mechelen maakt opvallende aanwinst wereldkundig

Terwijl de Belgische eersteklassers langzaam maar zeker de trainingen hervatten draait ook de ...

146
146
Antwerp shopt bij derdeklasser, Anderlecht legt doelman vast

In Youth We Trust is al lang geen uitzondering meer, want zowat alle Belgische topclubs trekken ...

340
340
'Witte rook in Genk: De Condé strikt eerste zomeraanwinst'

KRC Genk wil deze zomer vooral inzetten op continuïteit, al lijkt een exit van pakweg Tolu ...

872
872
Grote kuis bij AA Gent: Baro dumpt vier meubelstukken

Na een ronduit rampzalig einde van het seizoen gaat Sam Baro met de grove borstel tekeer bij AA ...

302
302

Meer sportnieuws