De Condé gooit groot transferdoel KRC Genk op tafel

891 stemmen
De Condé gooit groot transferdoel KRC Genk op tafel

KRC Genk heeft tot dusver een redelijk tegenvallend seizoen achter de rug. Maar de vicekampioen is nog lang niet volledig uitgeteld voor de landstitel. Om toch een rol in de titelstrijd te gaan spelen, werd de winterse mercato alvast aangevat met een duidelijk plan.

Voor Racing werd het voorlopig een seizoen om snel te vergeten. De vicekampioen sneuvelde glansloos in Europa en werd uit de Croky Cup geknikkerd door het noodlijdende KV Oostende. In de competitie bedraagt de achterstand op leider Union SG dan weer 14 punten na 20 speeldagen.

Nochtans werd Genk voor het seizoen bij de absolute titelfavorieten gerekend. Op het vertrek van Mike Trésor na, werd de kern die vorig seizoen net geen kampioen werd immers intact gehouden. In principe is er dus voldoende kwaliteit aanwezig.

LEES OOK: KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Selectie behouden

Het plan van Genk is dan ook duidelijk in januari. Zo laat sportieve baas Dimitri De Condé aan Sporza verstaan dat het heel houden van de huidige selectie de voornaamste doelstelling is. Zeker de sterkhouders moeten aan boord blijven.

Eerder raakte al bekend dat voor een beperkt aantal spelers een uitzondering gemaakt kan worden. Voor Gerardo Arteaga bijvoorbeeld. Maar Racing zal de Mexicaanse back enkel laten gaan als het bod toereikend is én er zicht is op een directe vervanger.

Gegeerde El Khannouss

Nochtans kunnen ook andere jongens, zoals een Bilal El Khannouss, rekenen op de nodige interesse. Maar over hen kan ten vroegste pas komende zomer gesproken worden. "Ons doel in januari is steeds om de groep zo veel mogelijk bij elkaar te houden. We weten dat er aan de mouw getrokken bij wat jongens, maar het doel blijft om ze hier te houden. Er gaat niemand van de grote talenten, zoals El Khannous, vertrekken", aldus De Condé.

Met zijn huidige kern moet Genk minstens de top 2 kunnen halen ...

Meest recent

Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

110
110
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

159
159
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

38
38
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

286
286
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

332
332
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

212
212
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

35
35
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

161
161
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

393
393
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

251
251
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

580
580
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

168
168
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

219
219
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

485
485
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

372
372
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

627
627
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

575
575
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

218
218
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

663
663
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

175
175
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

236
236
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

245
245
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

137
137
'Oplapwerk en enorm dilemma voor Garcia met Duivels-ster'

De confrontatie met Senegal werd woensdagavond een thriller voor de Rode Duivels. Die leverde ...

255
255
Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

592
592

Meer sportnieuws