Vergoote geeft tekst en uitleg bij discutabele penalty Club

door
Vergoote geeft tekst en uitleg bij discutabele penalty Club

Dé topper van de kerstspeeldag eindigde dinsdagavond op een puntendeling. Zo hielden Club Brugge en Union SG het na een intense partij op een 1-1-gelijkspel. Achteraf was er wel één en ander te doen om de Brugse gelijkmaker.

Het werd voetbaltechnisch gezien niet de meest hoogstaande topwedstrijd op tweede kerstdag. Maar aan intensiteit en strijd was er geen gebrek, wat de match toch tot een interessant kijkstuk maakte. Bovendien kreeg de thuisploeg in de aanvangsfase voldoende kansen om de score te openen.

Maar het waren de bezoekers die uiteindelijk als eerste konden toeslaan. Na goed voorbereidend werk van Mohamed Amoura, liet Brandon Mechele zich veel te makkelijk ringeloren door Gustav Nilsson. De boomlange Zweed knikte de openingstreffer netjes voorbij Simon Mignolet.

LEES OOK: Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Discutabele strafschop

Union toonde zich dus dodelijk efficiënt en het antwoord van Club liet eventjes op zich wachten. In de tweede helft werd het echter toch 1-1. Zo werd Hugo Vetlesen foutief gestopt in de zestien door Christian Burgess, waarna Igor Thiago zich doeltreffend toonde van op de stip. Maar die penalty zorgde wel weer voor discussie.

Zo leek Vetlesen de bal eerst met de arm te beroeren, alvorens Burgess zijn overtreding maakte. Toch werd de bal op de stip gelegd. Daags nadien werd dan weer gemeld dat de strafschop tot stand kwam omdat Union-middenvelder Thierry Lazare eerst hands maakte. Het was dan ook uitkijken naar de uitleg die het Professional Refereeing Department (PRD) zou voorzien.

Géén handsbal

Uiteindelijk liet men scheidsrechter Jasper Vergoote zelf opdraven om duiding te geven bij deze fase. "Op het veld zag ik twee keer een accidenteel handspel, waarna Burgess een strafschop overtreding maakt. Die wordt ook gegeven. Dat communiceer ik aan de VAR. Die heeft de strafschop bevestigd en vervolgens de handspellen onder de loep genomen", verklaarde Vergoote.

De VAR-interventie nam wel wat tijd in beslag en dat heeft een gegronde reden. "We beslissen met de VAR nooit op basis van één camerastandpunt. En in dit geval waren negen camerastandpunten beschikbaar. Die zetten we stil op het punt van contact en zo gaan we helemaal rond. Daaruit bleek dat er zowel bij Vetlesen als bij Lazare contact met de onderbuik was."

Géén rood voor Burgess

De strafschop werd dus wel degelijk gegeven voor de fout van Burgess. Maar waarom kreeg de Engelsman bij deze fase dan niet zijn tweede gele kaart? "Ik beoordeelde de penaltyfase als een beloftevolle aanval die onderbroken werd, waarbij de verdediger de bal trachtte te spelen. Dan is het per definitie nooit een gele kaart bij een penalty-overtreding. Het ging bovendien om een onvoorzichtige, maar geen roekeloze overtreding. Die maakte Burgess nadien ook niet meer, vandaar dat hij geen tweede gele kaart kreeg", verklaarde Burgess.

Denkt u dat deze fase correct werd beoordeeld?

Meest recent

Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

3
3
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

42
42
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

47
47
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

51
51
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

35
35
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

167
167
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

116
116
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

207
207
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

341
341
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

59
59
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

277
277
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

433
433
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

145
145
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

128
128
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

611
611
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

84
84
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

411
411
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

227
227
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

354
354
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

528
528
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

297
297
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

260
260
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

332
332
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

396
396
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

424
424

Meer sportnieuws