Cercle Brugge viseert Club met opmerkelijke ambitie

door
Cercle Brugge viseert Club met opmerkelijke ambitie

Vorig seizoen wisten ze al zeer knap beslag te leggen op de zesde plaats en ondanks het vertrek van een aantal sterkhouders in de zomer kampeert ook dit seizoen Cercle Brugge weer in de subtop van de Jupiler Pro League. De Vereniging maakte zondag een einde aan de ongeslagen status van AA Gent, dat in het Jan Breydelstadion met 2-0 voor de bijl ging.

Dankzij die knappe zege is Cercle na elf speeldagen intussen opgeklommen naar de vierde plaats in het klassement. Ze hebben de top drie bovendien in het vizier met slechts twee punten minder dan AA Gent. De Bruggelingen blijven bovendien ook nog kleppers als Genk, Antwerp én Club Brugge voor.

LEES OOK: 'Explosieve situatie bij Cercle Brugge'

Cercle staat voor Club in het klassement

Vooral het voorblijven van de stadsgenoot zal de Cercle-fans heel veel deugd doen. Cercle telt momenteel twee punten meer dan zijn rivaal, die na een zeer zwakke reeks weggezakt is naar de achtste plaats. En dat zorgt ervoor dat er bij Groen-Zwart een opmerkelijke ambitie groeit.

"Ik ben dan misschien geen Bruggeling, maar ik besef maar al te goed hoe belangrijk het voor onze supporters is dat we nu twee punten meer tellen dan Club Brugge. Ja, daar werd onder de spelers zeker al even over gepraat in de kleedkamer", onthult Jesper Daland in Het Laatste Nieuws.

Vasthouden tot de derby

Dat leidt de komende weken tot een extra motivatie bij Cercle. "Hoe lang is het nog voor we het tegen Club moeten opnemen? Drie weken? Een fijn vooruitzicht. We moeten er alles aan doen om tegen dan nog altijd boven hen te staan."

De Brugse derby staat gepland voor 12 november, met Club Brugge als 'thuisploeg' in het Jan Breydelstadion. Daarvoor speelt Cercle nog tegen KV Mechelen en Anderlecht in de competitie, wat betekent dat het niet makkelijk zal worden om Club voor te blijven. Tussendoor is er ook nog een bekerwedstrijd tegen Zulte Waregem.

Zal Cercle tot de derby voor Club blijven staan?

Meest recent

Vanaken speelt Monaco aan flarden: héél Europa wordt gek

Club Brugge KV is donderdagavond als een wervelwind aan de League Phase van de Champions League ...

95
95
Wat een demonstratie! Club maakt brandhout van Monaco

Club Brugge is op ronduit indrukwekkende wijze aan zijn campagne in de League Phase van de ...

75
75
Sneijder maakt brandhout van Godts: "Met zijn kwaliteiten ..."

De Nederlandse clubs zijn tegenvallend aan de League Phase van de Champions League. Na de nederlaag ...

38
38
Union slaat Nederland met verstomming: "Beter elftal dan PSV"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

186
186
Mignolet pakt uit met klasse-gebaar na ongeziene rollercoaster

De veelbesproken keeperssituatie bij Club Brugge heeft donderdagavond een nieuwe dimensie gekregen. ...

162
162
Club Brugge-fans spreken schande: "Nóóit penalty!"

Tijdens de openingsspeeldag van de Champions League, kreeg Club Brugge donderdagavond het bezoek van ...

84
84
Hoogspanning bij KRC Genk: supporters roeren zich

KRC Genk heeft woensdagavond andermaal steken laten vallen in de Jupiler Pro League. Zo verloren de ...

185
185
Favoriet Club-Monaco bekend: "60-40 in hun voordeel"

Union SG heeft dinsdag op indrukwekkende wijze zijn campagne in de League Phase van de Champions ...

350
350
Opstellingen Club-Monaco: Hayen slachtoffert basispion

Donderdagavond is het zover, dan begint ook Club Brugge aan zijn campagne in de League Phase ...

65
65
'Comebackbom: Odoi kiest toch voor België'

Denis Odoi nam verrassend afscheid van Royal Antwerp FC en de 37-jarige polyvalente middenvelder zit ...

268
268
Sam Kerkhofs haalt vernietigend uit: “Het is een beerput!”

Sam Kerkhofs is ondertussen een klinkende naam geworden in de Belgische voetbalwereld. De supporter ...

89
89
Woedende Leko trekt aan alarmbel bij KAA Gent

KAA Gent won afgelopen speeldag nog tegen Royal Antwerp FC in de Jupiler Pro League, maar toch zette ...

158
158
'Spectaculaire terugkeer Doumbia bij Antwerp'

Mahamadou Doumbia maakte afgelopen zomermercato de overstap van Royal Antwerp FC naar Al-Ittihad. De ...

415
415
Mourinho heeft beet en briest: bizarre clausule

José Mourinho werd een tijdje geleden ontslagen bij Fenerbahçe. Na de uitschakeling ...

53
53
Simic onthult échte reden Anderlecht-vertrek

Jan-Carlo Simic werd op de valreep nog verkocht aan het Saudische Al-Ittihad. De Servische ...

451
451
Liverpool-fan blijft Simeone pesten: “Krijg ik assist?”

De Champions League-clash tussen Liverpool en Atlético Madrid blijft nazinderen. In het slot ...

54
54
DAZN-affaire moddert aan: Bart Verhaeghe kiest kant

De achtste speeldag van de Jupiler Pro League staat voor de deur en naar alle waarschijnlijkheid ...

1402
1402
'Totale transferwending na topmeeting bij Anderlecht'

Nu de zomermercato achter de rug is, kan de sportieve leiding bij RSC Anderlecht zich toeleggen op ...

567
567
Suprematie doorbroken? "Union mag voet zetten naast Club"

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League. Maar er ...

253
253
Schmeichel komt met verwoestende boodschap voor Lammens

Zaterdag wacht Manchester United een nieuwe topper in de Premier League, want dan komt Chelsea op ...

280
280
Club Brugge kan toch blijven rekenen op goudhaantje

Voor Club Brugge staan er bijzonder drukke maanden voor de boeg. Blauw-Zwart moet in principe nog ...

125
125
Mignolet naar de uitgang geduwd bij Club Brugge?

Na de pijnlijke nederlaag op La Louvière van afgelopen weekend hoopt Club Brugge straks weer ...

257
257
Antwerp pakt nog uit met knap nieuw shirt

Het nieuwe seizoen is intussen toch al bijna twee maanden aan de gang, maar bij Antwerp pakken ze ...

78
78
Albert keihard: "Was ik Hayen, dan nam ik ontslag"

Wanneer Club Brugge straks in de Champions League AS Monaco in de ogen kijkt, zullen wellicht vele ...

543
543
'Anderlecht grijpt stevig in na harde woorden Lukaku'

Nadat hij vorig weekend in het Lotto Park aanwezig was voor de match tussen Anderlecht en Genk, ...

736
736

Meer sportnieuws