De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode Duivels spelen vier Nations League-wedstrijden in september en oktober. Voor de Belgische clubs is het een moeilijke situatie.
Vooral de topclubs zien veel spelers vertrekken waardoor het trainigsregime overhoop wordt gehaald. Voor clubs als KV Kortrijk komt de break dan weer gelegen.
LEES OOK: KRC Genk-duo snoeihard aangepakt: “Dat is het probleem”
Echt verrastKV Kortrijk heeft amper internationals en kan met de nieuwe trainer de komende weken aan automatismen werken. Wesley Sonck is geen fan van de lange interlandbreak. "Ik was echt verrast toen ik het voor het eerst zag. Plots tweeënhalve week break en vier interlands."
Tuur Dierckx snapt dat de nationale ploegen ook eens een langere tijd samen wil zijn. "Maar voor clubs ligt dat anders. Het breekt je ritme en de periodisering die je sinds de voorbereiding hebt opgebouwd. En dat zo vroeg in het seizoen. Dat is heel raar”, citeerde Sporza de speler van Sporting Hasselt.
Volledige groep
Ivan Leko beschikt bij Club Brugge maar over een handvol spelers, maar de selectie van KV Kortrijk blijft zo goed als intact. Daarbovenop is er ook een nieuwe T1. "Voor ons kan het misschien wel positief zijn. We kunnen verder bouwen op de principes van de nieuwe trainer. Hij heeft nu meer tijd om te werken aan wat hij wil in balbezit en balverlies”, liet Brecht Dejaegere weten.
Stephan Calander