Europese heldenrol Tissoudali, Club Brugge kan terug winnen

door
Europese heldenrol Tissoudali, Club Brugge kan terug winnen

De eerste Belgische zeges van het seizoen in de Europese poulefases zijn een feit. AA Gent pakte in de Conference League immers de volle buit tegen Maccabi Tel Aviv na twee doelpunten van Tarik Tissoudali. Club Brugge kon op zijn beurt na vier gelijke spelen nog eens winnen en haalde met 0-1 op het veld van Bodo/Glimt.

LEES OOK: UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

Bodo/Glimt - Club Brugge: 0-1

De omstandigheden in Noorwegen waren niet bepaald evident voor Club. Het was behoorlijk koud en bovendien werkt Bodo zijn thuismatchen af op kunstgras. Het duurde dan ook een tijdje alvorens Club onder stoom kwam. Maar na twintig minuutjes was het dan toch raak. Na goed voorbereidend werk van Zinckernagel, trapte Vanaken de openingstreffer tegen de touwen. Voor de Brugse aanvoerder zijn tweede doelpunt in evenveel Europese groepsmatchen. Die 0-1 was meteen ook de ruststand.

Bij de start van de tweede periode moest Mignolet wel meteen aan de bak na een poging van Moumbagna. Maar net als in de eerste helft hield hij zijn ploeg opnieuw recht. Vervolgens liet het Club het dan weer na om de match helemaal op slot te doen. Onder meer Skoras, Jutgla en de wederoptredende Buchanan konden hun kansen onvoldoende afwerken.

En dus bleef het spannend tot in de slotfase. Toch wist Blauw-Zwart de minieme voorsprong te verdedigen: 0-1-eindstand. Door deze zege deelt Club de leidersplaats met FC Lugano, dat verrassend ging winnen op het veld van Besiktas (2-3.

AA Gent - Maccabi Tel Aviv: 2-0

De Buffalo's hadden het tijdens de eerste speeldag nagelaten om de volle buit te pakken op het veld van het zwakkere Zorya (1-1). En dus moest voor eigen volk iets rechtgezet worden. Coach Vanhaezebrouck rekende daarvoor toch op Orban in zijn basiself. Maar het was een andere aanvaller die de score in de eerste helft wist te openen. Zo zette Tissoudali zijn 100ste match bij de Gent in de verf met een belangrijk Europees doelpunt.

Na de pauze kwamen de bezoekers uit Israël wel een pak dreigender voor de dag. Roef moest meermaals bij de pinken zijn om de gelijkmaker te voorkomen. Maar uiteindelijk kon Gent de match wel terug naar zich toe trekken. De Sart zette de bezoekende doelman aan het werk met een schicht, terwijl Orban toonde dat zijn vizier niet op scherp staat.

Desondanks hielden de Buffalo's de drie punten wel thuis: in de extra tijd tekende Tissoudali voor zijn tweede van de avond van op de stip. Door deze zege komt Gent mee aan de leiding met Zorya, dat met 0-1 won op het veld van Breidablik.

Welke ploeg heeft momenteel de sterkste aanvalslinie?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

159
159
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

135
135
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

155
155
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

254
254
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

355
355
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

226
226
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

542
542
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

187
187
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

514
514
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

295
295
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1294
1294
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

431
431
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

407
407
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

387
387
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

291
291
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

512
512
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

206
206
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

363
363
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

400
400
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3103
3103
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

786
786
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

478
478
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

361
361

Meer sportnieuws