'Gesprekken lopen: Clement richting onverwachte club'

door
'Gesprekken lopen: Clement richting onverwachte club'

Sinds zijn ontslag bij AS Monaco eind vorig seizoen, zit Philippe Clement nog steeds zonder nieuwe club. Maar er lijkt nu toch één en ander rond de Belgische trainer te bewegen. Zo wordt hij steeds nadrukkelijker aan een avontuur in Saudi-Arabië gelinkt.

De voormalige Rode Duivel bouwde in ons land al een straffe trainerscarrière uit. Via de jeugd van Club Brugge kreeg Clement destijds bij Waasland-Beveren zijn eerste kans als T1. Daar maakte hij dusdanig indruk dat KRC Genk hem na amper een half seizoen al kwam wegplukken op de Freethiel.

In Genk pakte hij anderhalf jaar later dan weer zijn eerste titel. Vervolgens keerde Clement door de grote poort terug naar Club Brugge, waar hij zijn prijzenkast verder aandikte. Ondanks de successen vertrok bij begin 2022 echter naar de Franse Ligue 1.

Saudisch avontuur

Clement kreeg immers de kans om bij AS Monaco aan de slag te gaan. Daar zette hij ondanks een woelige start ook knappe prestaties neer. Maar eind vorig seizoen besloten de Monegasken dan toch om de Belgische trainer op straat te zetten.

Sindsdien zit Clement zonder club, maar nu begint het blijkbaar toch weer te kriebelen. Eerder deze week werd hij alvast gelinkt aan de Schotse topclub Rangers FC. Maar momenteel zou het Saudische Al-Shabab doordrukken voor zijn komst.

Meeting gepland

De werkgever van onder meer Rode Duivel Yannick Carrasco is al een tijdje op zoek naar een nieuwe trainer. Onder meer Antwerp-coach Mark van Bommel werd al genoemd, nu zou Clement echter de meest concrete piste vormen. Volgens de Franse transferwatcher Santi Aouna zal de Belgische trainer deze week nog naar de golfstaat afzakken voor een meeting met de vertegenwoordigers van Al-Shabab. De Saudi's zouden alvast de intentie hebben om dan in grote lijnen tot een akkoord te komen.

Begrijpt u zijn mogelijke keuze voor Saudi-Arabië?

Meest recent

Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

5
5
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

26
26
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

179
179
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

18
18
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

51
51
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

625
625
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

348
348
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

572
572
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

15
15
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

193
193
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

282
282
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

287
287
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

269
269
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

211
211
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

246
246
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

96
96
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

559
559
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

21
21
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

514
514
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

118
118
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

483
483
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

590
590
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

278
278
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

314
314
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

536
536

Meer sportnieuws