Tedesco verrast weer met Cercle-speler bij Rode Duivels

door
Tedesco verrast weer met Cercle-speler bij Rode Duivels

De Rode Duivels moeten snel weer aan de bak, want op 9 en 12 september spelen ze hun volgende kwalificatiewedstrijden voor EURO 2024. Daarin nemen ze het op tegen Azerbeidzjan en Estland. Domenico Tedesco gaf vrijdagmiddag zijn selectie vrij en daarin had hij opnieuw plaats voor een verrassing. Hugo Siquet mag zich voor het eerst bij de Rode Duivels melden.

Sowieso moest Tedesco puzzelen aan zijn selectie, want met Kevin De Bruyne en Thibaut Courtois zijn twee van de belangrijkste spelers geblesseerd. In vergelijking met de laatste wedstrijden in juni vallen ook enkele andere spelers weg. Sebastiaan Bornauw, Aster Vranckx en Mike Trésor kwamen de voorbije weken weinig aan de bak, terwijl Alexis Saelemaekers geblesseerd is. Hans Vanaken valt ook uit de boot.

LEES OOK: Eén Duivel op rand van afgrond: "Extreem moeilijke keuze Garcia"

Tedesco houdt vast aan jonge jongens

Charles De Ketelaere en Zeno Debast mogen zich weer bij de groep voegen, nadat ze in juni nog het EK U21 speelden. Opvallend is ook dat Arnaud Bodart, Ameen Al-Dakhil en Olivier Deman bij de groep blijven na hun eerste selecties in de zomer. Die laatste versierde donderdag nog een transfer naar Werder Bremen, maar Cercle Brugge heeft toch nog een Rode Duivel.

Tedesco gunde Hugo Siquet immers zijn eerste selectie. De 21-jarige rechtsachter profiteert van de blessures van Saelemaekers en Thomas Meunier en mag zich voor de eerste keer bij de grote jongens melden, nadat hij indruk maakte op Tedesco op het EK U21 en bij Cercle.

Geen Vermeeren of Cuypers

Verder valt ook op te merken dat Tedesco enkele namen passeert die de voorbije weken nadrukkelijk naar voor geschoven werden in de media. Arthur Vermeeren zal zich wellicht nog moeten melden bij de beloften, terwijl Zinho Vanheusden en Hugo Cuypers uiteindelijk nog afgevallen zijn uit de voorselectie.

Verdient Siquet zijn selectie?

Meest recent

'Haaland naar Real: één superster groot slachtoffer'

Real Madrid haalde tijdens de voorbije mercato opnieuw enkele interessante versterkingen in huis, ...

2
2
Club Brugge-exit na seizoen? Vermant spreekt heldere taal

Club Brugge lanceerde de voorbije maanden weer verschillende spelers richting de Europese ...

38
38
Coucke snoeihard aangepakt: "Kijk eerst in de spiegel"

Het vertrek van Wouter Vandenhaute als voorzitter van RSC Anderlecht is sinds afgelopen vrijdag een ...

145
145
Titelverdediger Rodri duidt winnaar Ballon d'Or aan

Eind deze maand is het zover, dan wordt voor de 69ste keer de Gouden Bal uitgereikt. Door ...

40
40
'Club Brugge schrikt plots op: bod van 20 à 25 miljoen'

Club Brugge is grotendeels klaar met zijn huiswerk op de transfermarkt. Mogelijk vertrekt de ...

546
546
Eén Duivel op rand van afgrond: "Extreem moeilijke keuze Garcia"

Zondagavond kruisen de Rode Duivels in het Lotto Park de degens met Kazachstan. Bondscoach Rudi ...

103
103
'Anderlecht doet ultieme poging voor nieuwe topspits'

RSC Anderlecht nam afgelopen week noodgedwongen afscheid van Kasper Dolberg, die voor de nodige ...

690
690
Onthuld: 'Zo denkt De Bruyne écht over basisplaats Vanaken'

Na de moeizame periode onder Domenico Tedesco, nam Rudi Garcia begin dit kalenderjaar het stokje ...

724
724
Operatie 2026: Barça maakt plaats voor topaanwinst

FC Barcelona heeft een opvallend rustige zomermercato achter de rug. Dat heeft grotendeels te maken ...

230
230
KVM slaat wéér toe: 'strijder' tekent tot medio 2028

Maandag om middernacht sluit de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden zijn ...

94
94
'Lammens trekt grote ogen: schoktransfer bij United'

Senne Lammens gaat vanaf komend weekend strijden voor een basisplaats bij Manchester United. En ...

239
239
'Contacten lopen: transfer Stroeykens op de valreep'

RSC Anderlecht hoopt in het uiterste slot van de zomermercato nog een spits op de kop te tikken. ...

569
569
'Club lacht tanden bloot: nieuwe megatransfer staat al vast'

Over het algemeen heeft Club Brugge een geslaagde transferperiode achter de rug, al werd het wel een ...

1069
1069
'Barça doet LaLiga beven met twee mega-aankopen in 2026'

Ondanks de ongeziene transferdrukte in de rest van Europa, ging het sluiten van de zomermercato ...

415
415
'Houding Courtois zorgt voor verbazing bij Duivels'

De Rode Duivels nemen het zondagavond op tegen Kazachstan. Of Thibaut Courtois dan meer in actie zal ...

601
601
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenenslag Anderlecht, vuurwerk Antwerp en KVM'

De zomermercato is in enkele landen, waaronder België, nog enkele dagen geopend. Verschillende ...

444
444
Knaltransfer na Saudische jackpot? Matteo Dams reageert

Matteo Dams verraste vriend en vijand door op jonge leeftijd naar Saudi-Arabië te trekken. De ...

268
268
‘Einde verhaal: Carrasco incasseert genadeslag'

Yannick Carrasco is volledig uit beeld verdwenen bij de Belgische nationale ploeg. Onder Domenico ...

155
155
‘Overmars haalt uit: straffe dubbelslag Antwerp rond’

Het zijn nog drukke dagen op het slot van de zomermercato voor Royal Antwerp FC. Marc Overmars staat ...

582
582
'Standard verrast met oude bekende Club Brugge én Genk'

Standard Luik is nog niet klaar op de zomermercato. De Rouches zitten in een woelige periode waar ...

446
446
‘KV Mechelen gaat hard: vervanger Schoofs is binnen’

KV Mechelen gaat hard op het slot van de zomermercato. Malinwa zag met Rob Schoofs een belangrijke ...

249
249
‘Garcia zwiert deze Duivel genadeloos in de vuilbak’

De Rode Duivels nemen het namens de WK-kwalificatiewedstrijden op tegen Kazachstan. Liechtenstein ...

518
518
'Twaalf clubs polsten bij KRC Genk: recorddeal in de maak'

Bij KRC Genk gaat Dimitri De Condé nog een miljoenendeal afronden. De Limburgers gaan een van ...

365
365
Comeback Tom Waes zwaar overschaduwd door vraagtekens

Tom Waes heeft zijn comeback op de Vlaamse televisie allerminst gemist. Eén van de ...

178
178
Belgische Eredivisie-smaakmaker gewild: "Veel telefoontjes"

Het kan soms snel gaan in het voetbal. Vraag dat maar aan Jari De Busser. De Belgische doelman deed ...

73
73

Meer sportnieuws