Vrancken geeft Genkse sleutel tot succes tegen Olympiacos

door
Vrancken geeft Genkse sleutel tot succes tegen Olympiacos

KRC Genk krijgt donderdagavond een nieuwe kans om zich te verzekeren van een Europees najaar. Maar dat zal allesbehalve gemakkelijk worden. In de voorrondes van de Europa League moeten de Limburgers op eigen veld immers een 1-0-achterstand goed maken tegen Olympiacos.

Racing vatte zijn Europese campagne dit seizoen aan in de voorrondes van de Champions League, maar werd daarin gewipt door Servette FC. Gelukkig heeft de vice-kampioen nog een dubbel vangnet. Indien Genk het donderdag haalt tegen Olympiacos is het immers zeker van de laatste voorronde in de Europa League, waardoor het ook minstens een plek heeft in de poules van de Conference League. Bij een slechte afloop tegen de Grieken, moet Genk nóg een voorronde afwerken om het hoofdtoernooi van de Conference League te halen.

LEES OOK: Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

Veel energie

Er staat dus veel op het spel in de Cegeka Arena. Maar dat beseft de spelersgroep maar al te goed. "Ik hoef de waarde van deze wedstrijd echt niet te kaderen hoor", stelt de coach op de clubwebsite. "Aan motivatie geen gebrek. Ik zie geen greintje terughoudendheid, in tegendeel. Ik zie enorm veel energie bij de groep. Dat was tegen Cercle Brugge al zo en is op training niet anders. We laten niets aan het toeval over."

Voetballende mogelijkheden

Vrancken meent ook te weten wat nodig is om succes te boeken tegen de Griekse opponent. "De groep heeft gevoeld dat ze voetballend iets kunnen doen tegen dit Olympiacos. Als we ook donderdag de ruimtes kunnen gebruiken en vertrouwen hebben aan de bal dan kunnen we iets moois neerzetten. De sleutel ligt in het geloof in ons eigen spel. Als we ons spel nog wat meer kunnen kruiden, heb ik er vertrouwen in."

Genk speelt in het najaar Europees voetbal ...

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

233
233
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

189
189
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

198
198
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

297
297
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

401
401
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

262
262
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

579
579
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

204
204
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

34
34
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

567
567
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

299
299
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1335
1335
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

443
443
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

421
421
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

402
402
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

295
295
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

525
525
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

210
210
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

369
369
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

243
243
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

405
405
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3116
3116
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

801
801
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

485
485
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

368
368

Meer sportnieuws