'Anderlecht mag weer naam van verlanglijstje schrappen'

door
'Anderlecht mag weer naam van verlanglijstje schrappen'

De transferzomer van Anderlecht verloopt tot dusver zeer moeizaam. Paars-Wit zou deze zomer een achttal versterkingen willen halen, maar twee maanden nadat ze hun laatste wedstrijd speelden staat de teller nog steeds op nul nieuwe spelers. Stilaan lijkt er wel één en ander op gang te komen, want de nakende jackpot die Anderlecht zou vangen met de verkoop van Bart Verbruggen zou het dossier van Kasper Dolberg in een stroomversnelling gebracht hebben.


Daarmee heeft Anderlecht eindelijk een nieuwe spits gevonden, maar dat betekent lang niet dat het huiswerk af is. Door het vertrek van Islam Slimani zal er bijvoorbeeld nog een tweede spits nodig zijn en dus heeft CEO Sports Jesper Fredberg nog een aantal namen op zijn verlanglijstje staan. Eén van hen mag echter geschrapt worden. Thierno Barry werd naar voor geschoven als mogelijke optie, maar volgens Sacha Tavolieri ligt de toekomst van de goalgetter van SK Beveren in het buitenland.

De 20-jarige Fransman zou onder meer de interesse opgewekt hebben van FC Basel. De Zwitserse club kende een vreemd seizoen, waarin ze amper vijfde eindigden in de competitie maar wel op enkele seconden van de finale van de Conference League strandden. Dat straffe Europese parcours zorgde ervoor dat er heel wat belangstelling is voor offensieve goudhaantjes Dan Ndoye en Zeki Amdouni.

LEES OOK: Kortrijk en Beveren blijven nog steeds foutloos in 1B

Beveren wil jackpot

Barry zou dus weleens hun vertrek moeten gaan opvangen, maar dan zal Basel er wel uit moeten raken met Beveren. Dat hoopt op de jackpot en zou maar liefst 5 miljoen euro willen incasseren. Ze zitten ook in een sterke onderhandelingspositie, want in maart tekende Barry nog een nieuwe overeenkomst tot 2025 met optie. Hij scoorde vorig seizoen 20 keer in de Challenger Pro League.


Jammer voor Anderlecht?

Meest recent

'Club zit niet stil: volgende topaanwinst al bepaald'

De mercato in België is nog tot 8 september geopend, maar bij Club Brugge wordt niet te veel ...

27
27
'Last-minute chaos Anderlecht: extra aanwinst, zes vertrekkers'

Te midden van alle perikelen op bestuurlijk vlak, is RSC Anderlecht nog volop bezig op de ...

318
318
Nog een vertrekker bij Lommel, Club Luik haalt bekende naam

In de meeste landen is de transfermarkt intussen gesloten, maar Belgische clubs mogen nog transfers ...

37
37
De Cuyper stuurt Garcia boodschap: "Kan een troef zijn"

Nu het transfergeweld stilaan voorbij is, kunnen de Rode Duivels zich volledig focussen op de ...

129
129
Nieuwe investeerders Anderlecht? Harde kern legt eisen neer

Er lijken nog maar eens grote veranderingen op til te staan bij Anderlecht. Maandag kondigde Wouter ...

451
451
De bevestiging: Anderlecht verliest Dolberg aan Ajax

Anderlecht beleeft een uiterst woelige week. Het werd Europees uitgeschakeld door AEK Athene, ...

450
450
Benson versiert alsnog transfer, Twente laat Belg vertrekken

Burnley keerde dit seizoen terug in de Premier League, maar van de ploeg die Vincent Kompany er ...

63
63
Essevee pakt uit met ex-speler Juventus

Zulte Waregem kende een moeizaam seizoensbegin. Het pakte tot dusver slechts vier op achttien en is ...

93
93
Man City kondigt vertrek van nog een icoon aan

Bij Manchester City kenden ze deze zomer geen genade. Pep Guardiola zette zijn vernieuwingsoperatie ...

134
134
'Antwerp wrijft zich in handen en vangt nog meer'

In het slot van de mercato rinkelt de kassa nog stevig bij Antwerp. Maandagavond vestigde het nog ...

438
438
Anderlecht-fans woest op één man na Dolberg-nieuws

Het lijkt erop dat Anderlecht kort voor het einde van de zomermercato nog een sportieve mokerslag ...

1272
1272
'Beerschot krijgt géweldig nieuws: historische deal is rond'

Bij Beerschot zijn het zeer belangrijke dagen. De club wil misschien nog versterking halen, maar de ...

548
548
Antwerp haalt uit bij Standard, vertrek bij Lommel

In België loopt de mercato nog minder dan een week. Vandaag wisten Royal Antwerp FC en Lommel ...

339
339
'Dolberg trekt naar Ajax: dit zijn de transferdetails'

De kogel is door de kerk: Kasper Dolberg staat op het punt om RSC Anderlecht te verlaten. De Deense ...

1245
1245
Verhuurde JPL-spelers: aanvaller zorgt voor Ajax-debacle

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

50
50
Club Brugge gegijzeld: transferchantage slaat toe

Een spits van zes miljoen euro wordt aan de kant geschoven, een achttienjarige schuift door naar ...

1556
1556
Champions League-verrassing: Dimata maakt overstap

In landen als Turkije en Nederland is de transfermarkt ook nog open. Dat zorgt voor een aantal ...

65
65
KV Mechelen dumpt speler: transfer verrast fans

Daags nadat Rob Schoofs KV Mechelen heeft ingeruild voor Union SG, hebben de Maneblussers nog een ...

433
433
Transferklap: Union bezorgt Anderlecht kater

Bij STVV gaan ze nog miljoenendeals afronden. Bij RSC Anderlecht zullen ze (alweer) vloeken. De ...

858
858
'Standard verlost KRC Genk van overtollige ballast'

Marc Wilmots gaf maandag een woordje uitleg bij het vroegtijdje ontslag van Mircea Rednic. In ...

816
816
'Antwerp pakt miljoenen: Overmars haalt vervanger'

Heel even leek Antwerp een complete leegloop te kunnen vermijden, maar in het absolute slot van de ...

554
554
Alderweireld ontroert fans met woorden over kinderen

Toby Alderweireld is momenteel met 'voetbalpensioen'. Toch zit de voormalig speler van Antwerp ...

69
69
'AA Gent dumpt flop, Leko krijgt zin met 2 nieuwkomers'

Zowel voor als na het gelijkspel tegen Club Brugge wond Ivan Leko er afgelopen weekend geen doekjes ...

332
332
'Anderlecht ligt dwars: blijft Dolberg alsnog op post?'

In de late uurtjes van de zomermercato staat er bij RSC Anderlecht vooral nog uitgaand verkeer op ...

621
621
Vermeeren belandt direct in nachtmerrie bij Marseille

Arthur Vermeeren hoopte op een nieuwe start bij Olympique Marseille, maar botst daar op alles wat ...

413
413

Meer sportnieuws