TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil topschutter, smaakmakers weg bij Club'

511
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil topschutter, smaakmakers weg bij Club'

Het seizoen in het clubvoetbal zit erop en dus kan de zomermercato op volle toeren beginnen draaien. De meeste ploegen in binnen- en buitenland zijn zelfs volop bezig met het ontrollen van hun transferplannen. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks de belangrijkste deals en opvallendste geruchten in het Transferuurtje.

LEES OOK: Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

JUPILER PRO LEAGUE

RSC Anderlecht blijft nadrukkelijk op zoek naar een nieuwe spits. Sportieve baas Jesper Fredberg blijft daarbij inzetten op de komst van zijn landgenoot Kasper Dolberg (OGC Nice), maar volgt ook andere pistes. Volgens SudPresse zou ook Thierno Barry in beeld zijn. De aanvaller van SK Beveren werd vorig seizoen nog topschutter in de Challenger Pro League. In ieder geval komen weldra extra middelen beschikbaar. Zo is de transfer van Bart Verbruggen naar Brighton bijna rond. Volgens transferexpert Fabrizio Romano levert de doelman een slordige 20 miljoen euro op.



Hoewel de voorbereiding inmiddels werd ingezet, belooft het nog een drukke transferzomer te worden bij Club Brugge. Zo dreigt Blauw-Zwart enkele smaakmakers te verliezen. Dat Noa Lang andere oorden zal opzoeken, staat inmiddels buiten kijf. Volgens Het Nieuwsblad staat er echter ook nog een vraagteken achter de toekomst van Andreas Skov Olsen, Clinton Mata en Tajon Buchanan. Daar tegenover speurt Blauw-Zwart zelf ook nog naar interessante opportuniteiten. Bij 4-4-2.ch bevestigt men alvast de Brugse interesse in de Zwitserse middenvelder Simon Sohm (FC Parma).



Antwerp FC heeft een uitstekend seizoen achter de rug, bijgevolg zijn een aantal smaakmakers grof wild op de transfermarkt. "Ik ben bang dat we een paar spelers zullen verliezen. Vooral voor Jean Butez en Arthur Vermeeren is er interesse", geeft CEO Sven Jaecques eerlijk toe bij Gazet van Antwerpen. Daar tegenover zal RAFC zich ook versterken. Zo is het Franse toptalent George Ilenikhena op komst naar de Bosuil. Ook hoopt men huurlingen Calvin Stengs en Mandela Keita langer aan boord te houden.



Werder Bremen zou zijn zinnen hebben gezet op een sterkhouder van Union SG. Volgens DeichStube werd de naam van Loïc Lapoussin intern besproken bij de nummer dertien uit de Bundesliga, die nog op zoek is naar versterking voor zijn linkerflank. Ondertussen blijven de Unionisten zelf ook speuren naar versterking. Volgens LigaInsider tonen ze interesse in Benedict Hollerbach. Deze 22-jarige spits is momenteel aan de slag bij Wehen Wiesbaden.



KRC Genk lijkt een versnelling hoger te schakelen op de transfermarkt. Afgelopen week raakte immers bekend dat de Limburgers dicht bij de komst van Alieu Fadera (Zulte Waregem) staan. En daar blijft het niet bij. De vice-kampioen wil zoals geweten nog een ervaren doublure voor doelman Maarten Vandevoordt aantrekken en denkt daarvoor aan Hendrik Van Crombrugge. Tot slot meldt Het Laatste Nieuws dat Genk ook mikt op een nieuwe spits.



STVV heeft Kahveh Zahiroleslam op proef. De 21-jarige spits is aangesloten bij Yale Bulldogs, het voetbalelftal van de Yale University. De aanvaller krijgt dus een kans om te tonen of hij het niveau in België aankan. Volgens HBvL maakte hij op zijn eerste trainingsdag nog niet al te veel indruk, maar hij krijgt nog eventjes de tijd om zich te bewijzen.

BUITENLAND

Lionel Messi krijgt er een spraakmakende ploegmakker bij. Inter Miami CF kondigde immers de komst van Sergio Busquets aan. De middenvelder gaat op zijn 34ste nog maar bij de tweede club uit zijn carrière aan de slag. De Spaanse international werd destijds gevormd bij FC Barcelona en groeide er door tot een vaste sterkhouder bij de eerste ploeg. Maar hij liet zijn aflopend contract op Camp Nou niet verlengen en trekt nu dus als transfervrije speler naar de MLS.



Na zijn uitmuntende seizoen zou Victor Osimhen wel eens kunnen vertrekken bij SSC Napoli. Onder meer Manchester United en Chelsea FC werden al aan zijn komst gelinkt, nu zou echter Paris Saint-Germain het voortouw hebben genomen in de strijd om zijn komst. Volgens transferexpert Alfredo Pedulla zou de Franse kampioen, die op zoek is naar een extra topaanvaller na het vertrek van Messi, inmiddels een bod van 150 miljoen euro (bonussen inclusief) voorbereiden.



Clubwatcher Christian Falk stelt dat Bayern München zijn zinnen gezet heeft op maar liefst twee topaanvallers. Ze blijven aan de mouw trekken van Harry Kane, die bij het ingaan van zijn laatste contractjaar zou kunnen vertrekken bij Tottenham. Daarnaast staat ook Randal Kolo Muani op de verlanglijst. Hij maakte afgelopen seizoen indruk bij Eintracht Frankfurt, dat daarom meer dan 100 miljoen euro zou willen vangen voor zijn goudhaantje.



Internazionale lijkt zijn nieuwe spits beet te hebben. Verschillende bronnen melden namelijk dat Marcus Thuram aan de slag zal gaan in het Giuseppe Meazza-stadion. De Franse WK-ganger was einde contract bij Borussia Mönchengladbach en als transfervrije speler stond hij op de lijstjes van verschillende topclubs. Maar zijn keuze is dus op Inter gevallen. Daar kan hij volgens transferexpert Fabrizio Romano zo'n 6 à 6.5 miljoen euro per jaar gaan opstrijken, aangevuld met een flinke tekenbonus.

Welke spits zou u momenteel het liefst in uw elftal hebben?

Meest recent

Speler geraakte niet weg bij Bayern, Kompany velt oordeel

Wie stopt Bayern dit seizoen in de Bundesliga? We vermoeden weer niemand. Vincent Kompany neemt het ...

34
34
De Meyer zet spelers op hun plaats, feest bij Beveren

SK Beveren won verdiend met 2-0 van STVV. De Kanaries merkten ook dat de Waaslanders thuis een heel ...

54
54
Arsenal en Real Madrid gunnen hun fans een goed weekend

Arsenal en Real Madrid kwamen vanavond aan de bak in de Premier League en La Liga. Konden de twee ...

24
24
Sterk Union SG met vijfklapper, drama voor OHL

Twee matchen om 20u45 in de Jupiler Pro League. Union SG hoopte zijn goede start verder te zetten ...

119
119
Met een trotse Van Himst: "Maakt het extra mooi"

KVC Westerlo won knap met 4-2 van Standard. De Kemphanen boeken zo een knappe zes op zes en het is ...

66
66
Sibierski geeft zijn doel én filosofie prijs bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht heeft Antoine Sibierski voor een enorme koerswijziging gezorgd. De sportieve baas ...

159
159
Coach Brighton lyrisch over 'nieuwe De Cuyper'

Maxim De Cuyper trok een jaar geleden voor 20 miljoen euro van Club Brugge naar Brighton & Hove ...

139
139
Vermeeren over vertrek bij Antwerp: "Als men dat zou weten..."

Arthur Vermeerden keerde terug naar Royal Antwerp FC. De middenvelder kende geen geslaagde avonturen ...

215
215
Groot feest bij Westerlo: Standard gaat onderuit

Om 18u15 stond er een interessant duel op het programma met KVC Westerlo tegen Standard. Het werd ...

58
58
Weergaloze Moreira dé grote man bij AC Milan

In de Serie A en Premier League begonnen er vroeg op de avond ook twee matchen. Tottenham ging tegen ...

54
54
‘Club Brugge-topaankopen keren zich tegen Leko’

Club Brugge investeerde deze zomer ruim vijftig miljoen euro in een nieuwe ploeg. Toch botsen enkele ...

381
381
Exit bij KRC Genk: "Ik zocht een oplossing"

Bij OH Leuven moet het dringend beter. De ploeg van Timmy Simons pakte nog geen enkel punt en ze ...

35
35
Cercle Brugge onder druk: Friis ziet één groot probleem

Cercle Brugge is niet goed begonnen aan het seizoen. Met een twee op vijftien is het rapport ...

79
79
Geen revelatie: OH Leuven staat voor cruciaal seizoen

De afgelopen jaren moesten we toch even de wenkbrauwen fronsen bij bepaalde uitspraken. Zo werd OH ...

49
49
Vanaken wel of niet? Leko maakt selectie bekend

Hans Vanaken viel tegen Aston Villa uit met een lichte blessure. Er was veel twijfel of de Rode ...

158
158
Wilmots met kennersoog? Gouden zaak voor Standard

Bepaalde media durfden al eens neerbuigend te doen over Marc Wilmots, maar hij levert geen onaardig ...

71
71
Pandoering voor RSCA Futures, Sporting Hasselt viert

Om 16u stonden er twee matchen in de Challenger Pro League op het programma. RSCA Futures nam het op ...

84
84
Chelsea en Liverpool overtuigen weer niet in Premier League

Drukke namiddag in de Premier League. Om 16u vatten er maar liefst vijf partijen aan. Het was vooral ...

26
26
SK Beveren maakt sterke thuisreputatie weer waar tegen STVV

In de Jupiler Pro League begonnen SK Beveren en STVV om 16u op de Freethiel aan hun onderlinge ...

83
83
De Cat baalt enorm, Dortmund wint vlot

In de Bundesliga stonden er om 15u30 ook heel wat matchen op het programma. Borussia Dortmund kwam ...

88
88
Standard mag weer dromen: "Er is veel meer kwaliteit"

Standard is met een 11 op 15 zeer goed begonnen aan het seizoen. De Rouches spelen dit weekend op ...

62
62
Luis Vazquez (ex-RSCA) gaat viraal met 'misser van het jaar'

Luis Vazquez verliet RSC Anderlecht een aantal maanden geleden voor Birmingham City. De Argentijnse ...

183
183
Boskampt stelt vast: "Dat begint zich te wreken bij Club"

Club Brugge begon correct aan het seizoen, maar het is duidelijk dat het allemaal nog veel beter ...

352
352
Vanderbiest na 2 op 18: "Het is hier altijd iets, hé"

KV Mechelen verloor met 0-1 van RSC Anderlecht. De Maneblussers waren verdienstelijk, maar ook niet ...

123
123
Dé titelkandidaat in België? "Zij staan verder dan Club Brugge"

Union SG is inzake resultaten zeer goed begonnen aan het seizoen. Ze boekten een 13 op 15. Vanavond ...

371
371

Meer sportnieuws