Saudi-Arabië blijkt het nieuwe eldorado geworden voor Europese voetbalsterren in de herfst van hun carrière. In navolging van Cristiano Ronaldo werd dinsdag ook Ballon d'Or-winnaar Karim Benzema voorgesteld in de golfstaat. Er er lijken nog meer grote namen hun voorbeeld te gaan volgen.
Dat de Saudi's miljoenen investeren in de komst van grote namen uit de voetballerij, is geen toeval. Het land wil zich op deze manier positiever op de kaart zetten in een poging om het toerisme te bevorderen. Daarnaast zou Saudi-Arabië in 2030 het WK willen mee-organiseren. En dus wil men er alles aan doen om ook de lokale competitie zo aantrekkelijk mogelijk te maken.
LEES OOK: Anderlecht kijkt vreemd op: bizarre wending rond Schreuder
Middelen nog niet op Daarvoor worden dus miljoenen gespendeerd aan de komst van grote namen die de voorbije jaren het Europese voetbal hebben gekleurd. Benzema en Ronaldo hoorden na hun overstap in één klap bij de best betaalde sporters ter wereld. Maar de middelen in Saudi-Arabië zijn nog lang niet op.
Kobe K