TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topscorer Club, volgende vertrekkers RSCA'

door
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe topscorer Club, volgende vertrekkers RSCA'

De ontknoping van het seizoen in het clubvoetbal komt steeds dichterbij. Maar heel wat ploegen zijn ook al druk in de weer met hun transferplannen voor komende zomer. VoetbalNieuws verzamelt dagelijks om 12u dat belangrijkste transfernieuws in het TRANSFERUURTJE.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil stunten, Club zoekt in JPL’

Jupiler Pro League

Omdat Roman Yaremchuk en Ferran Jutgla niet helemaal aan de verwachtingen voldoen, is Club Brugge op zoek naar een nieuwe (extra) spits voor het volgende seizoen. Een van de recentste targets is Milos Lukovic, het 17-jarige toptalent van IMT Belgrado, een Servische tweedeklasser. Met 15 doelpunten in 41 duels kan hij veelbelovende cijfers voorleggen. Volgens Servische bronnen is Club dan ook gecharmeerd door de jongeling, al heerst er wel concurrentie. Ook het AS Monaco van coach Philippe Clement zou Lukovic in het vizier hebben.

Terwijl een pak Jupiler Pro League-ploegen zich inmiddels verzekerden van hun eerste zomeraanwinst(en), is het voorlopig afwachten tot ook RSC Anderlecht een eerste keer toeslaat. Maar sportieve baas Jesper Fredberg zit zeker niet stil. Aan uitgaande zijde is er immers heel wat beweging op komst in het Lotto Park. Vrijdag raakte bijvoorbeeld bekend dat ook Lucas Stassin op weg is naar de uitgang. De beloftevolle spits zou dicht bij een overgang naar KVC Westerlo staan. Daarnaast maakte Feyenoord wereldkundig dat het doelman Timon Wellenreuther definitief heeft overgenomen van Paars-Wit. En er lijken nog meer huurlingen op weg naar de uitgang, zoals Kristoffer Olsson, Bogdan Mykhaylichenko, Mo Dauda en Mustapha Bundu.



Royal Antwerp FC verzekerde zich eerder al van de beker, maar wil zondag nog voor de kers op de taart zorgen. Indien het toch niet lukt om de titel te veroveren, wil men minstens de tweede plaats en het daarbij horende ticket voor de Champions League-voorrondes pakken. En daar zijn de nodige versterkingen voor nodig. Bij Gazet van Antwerpen meldt men dat de Great Old zijn zinnen heeft gezet op Senne Lammens. De Belgische belofte-international, die deel uit maakt van de selectie voor het EK U21, komt momenteel uit voor Club Brugge. Maar zijn contract is er aflopend en er lijkt al een tijdje geen sprake meer van een verlenging. Lammens zou een transfervrije overgang naar Antwerp wel zien zitten, maar zou voorlopig nog afwachten wat er met Jean Butez zal gebeuren.

Buitenland

Moises Caicedo, in een niet te ver verleden nog sterkhouder bij K. Beerschot V.A., is grof wild op de transfermarkt. De Brighton-middenvelder staat op de shortlist van onder meer Chelsea en Arsenal. Brighton-manager Roberto de Zerbi moest Moises Caicedo in januari nog overtuigen om ondanks enorme biedingen tot juni bij de club te blijven. Hij beloofde hem toen om hem in de zomer te verkopen in geval van een goed bod. En dat lijkt er nu te gaan komen.



Real Madrid sluit aanstaande zondag zijn seizoen af met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. Voor de sportieve leiding kan het werk echter dan pas beginnen. Om FC Barcelona in de komende jaargang weer van de Spaanse troon te stoten, is extra versterking immers welgekomen. Volgens transferwatcher Fabrizio Romano heeft coach Carlo Ancelotti zijn zinnen gezet op Kai Havertz. De Duitse international staat momenteel onder contract bij Chelsea FC, maar presteerde er tot dusver vrij wisselvallig en wordt mogelijk verkocht om de boekhouding bij de Blues in evenwicht te krijgen. Ancelotti zou alvast een grote fan zijn, afwachten of het Real-bestuur zijn aanbeveling ook zal volgen.

Na enkele magere jaren herpakte FC Barcelona zich dit seizoen met het winnen van de landstitel. Maar de Europese campagne draaide weer uit op een teleurstelling. Om in de komende jaargang opnieuw een rol van betekenis te spelen op het Europese toneel is extra versterking dan ook welgekomen. Met name op het middenveld, waar een plek is vrijgekomen door het afzwaaien van aanvoerder Sergio Busquets. Volgens SPORT heeft de club inmiddels een eerste keer beet. Zo verwacht het Catalaanse medium dat Ilkay Gündogan weldra zijn handtekening zet onder een overeenkomst in Camp Nou. De Duitser draagt momenteel de kapiteinsband bij Manchester City, maar daar loopt zijn contract weldra af.


Zal Brighton nog een sterke ploeg hebben volgend seizoen?

Meest recent

'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

54
54
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

9
9
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

54
54
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

359
359
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

115
115
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

82
82
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

155
155
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

25
25
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

338
338
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

73
73
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

197
197
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

178
178
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

264
264
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

392
392
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

383
383
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

44
44
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

112
112
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

289
289
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

55
55
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

114
114
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

98
98
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

247
247
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

335
335
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1263
1263

Meer sportnieuws