Het zijn niet de makkelijkste weken voor Standard, dat een goed seizoen toch in mineur afsluit. Het vertrek van Ronny Deila naar Club Brugge heeft op Sclessin diepe wonden geslagen en gooit ook de rest van de voorbereiding op het nieuwe seizoen in de war. Plots moeten de Rouches op zoek naar een nieuwe trainer, terwijl ze ook in enkele transferdossiers achter het net vissen.
Er is echter ook nog goed nieuws voor Standard, want een eerste aanwinst voor volgend seizoen zou wel al binnen zijn. Sudpresse weet immers dat alles in kannen en kruiken is voor de komst van Ilyes Ziani. De 19-jarige flankaanvaller werd dit seizoen al gehuurd van Union en maakte zijn minuten bij SL16 in de Challenger Pro League, waar hij het met zes goals en twee assists in 27 wedstrijden zeker niet onaardig deed.
Standard had eind maart al de aankoopoptie in de huurovereenkomst gelicht, maar Union beschikte nog over een terugkoopoptie. De Brusselaars zouden nu echter definitief beslist hebben om daar geen gebruik van te maken. Aangezien ook Ziani absoluut in Luik wou blijven en al een akkoord had over een contract voor drie jaar, staat niets de transfer nog in de weg.
LEES OOK: Ivan Leko gooit olie op het vuur voor Anderlecht
Koopje voor StandardStandard zou amper 200.000 euro moeten betalen voor de komst van Ziani, die in het begin van het seizoen nog drie keer mocht opdraven in de A-ploeg van Union. Bij Standard lijkt hij stilaan ook dicht bij de A-kern aan te leunen. De verwachting is dat de officiële aankondiging van zijn transfer nu snel zou kunnen gaan volgen.
Jannick Lanckriet