'Gerkens hakt knoop door: details Gent-aanbieding bekend'

625 stemmen
'Gerkens hakt knoop door: details Gent-aanbieding bekend'

Komend weekend wordt ook de Europe Play-Offs afgesloten. Veel staat er dan niet meer op het spel, toch wordt het uitkijken naar de prestigeslag tussen AA Gent en Standard. In aanloop naar hun onderlinge duel wisten de Buffalo's alvast een transfertik uit te delen aan de Rouches.


Zo geraakte eerder deze week bekend dat Gent de strijd om Pieter Gerkens naar zich heeft toegetrokken. De 28-jarige middenvelder stond lange tijd ook op de verlanglijst van Standard. De Luikenaars legden ook een officiële aanbieding neer, maar volgens SudPresse werd die overtroffen door de Oost-Vlamingen. Zo zouden de Buffalo's hem een contract van 4 seizoenen hebben aangeboden, terwijl Standard niet verder ging dan drie jaar met optie. Ook de salarisvoorwaarden lagen naar verluidt hoger in de Ghelamco Arena.

LEES OOK: AA Gent verrast met komst gewezen JPL-coach

Plekje kwijt bij Antwerp

En dus lijkt Gerkens zijn carrière te gaan voorzetten bij de winnaar van de Europe Play-Offs. De middenvelder zal transfervrij vertrekken bij Antwerp FC. Daar was hij in de eerste seizoenshelft nog een vaste waarde in de basiself van Van Bommel. Maar sinds het WK krijgt hij af te rekenen met aanhoudend blessureleed. Bovendien werd hij inmiddels voorbij gestoken in de hiërarchie. En dus werd zijn aflopende contract er niet verlengd.

Tweede zomeraanwinst

Gerkens, die eerder ook al actief was bij KRC Genk, STVV en RSC Anderlecht, is zo op weg naar de vijfde Belgische club in zijn carrière. Bij Gent moet hij de tweede aanwinst van de zomermercato worden. Eerder verzekerden de Buffalo's zich ook al van de Australiër Keegan Jelacic. Versterking op het middenveld was dan ook welgekomen. Zo heerst er nog steeds onduidelijkheid over de aflopende contracten van Vadis Odjidja en Sven Kums.

Gerkens wordt een basisspeler bij Gent ...

Meest recent

Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

1
1
'Feyenoord drukt door: komst Belg bijna rond'

Feyenoord eindigde vorig seizoen als tweede in de Eredivisie, maar kon PSV nooit bedreigen voor de ...

8
8
'KV Kortrijk keihard: oudgediende naar B-kern gestuurd'

KV Kortrijk is deze week als eerste eersteklasser begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe ...

10
10
'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

24
24
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

203
203
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

258
258
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

159
159
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

115
115
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

48
48
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

510
510
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

100
100
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

116
116
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

145
145
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

138
138
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

67
67
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

428
428
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

137
137
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

165
165
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

164
164
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

200
200
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

589
589
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

168
168
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

167
167
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

412
412

Meer sportnieuws