'Union troeft Anderlecht af: nieuwe spelmaker op komst'

door
'Union troeft Anderlecht af: nieuwe spelmaker op komst'

Union SG maakt zich momenteel op voor zijn seizoensclimax en wil aanstaande zondag de titelstrijd naar zich toe trekken op het veld van directe concurrent Antwerp FC. Ondertussen zijn de Brusselaars ook al bezig met het ontrollen van hun transferplannen. Zo lijkt een nieuwe spelmaker onderweg.


De Unionisten bewezen in de voorbije maanden dat de knappe prestaties van een jaartje eerder geen toeval waren. Zowel in eigen land als in de Europa League maakte de ploeg van coach Karel Geraerts. En het behalen van de landstitel zit er dus nog steeds in. Die successen hebben echter ook een keerzijde. Zo is een aantal spelers van Union momenteel grof wild op de transfermarkt. Komende zomer dreigen dan ook verschillende sterkhouders te vertrekken.

LEES OOK: Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Versterking in aanvalslinie

Maar de club maakt zich daarover nog geen grote zorgen. De scoutingscel bewees eerder al dat het in staat is om met beperkte middelen geschikte vervangers aan te trekken. Om de aanvalslinie te versterken na het verwachte vertrek van Victor Boniface, Yorbe Vertessen en Simon Adingra, zou men bijvoorbeeld zijn uitgekomen in de Nederlandse tweede divisie. Zo geraakte onlangs bekend dat Union zijn zinnen heeft gezet op Younes Taha. En het dossier van de 20-jarige spelmaker gaat blijkbaar de goede richting uit.

Akkoord op clubniveau

De Marokkaanse jeugd-international speelt sinds vorige zomer bij het Nederlandse PEC Zwolle. Daar groeide hij uit tot één van de grote seizoensrevelaties. Met onder meer 14 goals in 33 wedstrijden hielp hij zijn ploeg aan de tweede plaats in de eindstand van de Keuken Kampioen Divisie, de Nederlandse tweede klasse. Verschillende ploegen toonden dan ook interesse in Taha, onder meer RSC Anderlecht werd genoemd als mogelijke bestemming. Maar volgens Voetbal International zal Union aan het langste einde trekken. Beide clubs zouden immers dichtbij een akkoord staan over de transfersom, die rond één miljoen euro zou schommelen.

Union speelt volgend seizoen opnieuw mee aan de top ...

Meest recent

'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

19
19
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

24
24
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

179
179
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

32
32
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

222
222
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

137
137
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

259
259
Hayen grijpt drastisch in: groot slachtoffer bij KRC Genk

KRC Genk heeft een mooie week achter de rug. De Limburgers wonnen in de Europa League van SC ...

340
340
Dissonant bij matig Anderlecht: kranten delen 4 op 10 uit

RSC Anderlecht is er zondag dan toch niet in geslaagd om zich mathematisch te verzekeren van zijn ...

228
228
Nachtmerrie Kompany komt uit: code rood bij Bayern

Deze week worden de tickets voor de kwartfinales van de Champions League uitgedeeld. Bayern ...

199
199
Nieuw goudklompje bij Genk: El Ouahdi zwaait met lof

KRC Genk heeft zijn kansen op de Champions' Play-Offs zondagmiddag intact kunnen houden. Racing won ...

282
282
WK-ticket op helling: Rode Duivel maakt zich onmogelijk

Bondscoach Rudi Garcia maakt aanstaande vrijdag zijn selectie bekend voor de oefenstage eind deze ...

358
358
Club Brugge blundert zwaar: groot drama rond Vanaken

Club Brugge pakte in Westerlo de drie punten, maar schrok zich vooral een hoedje toen Hans Vanaken ...

330
330
Race om Play-Off I: dit scenario heeft elke kandidaat nodig

Naar jaarlijkse gewoonte belooft de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro ...

301
301
Taravel reageert na domme rode kaart Bertaccini

Anderlecht heeft zondagavond de kans laten liggen om al zekerheid te verkrijgen over deelname aan de ...

451
451
'Genk op stelten: Real Madrid dropt 50 miljoen'

KRC Genk zal volgende week alles uit de kast moeten halen om de top zes nog binnen te dringen. Het ...

605
605
Cercle in play-downs: Van der Bruggen trekt harde conclusie

Na FCV Dender is nu ook Cercle Brugge helemaal zeker dat het straks in de Relegation Play-Off aan de ...

239
239
AC Milan laat unieke kans liggen in titelstrijd

De Italiaanse titelstrijd had dit weekend een volledig nieuw elan kunnen krijgen. Leider Inter had ...

47
47
'WK-finale' op slotspeeldag: "Een slopend seizoen"

De slotspeeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League belooft volgende week nog ...

71
71
Anderlecht in zak en as: "Verdienen niet te verliezen"

Anderlecht zal op de laatste speeldag van de reguliere competitie zijn ticket voor de Champions' ...

342
342
Oosting is zeer streng voor Antwerp-schlemiel

Voor Antwerp was de top zes al buiten bereik en dus moet het zich zien klaar te stomen voor de ...

167
167
Emotionele Vanderbiest: "Derde mooiste dag van mijn leven"

De voorbije jaren greep KV Mechelen meermaals op de valreep nog naast deelname aan de Champions' ...

97
97
Cercle moet naar play-downs, La Louvière mag nog hopen

De 29ste speeldag van de Jupiler Pro League werd zondagavond nog afgesloten met een kelderkraker. ...

139
139
Droom Standard spat uiteen: "Nog klein waterkansje"

Standard lijkt zijn droom om de Champions' Play-Off te spelen te mogen gaan opbergen. De Rouches ...

112
112
KV Mechelen klopt in blessuretijd Anderlecht en mag naar PO1

In het duel tussen KV Mechelen en Anderlecht stond zondagavond nog zekerheid over een ticket voor de ...

296
296

Meer sportnieuws