Fredberg is basisspeler beu: transferstorm barst los

door
Fredberg is basisspeler beu: transferstorm barst los

In januari 2020 begon Michael Amir Murillo veelbelovend aan zijn passage bij RSC Anderlecht, maar dik drie jaar later is de balans overwegend negatief te noemen. Enkel door een gebrek aan concurrentie en kwalitatieve alternatieven op zijn positie, bleef de 27-jarige in die periode altijd zeker van een basisplaats in het paars-witte elftal. Jesper Fredberg is de grote wisselvalligheid van Murillo echter beu en volgens de informatie van Het Laatste Nieuws mag de Panamees dan ook beschikken in het Lotto Park. In de hoop dat Murillo straks verkocht wordt, zal de CEO Sports dus een nieuwe rechtsachter moeten zoeken. Al dient er zich intern wel een interessante oplossing aan. De verhuurde rechtsachter Mohamed Bouchouari speelde een sterk seizoen bij FC Emmen en hij keert straks terug naar Sporting.

LEES OOK: Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

FREDBERG IS MURILLO BEU

In de voorbije jaren, en ook in het huidige seizoen, blonk Michael Murillo vaker negatief dan positief uit. Kinderlijk verdedigen, knullig de bal verspelen, nonchalante fouten, domme rode kaarten en vlagen van concentratieverlies typeren zijn prestaties. Niet toevallig valt dit allemaal te catalogeren onder het mentale aspect van het spelletje, want intrinsiek heeft hij nochtans alle kwaliteiten om een topspeler te zijn in de Belgische competitie. Murillo heeft snelheid, technisch vermogen, diepgang en loopvermogen, maar dat kwam er helaas veel te weinig uit in de voorbije drie jaar.

Dit seizoen was Michael Murillo een van de vele tegenvallers bij Anderlecht. Het Laatste Nieuws adviseerde de Panamese speler onlangs om tijdens de vakantie best eens lang en goed voor de spiegel te gaan staan. Samen met andere onderpresteerders Amadou Diawara en Benito Raman, vroeg de krant zich af of de naam op de rug het logo op de voorkant wel waard is. Er staat dus een grote schoonmaak op stapel bij Sporting, waarbij de selectie grondig doorgelicht moet worden. Dezelfde krant raadt Jesper Fredberg alvast aan om de zaak van Murillo kordaat krachtig aan te pakken.



Anderlecht keek in januari al uit naar een nieuwe rechtsachter om de concurrentie op te drijven, een zoektocht die uiteindelijk niet succesvol bleek. Maar in de komende zomermercato zal Jesper Fredberg drastisch te werk gaan, want volgens Het Laatste Nieuws mag/moet Murillo bij een goed bod de club verlaten. Sporting zette de Panamees al meermaals in het uitstalraam, maar hij raakte telkens niet verkocht. Na dit seizoen heeft hij nog twee jaar contract in Brussel, en beter moment dan in de eerstkomende zomermercato zal er wellicht niet meer komen om (nog iets) te kunnen cashen.

VERVANGER IN EIGEN RANGEN

Anderlecht hoopt dat de mogelijke verkoop van Michael Murillo nog enkele miljoenen euro's kan opleveren, omdat dat geld volledig geïnvesteerd kan worden in de aankoop van een geschikte vervanger. De mogelijkheid bestaat echter dat Jesper Fredberg geen nieuwe rechtsback hoeft aan te trekken, omdat Mohamed Bouchouari (22) binnenkort terugkeert naar het Lotto Park na zijn verhuurperiode. Bouchouari werd uitgeleend aan FC Emmen en zijn huurcontract loopt af, waarbij de Nederlandse club geen aankoopoptie heeft bedongen. Samen met Kristoffer Olsson (FC Midtjylland) en Bogdan Mykhaylichenko (Shakhtar Donetsk) behoort hij tot een van de weinige uitgeleende spelers van Anderlecht die regelmatig speeltijd krijgen en goede prestaties leveren. Mohamed Bouchouari heeft dit seizoen uitstekend gepresteerd in de Eredivisie en kan zich tijdens de voorbereiding op het volgende seizoen mogelijk profileren als een potentiële kracht voor het eerste elftal van Anderlecht. Onder coach Dick Lukkien telden slechts zes veldspelers meer speelminuten dan Bouchouari bij FC Emmen, waarbij de 21-jarige speler doorgaans de basis startte. Ondanks dat FC Emmen zich in een benarde situatie bevindt en dreigt te degraderen - ze staan op een gedeelde derde plaats in de Eredivisie - heeft Bouchouari zich toch weten te onderscheiden in Nederland. In november zorgde hij bijvoorbeeld voor een enorme tegenvaller voor Alfred Schreuder door de gelijkmaker (3-3) te scoren tegen Ajax.

LONGEN ALS EEN PAARD

Dick Lukkien is ook tevreden over de bijdrage van Mohamed Bouchouari en in een interview met RTV Drenthe sprak de coach van FC Emmen lovende woorden over de huurling. “Mohamed is omgevormd tot back en hij heeft veel dynamiek in zijn spel. Hij kan verdedigen en aanvallen en heeft longen als een paard.” De 22-jarige werd gevormd als flankaanvaller, maar tijdens zijn postformatie werd hij een paar linies teruggetrokken. Daarom levert Bouchouari op erg regelmatig basis aanvallende impulsen op de rechtsback, waarmee hij het verschil kan maken en de tegenstander in grote problemen brengt. Hij is bovendien tweevoetig en hij kan ook op de linkerkant uit de voeten.


TYPE-DANI ALVES VOOR ANDERLECHT

Puur objectief bekeken behoort Mohamed Bouchouari dit seizoen zelfs tot een van de beste aanvallende backs van de Eredivisie. Op het defensief gebied moet hij nog veel leergeld betalen, met een gestalte van 1 meter 70 is vooral de duelkracht een groot probleem, maar offensief is zijn profiel meer dan gemiddeld. De Nederlandse competitie kent veel toppers op de back-posities zoals Devyne Rensch (Ajax), Milos Kerkez (AZ Alkmaar) en Jordan Teze (PSV Eindhoven), maar toch weet Bouchouari zich te onderscheiden. En dat uitsluitend op het offensief gebied uiteraard, hij wordt niet voor niets omschreven als een vleugelback à la Dani Alves.



Mohamed Bouchouari is momenteel de offensief regelmatigste back van de Eredivisie en hij onderneemt ook het meeste dribbels per wedstrijd. Daarnaast telt hij het meest geslaagde offensieve duels en de meeste balcontacten in de box. Bij het aantal doelpogingen, voorzetten en versnellingen met de bal aan de voet per wedstrijd, prijkt hij mooi in de top vijf van alle backs van de Nederlandse competitie. Op die manier zou hij volgend seizoen toch mogen hopen om een plaats af te dwingen in het eerste elftal van Anderlecht. Bouchouari startte het huidige seizoen bij de RSCA Futures, maar om zich beter te kunnen ontwikkelen op een hoger niveau, verkaste hij daarom op uitleenbasis naar FC Emmen. Straks keert hij dus terug als een meer ervaren en completere rechtsback.

Moet Bouchouari zijn kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Kompany zet pers op zijn plaats: "Sinds ik hier ben..."

Bayern München won makkelijk met 4-1 van Borussia Mönchengladbach. De titel kan Bayern ...

0
0
Proto zet Renard op zijn plaats: "Deed hem geen goed"

Olivier Renard haalde enkele weken geleden zeer hard uit naar RSC Anderlecht, nadat hij er werd ...

15
15
Deschacht ziet Anderlecht-zonde: "Zet hem bij Club ..."

Zondagmiddag is het weer zover, dan kijken rivalen Club Brugge en RSC Anderlecht mekaar weer recht ...

111
111
Antwerp uitgeteld voor PO I? Oosting klaar en duidelijk

Mathematisch is er in principe nog heel wat mogelijk. Maar na vrijdagavond lijkt de Champions' ...

57
57
De Bruyne eindelijk weer voetballer: zo reageert Italiaanse pers

Na 132 dagen wachten, was het vrijdagavond eindelijk zover. Kevin De Bruyne maakte in de ...

54
54
‘Club Brugge genadeloos: hij kan z’n boeltje pakken’

Club Brugge gaat deze zomer genadeloos door de kern. Een speler met een aflopende verbintenis is de ...

174
174
Ommekeer in de maak: opnieuw Rode Duivel voor Genk?

De Rode Duivels trekken eind deze maand naar de VS om het WK voor te bereiden aan de hand van een ...

322
322
'Grote test Taravel: opvallende basisklant tegen Club Brugge'

Met twee opeenvolgende zeges is de rust bij RSC Anderlecht ietwat weergekeerd. Maar zondagmiddag ...

194
194
KV Kortrijk met cruciale partij: zekerheid op komst?

KV Kortrijk staat momenteel tweede in de Challenger Pro League. Die plaats geeft recht op een ticket ...

185
185
Bale legt uit : dit moét een coach kunnen bij Real Madrid

Real Madrid ontsloeg dit seizoen Xabi Alonso. Gareth Bale vond dat geen verrassing. De voormalige ...

40
40
Geslaagd of niet? Van der Elst maakt rapport Hayen

Nicky Hayen volgde Thorsten Fink op als coach van KRC Genk. De eerste maanden liggen ondertussen ...

129
129
Grote rentree De Bruyne, Pocognoli met enorme stunt

In het buitenland stonden er heel wat matchen op het programma. Zo kwamen Real Madrid, Bayern ...

78
78
Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Voor Antwerp is de hoop op de Champions' Play-Offs nu wel helemaal verdwenen. The Great Old speelde ...

114
114
Rode Duivels revelatie op WK: twee spelers cruciaal

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Eerst volgt er nog een stage in de Verenigde ...

71
71
Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Op het Kiel blijven ze stiekem dromen van een miraculeuze rechtstreekse promotie. De Ratten pakten ...

51
51
De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

121
121
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

58
58
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

124
124
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

63
63
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

231
231
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

503
503
Ruben Van Gucht zorgt voor gigantische TV-bom

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

72
72
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

278
278
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

44
44
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

71
71

Meer sportnieuws