Fredberg is basisspeler beu: transferstorm barst los

door
Fredberg is basisspeler beu: transferstorm barst los

In januari 2020 begon Michael Amir Murillo veelbelovend aan zijn passage bij RSC Anderlecht, maar dik drie jaar later is de balans overwegend negatief te noemen. Enkel door een gebrek aan concurrentie en kwalitatieve alternatieven op zijn positie, bleef de 27-jarige in die periode altijd zeker van een basisplaats in het paars-witte elftal. Jesper Fredberg is de grote wisselvalligheid van Murillo echter beu en volgens de informatie van Het Laatste Nieuws mag de Panamees dan ook beschikken in het Lotto Park. In de hoop dat Murillo straks verkocht wordt, zal de CEO Sports dus een nieuwe rechtsachter moeten zoeken. Al dient er zich intern wel een interessante oplossing aan. De verhuurde rechtsachter Mohamed Bouchouari speelde een sterk seizoen bij FC Emmen en hij keert straks terug naar Sporting.

LEES OOK: Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

FREDBERG IS MURILLO BEU

In de voorbije jaren, en ook in het huidige seizoen, blonk Michael Murillo vaker negatief dan positief uit. Kinderlijk verdedigen, knullig de bal verspelen, nonchalante fouten, domme rode kaarten en vlagen van concentratieverlies typeren zijn prestaties. Niet toevallig valt dit allemaal te catalogeren onder het mentale aspect van het spelletje, want intrinsiek heeft hij nochtans alle kwaliteiten om een topspeler te zijn in de Belgische competitie. Murillo heeft snelheid, technisch vermogen, diepgang en loopvermogen, maar dat kwam er helaas veel te weinig uit in de voorbije drie jaar.

Dit seizoen was Michael Murillo een van de vele tegenvallers bij Anderlecht. Het Laatste Nieuws adviseerde de Panamese speler onlangs om tijdens de vakantie best eens lang en goed voor de spiegel te gaan staan. Samen met andere onderpresteerders Amadou Diawara en Benito Raman, vroeg de krant zich af of de naam op de rug het logo op de voorkant wel waard is. Er staat dus een grote schoonmaak op stapel bij Sporting, waarbij de selectie grondig doorgelicht moet worden. Dezelfde krant raadt Jesper Fredberg alvast aan om de zaak van Murillo kordaat krachtig aan te pakken.



Anderlecht keek in januari al uit naar een nieuwe rechtsachter om de concurrentie op te drijven, een zoektocht die uiteindelijk niet succesvol bleek. Maar in de komende zomermercato zal Jesper Fredberg drastisch te werk gaan, want volgens Het Laatste Nieuws mag/moet Murillo bij een goed bod de club verlaten. Sporting zette de Panamees al meermaals in het uitstalraam, maar hij raakte telkens niet verkocht. Na dit seizoen heeft hij nog twee jaar contract in Brussel, en beter moment dan in de eerstkomende zomermercato zal er wellicht niet meer komen om (nog iets) te kunnen cashen.

VERVANGER IN EIGEN RANGEN

Anderlecht hoopt dat de mogelijke verkoop van Michael Murillo nog enkele miljoenen euro's kan opleveren, omdat dat geld volledig geïnvesteerd kan worden in de aankoop van een geschikte vervanger. De mogelijkheid bestaat echter dat Jesper Fredberg geen nieuwe rechtsback hoeft aan te trekken, omdat Mohamed Bouchouari (22) binnenkort terugkeert naar het Lotto Park na zijn verhuurperiode. Bouchouari werd uitgeleend aan FC Emmen en zijn huurcontract loopt af, waarbij de Nederlandse club geen aankoopoptie heeft bedongen. Samen met Kristoffer Olsson (FC Midtjylland) en Bogdan Mykhaylichenko (Shakhtar Donetsk) behoort hij tot een van de weinige uitgeleende spelers van Anderlecht die regelmatig speeltijd krijgen en goede prestaties leveren. Mohamed Bouchouari heeft dit seizoen uitstekend gepresteerd in de Eredivisie en kan zich tijdens de voorbereiding op het volgende seizoen mogelijk profileren als een potentiële kracht voor het eerste elftal van Anderlecht. Onder coach Dick Lukkien telden slechts zes veldspelers meer speelminuten dan Bouchouari bij FC Emmen, waarbij de 21-jarige speler doorgaans de basis startte. Ondanks dat FC Emmen zich in een benarde situatie bevindt en dreigt te degraderen - ze staan op een gedeelde derde plaats in de Eredivisie - heeft Bouchouari zich toch weten te onderscheiden in Nederland. In november zorgde hij bijvoorbeeld voor een enorme tegenvaller voor Alfred Schreuder door de gelijkmaker (3-3) te scoren tegen Ajax.

LONGEN ALS EEN PAARD

Dick Lukkien is ook tevreden over de bijdrage van Mohamed Bouchouari en in een interview met RTV Drenthe sprak de coach van FC Emmen lovende woorden over de huurling. “Mohamed is omgevormd tot back en hij heeft veel dynamiek in zijn spel. Hij kan verdedigen en aanvallen en heeft longen als een paard.” De 22-jarige werd gevormd als flankaanvaller, maar tijdens zijn postformatie werd hij een paar linies teruggetrokken. Daarom levert Bouchouari op erg regelmatig basis aanvallende impulsen op de rechtsback, waarmee hij het verschil kan maken en de tegenstander in grote problemen brengt. Hij is bovendien tweevoetig en hij kan ook op de linkerkant uit de voeten.


TYPE-DANI ALVES VOOR ANDERLECHT

Puur objectief bekeken behoort Mohamed Bouchouari dit seizoen zelfs tot een van de beste aanvallende backs van de Eredivisie. Op het defensief gebied moet hij nog veel leergeld betalen, met een gestalte van 1 meter 70 is vooral de duelkracht een groot probleem, maar offensief is zijn profiel meer dan gemiddeld. De Nederlandse competitie kent veel toppers op de back-posities zoals Devyne Rensch (Ajax), Milos Kerkez (AZ Alkmaar) en Jordan Teze (PSV Eindhoven), maar toch weet Bouchouari zich te onderscheiden. En dat uitsluitend op het offensief gebied uiteraard, hij wordt niet voor niets omschreven als een vleugelback à la Dani Alves.



Mohamed Bouchouari is momenteel de offensief regelmatigste back van de Eredivisie en hij onderneemt ook het meeste dribbels per wedstrijd. Daarnaast telt hij het meest geslaagde offensieve duels en de meeste balcontacten in de box. Bij het aantal doelpogingen, voorzetten en versnellingen met de bal aan de voet per wedstrijd, prijkt hij mooi in de top vijf van alle backs van de Nederlandse competitie. Op die manier zou hij volgend seizoen toch mogen hopen om een plaats af te dwingen in het eerste elftal van Anderlecht. Bouchouari startte het huidige seizoen bij de RSCA Futures, maar om zich beter te kunnen ontwikkelen op een hoger niveau, verkaste hij daarom op uitleenbasis naar FC Emmen. Straks keert hij dus terug als een meer ervaren en completere rechtsback.

Moet Bouchouari zijn kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

0
0
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

2
2
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

67
67
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

149
149
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

65
65
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

37
37
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

121
121
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

90
90
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

37
37
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

118
118
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

15
15
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

379
379
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

143
143
Vandenbroeck voert druk op: D-day voor Zulte Waregem

Zulte Waregem neemt het vandaag op tegen FCV Dender. Een match die ze maar best kunnen winnen. ...

45
45
'Koophonger Man City niet gestild: 80 miljoen euro'

Manchester City kende vele jaren amper concurrentie in Engeland. Maar de club is een nieuwe weg ...

46
46
TRANSFERUURTJE: Wereldtop bij Club, Barça met knaltransfer

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

110
110
Stijnen briest na Patro-drama: “Ben er niet goed van”

Patro Eisden speelde 4-4 gelijk tegen Jong Genk in de Challenger Pro League. De club van Stijn ...

243
243
‘Club moet vol aan de bak: dubbel vertrek ligt al vast’

Club Brugge maakt dit seizoen weer indruk in Europa. In de competitie loopt het minder, maar de ...

339
339
Boskamp genadeloos voor Anderlecht: “Haal hem terug”

RSC Anderlecht zit in een desastreuze periode. Paars-Wit nam afscheid van Besnik Hasi en ging ...

609
609
KV Mechelen wil Antwerp ferme steek uitdelen

KV Mechelen en Royal Antwerp FC bekampen elkaar in een belangrijk rechtstreeks duel voor een plek in ...

265
265
Plots scherpe kritiek op Kompany: crisis bij Bayern

Het Bayern München van Vincent Kompany leek dit seizoen ongenaakbaar in de Bundesliga, maar ...

248
248
Beerschot-fans morren: sportieve baas slaat terug

Beerschot zag afgelopen wintermercato enkele sterkhouders vertrekken. De Antwerpse club wil zo snel ...

216
216
Vanderbiest legt veto op: geen vertrek bij KV

KV Mechelen is bezig aan een goed seizoen. Het voetbal is niet oogstrelend, maar de Maneblussers ...

161
161
Genk ruikt megadeal: transfer boven 20 miljoen

KRC Genk verkocht Hyun-Gyu Oh voor 14 miljoen euro aan Besiktas. Dat is een zeer pittige prijs voor ...

517
517
'Alarm bij Club Brugge: Arsenal en Chelsea op de stoep'

Club Brugge lijkt komende zomer een leegloop tegemoet te gaan. Heel wat basispionnen gaan de club ...

301
301

Meer sportnieuws