Fredberg is basisspeler beu: transferstorm barst los

door
Fredberg is basisspeler beu: transferstorm barst los

In januari 2020 begon Michael Amir Murillo veelbelovend aan zijn passage bij RSC Anderlecht, maar dik drie jaar later is de balans overwegend negatief te noemen. Enkel door een gebrek aan concurrentie en kwalitatieve alternatieven op zijn positie, bleef de 27-jarige in die periode altijd zeker van een basisplaats in het paars-witte elftal. Jesper Fredberg is de grote wisselvalligheid van Murillo echter beu en volgens de informatie van Het Laatste Nieuws mag de Panamees dan ook beschikken in het Lotto Park. In de hoop dat Murillo straks verkocht wordt, zal de CEO Sports dus een nieuwe rechtsachter moeten zoeken. Al dient er zich intern wel een interessante oplossing aan. De verhuurde rechtsachter Mohamed Bouchouari speelde een sterk seizoen bij FC Emmen en hij keert straks terug naar Sporting.

LEES OOK: Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

FREDBERG IS MURILLO BEU

In de voorbije jaren, en ook in het huidige seizoen, blonk Michael Murillo vaker negatief dan positief uit. Kinderlijk verdedigen, knullig de bal verspelen, nonchalante fouten, domme rode kaarten en vlagen van concentratieverlies typeren zijn prestaties. Niet toevallig valt dit allemaal te catalogeren onder het mentale aspect van het spelletje, want intrinsiek heeft hij nochtans alle kwaliteiten om een topspeler te zijn in de Belgische competitie. Murillo heeft snelheid, technisch vermogen, diepgang en loopvermogen, maar dat kwam er helaas veel te weinig uit in de voorbije drie jaar.

Dit seizoen was Michael Murillo een van de vele tegenvallers bij Anderlecht. Het Laatste Nieuws adviseerde de Panamese speler onlangs om tijdens de vakantie best eens lang en goed voor de spiegel te gaan staan. Samen met andere onderpresteerders Amadou Diawara en Benito Raman, vroeg de krant zich af of de naam op de rug het logo op de voorkant wel waard is. Er staat dus een grote schoonmaak op stapel bij Sporting, waarbij de selectie grondig doorgelicht moet worden. Dezelfde krant raadt Jesper Fredberg alvast aan om de zaak van Murillo kordaat krachtig aan te pakken.



Anderlecht keek in januari al uit naar een nieuwe rechtsachter om de concurrentie op te drijven, een zoektocht die uiteindelijk niet succesvol bleek. Maar in de komende zomermercato zal Jesper Fredberg drastisch te werk gaan, want volgens Het Laatste Nieuws mag/moet Murillo bij een goed bod de club verlaten. Sporting zette de Panamees al meermaals in het uitstalraam, maar hij raakte telkens niet verkocht. Na dit seizoen heeft hij nog twee jaar contract in Brussel, en beter moment dan in de eerstkomende zomermercato zal er wellicht niet meer komen om (nog iets) te kunnen cashen.

VERVANGER IN EIGEN RANGEN

Anderlecht hoopt dat de mogelijke verkoop van Michael Murillo nog enkele miljoenen euro's kan opleveren, omdat dat geld volledig geïnvesteerd kan worden in de aankoop van een geschikte vervanger. De mogelijkheid bestaat echter dat Jesper Fredberg geen nieuwe rechtsback hoeft aan te trekken, omdat Mohamed Bouchouari (22) binnenkort terugkeert naar het Lotto Park na zijn verhuurperiode. Bouchouari werd uitgeleend aan FC Emmen en zijn huurcontract loopt af, waarbij de Nederlandse club geen aankoopoptie heeft bedongen. Samen met Kristoffer Olsson (FC Midtjylland) en Bogdan Mykhaylichenko (Shakhtar Donetsk) behoort hij tot een van de weinige uitgeleende spelers van Anderlecht die regelmatig speeltijd krijgen en goede prestaties leveren. Mohamed Bouchouari heeft dit seizoen uitstekend gepresteerd in de Eredivisie en kan zich tijdens de voorbereiding op het volgende seizoen mogelijk profileren als een potentiële kracht voor het eerste elftal van Anderlecht. Onder coach Dick Lukkien telden slechts zes veldspelers meer speelminuten dan Bouchouari bij FC Emmen, waarbij de 21-jarige speler doorgaans de basis startte. Ondanks dat FC Emmen zich in een benarde situatie bevindt en dreigt te degraderen - ze staan op een gedeelde derde plaats in de Eredivisie - heeft Bouchouari zich toch weten te onderscheiden in Nederland. In november zorgde hij bijvoorbeeld voor een enorme tegenvaller voor Alfred Schreuder door de gelijkmaker (3-3) te scoren tegen Ajax.

LONGEN ALS EEN PAARD

Dick Lukkien is ook tevreden over de bijdrage van Mohamed Bouchouari en in een interview met RTV Drenthe sprak de coach van FC Emmen lovende woorden over de huurling. “Mohamed is omgevormd tot back en hij heeft veel dynamiek in zijn spel. Hij kan verdedigen en aanvallen en heeft longen als een paard.” De 22-jarige werd gevormd als flankaanvaller, maar tijdens zijn postformatie werd hij een paar linies teruggetrokken. Daarom levert Bouchouari op erg regelmatig basis aanvallende impulsen op de rechtsback, waarmee hij het verschil kan maken en de tegenstander in grote problemen brengt. Hij is bovendien tweevoetig en hij kan ook op de linkerkant uit de voeten.


TYPE-DANI ALVES VOOR ANDERLECHT

Puur objectief bekeken behoort Mohamed Bouchouari dit seizoen zelfs tot een van de beste aanvallende backs van de Eredivisie. Op het defensief gebied moet hij nog veel leergeld betalen, met een gestalte van 1 meter 70 is vooral de duelkracht een groot probleem, maar offensief is zijn profiel meer dan gemiddeld. De Nederlandse competitie kent veel toppers op de back-posities zoals Devyne Rensch (Ajax), Milos Kerkez (AZ Alkmaar) en Jordan Teze (PSV Eindhoven), maar toch weet Bouchouari zich te onderscheiden. En dat uitsluitend op het offensief gebied uiteraard, hij wordt niet voor niets omschreven als een vleugelback à la Dani Alves.



Mohamed Bouchouari is momenteel de offensief regelmatigste back van de Eredivisie en hij onderneemt ook het meeste dribbels per wedstrijd. Daarnaast telt hij het meest geslaagde offensieve duels en de meeste balcontacten in de box. Bij het aantal doelpogingen, voorzetten en versnellingen met de bal aan de voet per wedstrijd, prijkt hij mooi in de top vijf van alle backs van de Nederlandse competitie. Op die manier zou hij volgend seizoen toch mogen hopen om een plaats af te dwingen in het eerste elftal van Anderlecht. Bouchouari startte het huidige seizoen bij de RSCA Futures, maar om zich beter te kunnen ontwikkelen op een hoger niveau, verkaste hij daarom op uitleenbasis naar FC Emmen. Straks keert hij dus terug als een meer ervaren en completere rechtsback.

Moet Bouchouari zijn kans krijgen bij Anderlecht?

Meest recent

Geplaagd Club slikt nieuwe optater vlak voor Kazachse trip

Volgende week trekt de Champions League na een winterslaap van enkele maanden zich weer op gang. ...

92
92
'Nachtmerrie Barcelona: PSG slaat toe aan spotprijs'

FC Barcelona blijft maar talenten produceren via zijn eigen jeugdopleiding. Maar La Masia staat op ...

32
32
Diefstal van het jaar? Amateurclub viert na spookdoelpunt

Ons amateurvoetbal werd gisterenavond opgeschrikt door een wel heel bizarre fase. In de wedstrijd ...

31
31
Opvallend: Scheidsrechtersbaas zet klagende Vanaken op zijn plaats

Club Brugge is met twee pijnlijke nederlagen aan de tweede seizoenshelft begonnen. De frustraties ...

405
405
Hong start bij AA Gent, enorme verrassing in basiself Hasi

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van AA Gent voor de halve finales van de Croky Cup. ...

126
126
TU: 'Bom rond Noa Lang, eerste winteraanwinst Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

256
256
Promise David revancheert zich: “Zij waren gemeen”

Union SG heeft met het kleinste verschil gewonnen van KV Mechelen. De Brusselse club loopt daardoor ...

51
51
Karetsas verdwijnt bij KRC Genk: “Zou het aan mij liggen?”

KRC Genk ging onderuit tegen Zulte Waregem. Essevee wist al een tijdje niet meer te winnen, maar ...

156
156
Vanzeir maakt Cercle-fans warm met uitspraken

Dante Vanzeir heeft zijn debuut bij Cercle Brugge achter de rug. De aanvaller ging van KAA Gent naar ...

58
58
Onthuld: dit deed Fellaini écht bij Charleroi

Het was een opvallende aankondiging: Marouane Fellaini die plots aan de slag ging als adviseur bij ...

138
138
Nainggolan slaat meteen terug op kritiek bij Patro

Radja Nainggolan maakte de overstap van Lokeren naar Patro Eisden. De middenvelder werd al een ...

143
143
KV Mechelen legt DAZN-plan bloot: “Beter dan anderen”

De perikelen rond DAZN blijven nazinderen. De rechtenhouder besloot de stekker uit het TV-contract ...

231
231
Defour laat bom vallen over ex-club

Steven Defour kende een zeer bewogen spelerscarrière. Zijn transfers naar Standard en RSC ...

201
201
Vanhaezebrouck fluistert Renard opvallend advies toe

Olivier Renard heeft nog héél veel werk voor de boeg. Hij moet de kern uitdunnen en er ...

344
344
Benito Raman verrast en parkeert de bus in het Lotto Park

Het was een opvallend en warm moment in het Lotto Park afgelopen week. Benito Raman, vandaag ...

180
180
'Blunder Anderlecht? Ex-speler levert ‘jackpot’ op’

RSC Anderlecht heeft de afgelopen jaren een aantal talenten vroegtijdig laten gaan die nadien ...

166
166
Tranen bij Jean-Marie Pfaff na schokkend nieuws over Carmen

Komende week trekt Union richting München voor een confrontatie met Kompany en het grote ...

244
244
AA Gent ontdekt 'goudmijn': toekomst oogt plots heel mooi

Bij AA Gent werden de afgelopen jaren bijzonder veel Afrikaanse talenten gehaald. Er braken er amper ...

346
346
‘Paniek bij Anderlecht: winterdeal dreigt te ontploffen’

Bij Anderlecht staat alles plots onder hoogspanning. Een cruciale winterdeal wankelt, terwijl de ...

172
172
Fout van KRC Genk? "Wil hun ongelijk bewijzen"

Bij KRC Genk namen ze al afscheid van een aantal spelers. De Limburgers lieten één ...

119
119
Hein ziet AA Gent géweldige zaak doen: "Topper voor de JPL"

AA Gent wil dit seizoen weer de top zes halen en dat zal nog een héél zware opdracht ...

437
437
'Anderlecht plots genoemd: Lionel Messi baalt'

AA Gent is op zoek naar versterking op meerdere posities. De Buffalo's worden stilaan met heel veel ...

244
244
Antwerp ontdekt in de schaduw plots nieuwe diamant

Vincent Janssen en Gyrano Kerk vormen een zeer goed duo en de twee Nederlanders doen het zeer goed ...

559
559
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

94
94
Malinwa baalt: "Verdienden ruimschoots een punt"

KV Mechelen bleef in de laatste drie onderlinge confrontaties met Union telkens ongeslagen, maar is ...

95
95

Meer sportnieuws