'Mercato Club van start: eerste aanwinst binnen, tweetal vertrekt'

door
'Mercato Club van start: eerste aanwinst binnen, tweetal vertrekt'

Tenzij het inmiddels gedegradeerde KV Oostende komend weekend vriend en vijand verbaast tegen AA Gent, zal Club Brugge genoegen moeten nemen met een plek in de Europe Play-Offs. Voor het eerst lijkt Blauw-Zwart dus naast de belangrijkste nacompetitie te grijpen. En dat zal ongetwijfeld gevolgen hebben op de transfermarkt.


Tijdens de voorbije wintermercato hield Club het nog bewust redelijk rustig. Achteraf gezien blijkt dat niet de beste keuze, maar hierdoor spaarde Blauw-Zwart wel zijn middelen op voor de komende transferperiode. En die middelen zullen goed van pas kunnen komen. In samenspraak met de nieuwe trainer zal de selectie een bepaalde kwaliteitsinjectie moeten ondergaan. De eerste zomeraanwinst lijkt zelfs al binnen. Zo bevestigt Het Nieuwsblad de nakende komst van Victor Barbera. De 19-jarige spits komt normaal gezien transfervrij over van de beloften van FC Barcelona.

DRUKTE AAN UITGANG
Maar er zal nog meer versterking moeten volgen. Zo zal Club naar alle waarschijnlijkheid enkele sterkhouders moeten vervangen. Noa Lang liet in de voorbije weken meermaals uitschijnen dat hij na dit seizoen absoluut een nieuwe stap wil zetten, iets wat hij een jaartje geleden eigenlijk al van plan was. Daarnaast worden ook jongens als Ferran Jutgla, Tajon Buchanan en Andreas Skov Olsen met de regelmaat van een een klok gelinkt aan een vertrek richting een grotere competitie.

Daar tegenover zal Club ook moeten snoeien in zijn selectie. Zeker als er naast een Europees ticket wordt gegrepen is de huidige spelerskern te groot in de breedte. Bovendien vielen bepaalde spelers gewoonweg door de mand en wil men de ontwikkeling van de eigen jeugd niet te veel blokkeren. Het Laatste Nieuws meldde afgelopen weekend al dat jongens als Dedryck Boyata en Kamal Sowah 'vanzelfsprekend' verpatst zullen worden. En zo volgen er wellicht nog meer. Het belooft dus een hete zomer te worden voor Blauw-Zwart.

LEES OOK: Boyata sprak met Belgische clubs: “Wraak op Club Brugge”

In welke linie heeft Club het meest nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

"Ik wil zijn heatmap" - 34-jarige De Bruyne doet Italianen duizelen

In de Champions League gaat SSC Napoli aanstaande donderdag op bezoek bij Manchester City. Kevin De ...

1
1
DAZN-affaire nadert climax: nieuwe details op tafel

De zevende speeldag in de Jupiler Pro League zit erop en andermaal waren de wedstrijden enkel en ...

366
366
Conclusie Proto bij Anderlecht: "Hij kan niet verdedigen"

De periode vlak voor en tijdens de interlandbreak was bij Anderlecht zeer woelig. Hun eerste ...

230
230
Wils krijgt veeg uit de pan bij Antwerp: "Dat hoort erbij"

Antwerp kreeg zondag een stevige tik. Het mocht op de Bosuil tegen AA Gent zowat 75 minuten met een ...

75
75
Extra lading voor Union-speler in CL-openingsmatch

Bij Union kijken ze al reikhalzend uit naar dinsdagavond, want dan mogen ze eindelijk hun grote ...

17
17
Anderlecht-fans keren zich massaal tegen één speler

Er valt heel wat na te kaarten over het gelijkspel van zondagavond tussen Anderlecht en KRC Genk. ...

325
325
'Onthuld: daarom verkoos Man Utd Lammens boven Donnarumma'

Zondag waren tijdens de derby in Manchester vele ogen gericht op de nieuwe doelmannen. Bij City nam ...

107
107
PSV niet gerust: Bosz velt zijn oordeel over Union

Deze week wordt de league phase van de Champions League op gang getrapt. De eerste wedstrijden ...

102
102
'Loodzware opdracht Lukaku bij terugkeer bij Anderlecht'

Anderlecht moest zondag vrede nemen met een gelijkspel tegen KRC Genk. Eén van de ...

302
302
Cruciaal nieuws: Homawoo reageert na horrorbotsing

Standard slaagde er afgelopen weekend opnieuw niet in om zijn wedstrijd te winnen. Het moest deze ...

115
115
'Real Madrid heeft al mega vervanger voor Vinicius Jr'

Real Madrid hield zich al bij al nog vrij rustig op de transfermarkt deze zomer. Het bleef bij vier ...

119
119
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Bayern, Renard spreekt over transfers'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

264
264
Hommeles bij Antwerp: fans genegeerd en interne ruzie

Royal Antwerp FC ging met de billen bloot tegen KAA Gent en blijft in de Jupiler Pro League na een ...

751
751
Doku verbaast na glansrol: onthulling slaat in als bom

Jérémy Doku liet zich van zijn beste kant zien bij Manchester City. In de stadsderby ...

204
204
Degryse maakt brandhout van Genk-goudhaantje: “Irritant!”

Een veelbesproken speeldag van de Jupiler Pro League is afgerond. Er vielen enkele rode kaarten en ...

642
642
Deschacht en Karl Vannieuwkerke clashen zwaar

Karl Vannieuwkerke is nog steeds één van de meest populaire schermgezichten bij de ...

417
417
Nieuw fenomeen bij KRC Genk: "Ronduit indrukwekkend"

We haalden al verschillende keren aan dat Head of Football Dimitri De Condé misschien wel de ...

434
434
Genk met frustraties na RSCA: Fink legt vinger op de wonde

KRC Genk speelde niet goed genoeg tegen RSC Anderlecht. Ze speelden ruim een uur met een man meer, ...

275
275
Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

399
399
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

207
207
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

605
605
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

552
552
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

432
432
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

2018
2018
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

451
451

Meer sportnieuws