Vincent Kompany blijft indruk maken als coach. De trainer loodste Burnley op bijzonder overtuigende wijze naar de Premier League. Op zijn 37ste zal Kompany er op een zeer mooi podium verder mogen werken aan zijn carrière als trainer. Onder meer analist Eric Van Meir is onder de indruk.
Is Kompany de afgelopen 10 maanden een zoveel betere trainer geworden? We stellen de vraag om dat 'Vince the Prince' plots bijzonder veel lof krijgt uit België. Die is uiteraard terecht, maar vorig jaar kreeg hij nochtans - vooral na de bekerfinale - van heel wat waarnemers de nodige kritiek. Niet geheel onlogisch gezien de wisselvallige prestaties van Anderlecht, maar nu bevestigt Kompany dat hij wel degelijk nodige trainerskwaliteiten heeft als hij daarvoor de juiste middelen krijgt.
KLAAR VOOR PREMIER LEAGUE
Overigens leverde Kompany gezien de omstandigheden ook al goed werk in het Lotto Park. Hij bracht Anderlecht weer naar de Belgische (sub)top en maakte spelers duidelijk beter, maar om echt voor de titel mee te strijden was er nog iets te weinig kwaliteit. Vooral in de breedte. De ex-Rode Duivel speelde ook een belangrijke rol in het rekruteren van spelers. En met de terugval van Paars-Wit na zijn vertrek, werd dat goede werk nogmaals onderstreept.
Bovendien was hij erg geliefd bij zijn spelersgroep. De afgelopen dagen kreeg hij heel wat felicitaties van ex-spelers zoals onder meer Anouar Ait El Hadj, Hendrik Van Crombrugge, Sambi Lokonga en Zeno Debast. In Burnley zijn de spelers eveneens onder de indruk van de coach. En ook Van Meir toont zich lovend. "Hij verdient een diepe buiging voor het werk dat hij daar op korte termijn al gerealiseerd heeft. Voor de Premier League hebben ze een kwaliteitsinjectie nodig, maar Kompany weet wat nodig is voor de Premier League. Ik ben er vrij gerust in", laat hij weten in De Zondag.
Claudio Reulens