Verbruggen en Vertonghen scherp na elfde nederlaag

door
Verbruggen en Vertonghen scherp na elfde nederlaag

RSC Anderlecht leed vanavond zijn elfde nederlaag van het seizoen tegen AA Gent. Een 4 op 39 tegen de top acht. Jan Vertonghen en Bart Verbruggen waren na deze wedstrijd uiteraard bijzonder teleurgesteld. Anderlecht staat zwaar onder druk.


Verbruggen kreeg het na de match zwaar aan de stok met Benito Raman. De Nederlandse doelman was allerminst tevreden over de prestatie van Anderlecht. "We spelen vandaag niet goed. Een heel slechte wedstrijd. Dit moet beter. Na de 1-0 waren we geen team meer, dat moet net onze sterkte zijn. De top acht? We hebben er nog zicht op, want er zijn nog genoeg wedstrijden te gaan", zei Verbruggen bij Eleven Sports.

KANSEN MISSEN

Jan Vertonghen baalde ook als een stekker. De centrale verdediger zag dat RSCA via Yari Verschaeren en Anders Dreyer de nodige kansen kreeg, maar scoren lukte niet. Anderlecht heeft te weinig killers in zijn team en het middenveld is simpelweg niet goed genoeg voor een team van het statuut van RSCA. "Ik houd er een heel slecht aan over. We wilden hier komen winnen, maar dat toonden we niet. We toonden te weinig kwaliteit aan de bal. We hadden veel meer kunnen doen, want er waren een aantal kansen. Zij scoren uit een veel moeilijkere kans dan degene die wij kregen."

Anderlecht moet donderdag aan de bak tegen Villarreal, maar daar heerst er geen druk. Iedereen verwacht een zege van de Spanjaarden. Zondag wacht een thuisduel tegen Cercle Brugge. De Vereniging staat vier punten voor op RSCA en de Brusselaars moeten winnen. Anders is de top acht weg en dan zal het weer grote crisis zijn in het Lotto Park.

LEES OOK: Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

Verdiende RSCA een punt?

Meest recent

Lardot velt verdict over hands Hazard & rode kaart Bayram

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

13
13
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

65
65
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

137
137
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

122
122
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

191
191
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

181
181
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

229
229
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

2564
2564
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

492
492
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

329
329
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

267
267
KRC Genk dumpt Fink: opvallende zondebok kop van Jut

Het doek is gevallen voor Thorsten Fink, die maandag door KRC Genk bedankt werd voor bewezen ...

201
201
'Dilemma voor Renard: Goto of Benteke naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht won zaterdag in eigen huis de topper tegen STVV. Op karakter, steeds meer het ...

401
401
Rechtbank velt ontluisterend vonnis na crash Sofian Kiyine

Meer dan twee jaar na een ongeval dat het land met verstomming sloeg, viel er opnieuw een ...

169
169
Meteen naar Genk? Hayen spreekt duidelijke taal

Opvallende statistiek in de Jupiler Pro League: van de veertien clubs die het hele kalenderjaar in ...

1215
1215
'Club wil uitpakken met Italiaans belofteninternational'

Club Brugge gaat in januari sowieso de transfermarkt op. De voorbije maanden werd duidelijk dat de ...

472
472
'Genk zoekt coach: eerste vier kandidaten al genoemd'

Er werd in de voorbije weken al druk gespeculeerd over een mogelijk ontslag van Thorsten Fink bij ...

1584
1584
Hayen spreekt over plotse ontslag en uithaal Verhaeghe

Het was bij Club Brugge een zeer bewogen week. De plotse trainerswissel deed zeer veel stof ...

467
467
Kompany pakt weer een trofee, ook De Cat in de prijzen

Het kan dit seizoen niet op voor Vincent Kompany. Onze landgenoot liet vorig weekend met Bayern ...

71
71
PSG stuurt meteen grote naam naar Eupen

Er kwam onlangs zeer opmerkelijk nieuws vanuit Eupen. De tweedeklasser werd immers overgenomen door ...

119
119
Vandenbempt verrast: "Grote gelijk van Verhaeghe"

Bij Club Brugge trokken ze zondag een streep onder een zeer woelige week. Er was heel wat te doen ...

575
575
Genk bezwijkt en zet Fink dan toch op straat

KRC Genk beleefde zondag opnieuw een ontgoocheling. Na drie nederlagen op rij was een zege tegen ...

437
437
'Saelemaekers heeft fraaie deal helemaal beet'

Alexis Saelemaekers blikt terug op enkele woelige jaren. De Rode Duivel belandde 2,5 jaar geleden op ...

122
122
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht ongenadig, knaltransfer Tzolis'

De winterse transferperiode nadert met rasse schreden. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer ...

446
446
‘KRC Genk vreest: monstertransfer El Ouahdi weer op tafel’

Zakaria El Ouahdi stond vorige zomer al dicht bij een toptransfer, maar uiteindelijk bleef de ...

154
154

Meer sportnieuws