Everton-coach schakelt verrassende hulplijn in voor Onana

111 stemmen
Everton-coach schakelt verrassende hulplijn in voor Onana

Domenico Tedesco werd woensdag voorgesteld als nieuwe bondscoach van België. De Duitser met Italiaanse roots zal met de Rode Duivels een nieuw hoofdstuk moeten schrijven en dus ook kansen geven aan verschillende jongere spelers. Zo wordt onder meer een belangrijke rol verwacht voor Amadou Onana.


De boomlange middenvelder was tijdens het voorbije WK één van de weinige lichtpuntjes. Op zijn 21ste lijkt hij dan ook één van de toekomstige steunpilaren binnen de nationale ploeg. En ook op clubniveau doet Onana het meer dan behoorlijk. Afgelopen zomer verhuisde hij van Lille OSC naar Everton FC. Hoewel zijn ploeg een erg moeizaam seizoen doormaakt, heeft hij de overstap naar de veeleisende Premier League zonder grote problemen verteerd.

Afgelopen weekend nog, was Onana één van de grote uitblinkers tijdens de stuntzege van Everton tegen leider Arsenal FC. Sean Dyche, die sinds kort aan het roer staat bij de Toffee's, is dan ook enthousiast over de jonge Belg. "Hij heeft echt veel talent en is fysiek gezien fantastisch. Hij heeft veel te bieden, maar heeft ook nog een lange weg af te leggen om nog completer te worden. Hij moet de 'lelijke kant' van het spelletje nog leren", vertelde Dyche donderdag tijdens zijn persbabbel.

HULPLIJN DEFOUR
En om Onana die 'lelijke kant' te leren aan te leren, roept de trainer een verrassende hulplijn in: Steven Defour. Dyche kent de huidige coach van KV Mechelen goed van tijdens hun gezamenlijke periode bij Burnley. "Ik heb Amadou verteld dat ik hem met Steven Defour zal laten praten. We zullen hem volgende week spreken en hij zal hem leren wat de vereisten van de Premier League zijn. Steven zal me helpen om hem op te leiden. Hij is een gerespecteerde Belgische international, die een invloed kan uitoefenen op Amadou. En anders zal ik mijn invloed wel uitoefenen."

Onana wordt een vaste sterkhouder bij de Duivels ...

Meest recent

'Zulte Waregem zet zinnen op nieuwe middenvelder'

Zulte Waregem is achter de schermen voluit bezig met het samenstellen van de kern van komend ...

27
27
Pech voor Anderlecht: Brusselaars grijpen naast target

Anderlecht gaat een drukke transferzomer tegemoet. Paars-Wit moet één speler alvast ...

49
49
"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

122
122
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

89
89
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

45
45
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

131
131
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

538
538
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

114
114
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

372
372
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

467
467
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

321
321
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

232
232
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

202
202
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

60
60
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

74
74
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

254
254
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

59
59
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

274
274
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

103
103
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

433
433
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

430
430
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

187
187
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

246
246
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

430
430
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

60
60

Meer sportnieuws