Riemer doet in twee aspecten stuk beter dan Mazzu

door
Riemer doet in twee aspecten stuk beter dan Mazzu

Felice Mazzu werd eind oktober ontslagen bij RSC Anderlecht. Robin Veldman en nadien Brian Riemer namen over. Ondertussen zijn we 10 competitiewedstrijden verder. Heeft de trainerswissel effect gehad?


Anderlecht pakte in de 10 competitiewedstrijden na Mazzu een 15 op 30. Dat is 50% van de punten. Onder Mazzu wisten de Brusselaars slechts 16 punten op 42 bij elkaar te sprokkelen, wat goed was voor 38% van de punten. Het is dus duidelijk dat er een verbetering merkbaar is. Als RSCA onder Mazzu die 50%, wat nog steeds onder de norm is bij Anderlecht, ook had gehaald zou het nu 36 punten gehad hebben. Dan stond het zevende en had het uitzicht op de top vier. Anderlecht zal nu nog zeer hard mogen knokken om in de top acht te geraken.

MEER PUNTEN

Riemer is de laatste zeven competitiewedstrijden coach van Anderlecht en haalde daarin 11 op 21. Dat is 52,38% van de punten. Paars-Wit zet dus stappen voorwaarts. We lazen de afgelopen dagen veel kritiek, vooral vanuit Waalse media, maar toch is er duidelijk progressie merkbaar. Anderlecht speelt uiteraard geen geweldig voetbal, maar met deze kern is aanvallend dominant voetbal toch wel een utopie. Bovendien heeft Riemer zelfs nog minder aanvallende opties na het vertrek van Julien Duranville, Fabio Silva en Sebastiano Esposito.

Anderlecht is niet zoals vorig seizoen een ploeg die een match kan domineren, daarvoor mist het op het middenveld en vooraan simpelweg kwaliteit. Riemer kiest daarom terecht voor een goede defensieve organisatie, al probeert RSCA meestal wel via combinatievoetbal de match naar zijn hand te zetten. Alleen tegen KVO en thuis tegen Union (toen het snel al met 10 spelers stond) koos het voor zeer direct voetbal. Het wordt interessant om te kijken hoe RSCA het de komende weken gaat aanpakken.

AANVALLEND

Sinds de komst van Riemer slikte Anderlecht in vier van de zeven matchen geen tegengoal. Paars-Wit incasseert gemiddeld 1 tegengoal per wedstrijd. Onder Mazzu was dat nog gemiddeld 1,36 tegendoelpunten per wedstrijd. Anderlecht wist onder Mazzu amper 2 keer de nul te houden, nadien was dat onder Veldman en Riemer met 5 keer in 10 wedstrijden al een stuk beter.

Aanvallend is er nog veel werk. Anderlecht scoort onder Riemer gemiddeld 1 keer per wedstrijd. Onder Mazzu was dat 1,43 per wedstrijd. Mogelijk kan Anders Dreyer dat gemiddelde de komende wedstrijden optrekken. De Deen was in drie matchen al goed voor een goal en assist en was tegen KV Oostende bij zowat elke gevaarlijke actie betrokken. Kan hij samen met Islam Slimani de komende weken voor meer goals zorgen?

CR

LEES OOK: Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

Hoe beoordeel jij het werk van Riemer momenteel?

Meest recent

'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

159
159
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

137
137
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

156
156
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

254
254
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

355
355
'Vuurwerk op Bosuil: Antwerp wil terugkeer kampioenenmaker'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

227
227
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

542
542
Spectaculaire winnaar Gouden Schoen? De Cat reageert

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

187
187
Same smile, more years - Saelemaekers ziet topseizoen beloond

Alexis Saelemaekers heeft zich de voorbije maanden niet alleen geprofileerd bij de Rode Duivels, op ...

30
30
'Nieuwe cashbom Club: grootmacht klopt aan voor Seys'

Club Brugge won zondagnamiddag met ruime cijfers op FCV Dender, maar zag Joaquin Seys wel ...

514
514
Meteen klappen in Gent: De Mil trekt lessen na gefaald debuut

Op enkele dagen tijd mogen uiteraard geen mirakels verwacht worden, maar het is duidelijk dat Rik De ...

295
295
‘Genk davert: absolute topnaam staat al klaar'

Plots staat KRC Genk weer voor die ene moeilijke vraag: wie moeten ze nu aanstellen om hoofdcoach te ...

1295
1295
Genk zet Fink bij grof huisvuil: sappige details lekken uit

Dimitri de Condé zoekt al lang naar stabiliteit in de dug-out, maar ook Thorsten Fink wist ...

431
431
'Anderlecht bij van zich af: koude oorlog met Ajax'

In Youth We Trust. De slogan leek even uitgehold, maar met Nathan De Cat als exponent trekt Besnik ...

407
407
Lardot velt verrassend verdict over handspel Hazard

Afgelopen weekend stond in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Hier en daar viel er ...

388
388
Club-Gent: De Mil slikt bittere pil voor clash met Leko

AA Gent zit in de hoek waar de klappen vallen. Na het abrupte vertrek van Ivan Leko vonden de ...

291
291
'Bijltjesdag in Belgisch voetbal: Cercle dumpt Cinel'

Het heeft lang geduurd, maar plots gaat het snel. De ene kop na de andere rolt in de Jupiler Pro ...

512
512
Verrassing van formaat: Fellaini viert comeback in JPL

Zowel op als naast het veld vierden de afgelopen jaren reeds heel wat leden van de Gouden Generatie ...

206
206
Albert: "Hij maakt het verschil bij Anderlecht"

RSC Anderlecht speelde een goede wedstrijd tegen een matig STVV. De 2-1 was gevleid voor de ...

363
363
Renard speelt open kaart over transferplannen Anderlecht

RSC Anderlecht staat derde in de Jupiler Pro League. Dat is degelijk, maar de Brusselaars ...

242
242
Vannieuwkerke richt vizier op Hayen: "Kudde wilde dieren!"

Het ontslag van Nicky Hayen is nauwelijks verteerd, of vandaag volgde met de C4 voor Thorsten Fink ...

400
400
RC Genk zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Thorsten Fink werd dan toch ontslagen door KRC Genk. Het magere 1-1-gelijkspel tegen KVC Westerlo ...

3103
3103
De Condé zoekt opvolger Fink: Genk maakt voorkeur bekend

De kogel is door de kerk. Daags na het puntenverlies tegen Westerlo besloot KRC Genk om afscheid te ...

786
786
Hasi houdt adem in: dubbele mokerslag voor Anderlecht?

RSC Anderlecht etaleerde zaterdag mentale weerbaarheid door een 1-2 achterstand tegen STVV alsnog om ...

478
478
Financiële bom in BV-land: Brusselmans onthult groot geheim

Herman Brusselmans, schrijver, columnist en soms jurylid bij De Slimste Mens ter Wereld, heeft een ...

362
362

Meer sportnieuws