'Parker schuift met basispionnen Club Brugge'

door
'Parker schuift met basispionnen Club Brugge'

Club Brugge hervat komend weekend de competitie met een kraker van formaat. Zo gaat de regerende landskampioen aanstaande zondag op bezoek bij competitieleider KRC Genk. Die wedstrijd wordt tevens het officiële debuut van Scott Parker als nieuwe hoofdtrainer bij Blauw-Zwart.


Het wordt dus uitkijken naar hoe de Engelsman dan zijn basispionnetjes zal posteren. Tot dusver heeft Parker alvast twee opdrachten als hoofdcoach achter de rug, meer bepaald bij Fulham FC en AFC Bournemouth. Bij die clubs koos hij telkens voor een soortgelijke speelwijze/visie. Zo is de kans bijvoorbeeld groot dat Parker opnieuw voor een 4-3-3-formatie zal kiezen als basis van zijn tactische plannetje.

Het wordt dus interessant om te kijken naar welke verdedigers hij tussen de lijnen zal brengen. En welke spelers de pittige concurrentiestrijd in de aanvalslinie naar zich toe kunnen trekken. Op het middenveld is Parker dan weer genoodzaakt om te schuiven met zijn pionnen. Tegen KRC Genk kan hij immers geen beroep doen op de geschorste Raphael Onyedika.

NIEUWE KANS RITS?
Afwachten dus wie de Nigeriaanse controleur het best kan vervangen. In principe heeft Eder Balanta daarvoor het meest geschikte profiel, zeker binnen de speelwijze van Parker. Maar ook Mats Rits zou wel eens in aanmerking kunnen komen voor het vrijgekomen plekje. Dat Parker meteen verrast met een jong talent lijkt dan weer onwaarschijnlijk na slechts vijf dagen training.

LEES OOK: Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Wie moet Onyedika vervangen?

Meest recent

'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

19
19
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

130
130
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

164
164
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

278
278
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

573
573
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

468
468
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

32
32
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

358
358
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1002
1002
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

588
588
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

422
422
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

993
993
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

120
120
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

213
213
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

143
143
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

232
232
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

629
629
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

425
425
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

39
39
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

856
856
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1396
1396
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

72
72
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

207
207
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

319
319

Meer sportnieuws